6 Nisan 2019' a Kilitlenen Bursa Çağdaş Muhasebeciler Grubu Seçimini Yaptı.
07 Nisan 2019 Pazar
Sabah : 00:09 da başlayan seçim yarışı Gece Yarısından sonra Saat 00:20. de Bitti
6 Nisan 2019

6 Nisan 2019' a Kilitlenen Bursa Çağdaş Muhasebeciler Grubu Seçimini Yaptı.

Sabah : 00:09 da başlayan seçim yarışı Gece Yarısından sonra Saat 00:20. de Bitti

Bursa Çağdaş Muhasebeciler Grubu Üç Liste İle Seçime Giderek, 25-26 Mayısta Gruplarını Temsil edecek Adaylarını Belirledi.

Bursa Çağdaş Muhasebeciler Grubundan Doğan Yılmaz ve Ekibi; "Değişim ve Yenilenme" Sloganı ile Geçmiş Dönem Başkanlarından Bursa ÇMG Yürütme Kurulu Başkanı Mesut Topçu'nun da Desteği ile ; Yönetim Kuruluna Başkan Adayı Doğan Yılmaz Dahil 8 kişi, Denetime Üç kişi, Disiplin Kuruluna Dört Kişi Seçildi.

 Muharrem Kaya ve Ekibi Bursa ÇMG "Umut Hareketi " Adı Altında Yapılan Seçimle Yönetime Bir Kişi (Ayhan Karaşin), Disiplin Kuruluna Bir Kişi (Emir Es)  Seçildi.

Bursa SMMO Odası Başkanı A.Hikmet' Sönmez' in Desteği İle Seçimlere Katılan Raşit Gürbüz Grubu Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu Üyeliği için Yeterli Oy Alamadı.

25-26 Mayıs 2019 Mayıs ayında yapılacak olan Genel Kurulda Seçime Katılacak Tüm ÇM Grup Üyelerine İktisadi Dayanışma Ailesi Olarak Başarılar Dileriz.

DOĞAN YILMAZ BAŞKANLIĞINDA;

Bursa Çağdaş Muhasebeciler Grubu 

25-26 Mayıs 2019 da Aşağıdaki listede Sıralanan Oy Sayısına Göre Yönetim Kurulu Aşağıdaki İsimlerden Oluşacak

 1. Doğan Yılmaz
 2. Nazan Özsoy
 3. Fatma Çil Erdaş
 4. Bircan Kılıç
 5. İsmail Özdemir
 6. Ayhan Karaşin
 7. Umut Ekici,
 8. Endercan Genç ve
 9. Özer Turan

DOĞAN YILMAZ BAŞKANLIĞINDA;

Bursa Çağdaş Muhasebeciler Grubu 

25-26 Mayıs 2019 da Aşağıdaki listede Sıralanan Oy Sayısına Göre Denetim Kurulu Aşağıdaki İsimlerden Oluşacak

 1. Ayhan Erken,
 2. Sibel Çelik Torun ve
 3. Hasan Kırımlı

DOĞAN YILMAZ BAŞKANLIĞINDA;

Bursa Çağdaş Muhasebeciler Grubu 

25-26 Mayıs 2019 da Aşağıdaki listede Sıralanan Oy Sayısına Göre Disiplin Kurulu Aşağıdaki İsimlerden Oluşacak

 1. Nurcan Güngör,
 2. Sema Aslan,
 3. Basri Açıkgöz,
 4. Emir Es ve
 5. İlker Turhan 

Seçilmişlerdir.

Bursa Çağdaş Muhasebeciler Grubu Üç Liste İle Seçime Giderek, 25-26 Mayısta Gruplarını Temsil edecek Adayların Çalışmalarına ve RESİMLERE Aşağıdaki Link Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

https://www.facebook.com/pg/%C4%B0ktisadi-Dayan%C4%B1%C5%9Fma-Haber-Ajans%C4%B1-136019793252536/photos/?tab=album&album_id=1046701068851066

VİDEO GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYINIZ  . http://www.iktisadidayanisma.com/iktisadiTV/

102- Divan Başkanı Nail Sanlı, Dilek ve Temenniler Bölümünde TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Hayri Öztürk'e Söz Verdi.Daha Sonra Denizli SMMMO Bşk. Yrd. Hüseyin Bayramoğlu, Denizli, Kütahya, Uşak, Balıkesir ve Fethiye Odalarının Birlik Payları Üzerine Önerileri Sundu. Daha Sonra Sanlı, Delegelere Teşekkür Ederek Saat 23;30 da Oturumu Kapattı.
12-13 Ekimde tamamlanan TÜRMOB Genel Kurulunun Video Görüntülerinin tamamı Hk.
Vergi alacaklarının hiç tahakkuk ettirilmemesi ya da geç tahakkuk ettirilmesi nedeniyle ortaya çıkan paranın zaman maliyetini telafi etmek amacıyla,
Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi hakkında basın toplantısı düzenliyor.
Sayın DÜNYA okurları, Gümrükler Genel Müdürlüğü taşra teşkilatına bir talimat verdi. Bu talimatla, alacaklarının takip ve tahsilinde
Bilindiği gibi, Türk Vergi Sistemi mükelleflerinin ve vergi sorumlularının, üzerinden vergi ödeyecekleri vergi matrahını kendilerinin hesaplamaları
Piyasa faiz oranlarında meydana gelen değişimlere paralel olarak, vergi uygulamasında kullanılan çeşitli faiz ve zam oranlarında da değişiklik yapılıyor.
1989 yılında yayımlanarak yürürlüğe giren 3568 Sayılı "SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK" hakkında kanun . . .
Kurumsal Dönüşüm Konferansına Davetlisiniz
Kendisi veya yakını vefat eden meslek mensuplarının beyanname/bildirimlerini verdiği mükelleflerin zor durum hükümlerinden faydalandırılması
Vergi otoritesinin uzun yıllardır başarıyla uyguladığı elektronik dönüşüm projelerine bir yenisi daha eklendi.
Yenileme fonu, Vergi Usul Kanunu’nun 328/4. maddesinde düzenlenmiş bir vergi erteleme müessesidir. Bu konuyu daha önce irdelemiştim.
15 Ağustos 2019 tarihli DÜNYA gazetesinde yayımlanan “Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ve Turizm Payı” başlıklı yazımızda . . .
Anlatıyordu....Herkes sessizce dinliyordu...“Uzlaşmalıyız,birlik beraberlik içinde olmalıyız dedik,bizi tefe koydular” diyordu. .
Yasal düzenleme gereği 213 sayılı VUK 142-147. maddeleri hükümlerine göre, aramalı vergi incelemelerinde izlenecek yollar belirtilmiştir.
İktisadi Dayanışmanın 23.09.2019 tarihinde yayına aldığı Mali Müşavir Erol Çelen’in kaleme aldığı yazıyı okumuştum.
Türkiye Muhasebeciler Denetçiler Platformu Başkanı Sayın Dr. Masum Türker'in Başkanlığında Sayın Prof. Dr. YMM Ercan Beyazıtlı
Hazineden Sorumlu eski Devlet Bakanı Masum Türker, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği