Anaların Gemisindeyiz..
14 Eylül 2019 Cumartesi
Diyarbakırlı anneler PKK tarafından çeşitli yöntemlerle dağa kaçırılan çocuklarını geri almak için HDP önünde eylem yapıyorlar.
Anaların Gemisindeyiz..
Anaların Gemisindeyiz..

Diyarbakırlı anneler  PKK tarafından çeşitli yöntemlerle dağa kaçırılan çocuklarını geri almak için HDP önünde eylem yapıyorlar. Bu eylem annelerin önderliğinde ailelerinin de katılımıyla güçlenerek büyüyor. ABD kuklası PKK terör örgütünü hedef alan ve Türk Milletini birleştiren  eylemi destekliyor ve selamlıyoruz. Anaların gemisindeyiz!

Eylem büyüdükçe telaşa kapılan çevreler HDP/PKK ‘yı korumak amacıyla  “HDP’nin kapısına değil Devletin kapısına gidin” diyorlar. Bu fitneye en güzel cevabı analar veriyor: HDP PKK’NIN ASKERLİK ŞUBESİ GİBİ ÇALIŞIYOR!! Aynı çevreler diyorlar ki  “Bu eylem bir devlet operasyonudur” başta analar olmak üzere Türk Milleti de diyor ki: Böyle fitnelerle hiç kimseyi devlete karşı kışkırtamazsınız. Bu fitneler PKK’nın son çırpınışlarıdır. En sonunda  ABD ve PKK kaybedecektir.Anaların eylemi PKK’ya ağır darbe vurmuştur.

 PKK’yı korumak adına fitne peşinde koşan ATLANTİKÇİLERİN hiçbir başarı şansı yoktur.ABD planları ile yeniden “Açılım” rüyaları görenlere anaların eylemi en güzel cevaptır.

Türk Milleti  HDP’nin PKK adına hareket etmesine engel olunmasını talep etmektedir.

Başta kadın meslektaşlarımız olmak üzere tüm meslek mensuplarımızı Anaların gemisine binmeye ve bu eyleme destek vermeye çağırıyoruz.12/09/2019

                       Saygılarımızla
   TÜRKİYE MALİ MÜŞAVİRLER BİRLİĞİ(T M B)
             Yürütme Kurulu adına
Oktay Yeşilyurt                            Belma Sabuncu 
102- Divan Başkanı Nail Sanlı, Dilek ve Temenniler Bölümünde TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Hayri Öztürk'e Söz Verdi.Daha Sonra Denizli SMMMO Bşk. Yrd. Hüseyin Bayramoğlu, Denizli, Kütahya, Uşak, Balıkesir ve Fethiye Odalarının Birlik Payları Üzerine Önerileri Sundu. Daha Sonra Sanlı, Delegelere Teşekkür Ederek Saat 23;30 da Oturumu Kapattı.
12-13 Ekimde tamamlanan TÜRMOB Genel Kurulunun Video Görüntülerinin tamamı Hk.
Vergi alacaklarının hiç tahakkuk ettirilmemesi ya da geç tahakkuk ettirilmesi nedeniyle ortaya çıkan paranın zaman maliyetini telafi etmek amacıyla,
Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi hakkında basın toplantısı düzenliyor.
Sayın DÜNYA okurları, Gümrükler Genel Müdürlüğü taşra teşkilatına bir talimat verdi. Bu talimatla, alacaklarının takip ve tahsilinde
Bilindiği gibi, Türk Vergi Sistemi mükelleflerinin ve vergi sorumlularının, üzerinden vergi ödeyecekleri vergi matrahını kendilerinin hesaplamaları
Piyasa faiz oranlarında meydana gelen değişimlere paralel olarak, vergi uygulamasında kullanılan çeşitli faiz ve zam oranlarında da değişiklik yapılıyor.
1989 yılında yayımlanarak yürürlüğe giren 3568 Sayılı "SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK" hakkında kanun . . .
Kurumsal Dönüşüm Konferansına Davetlisiniz
Kendisi veya yakını vefat eden meslek mensuplarının beyanname/bildirimlerini verdiği mükelleflerin zor durum hükümlerinden faydalandırılması
Vergi otoritesinin uzun yıllardır başarıyla uyguladığı elektronik dönüşüm projelerine bir yenisi daha eklendi.
Yenileme fonu, Vergi Usul Kanunu’nun 328/4. maddesinde düzenlenmiş bir vergi erteleme müessesidir. Bu konuyu daha önce irdelemiştim.
15 Ağustos 2019 tarihli DÜNYA gazetesinde yayımlanan “Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ve Turizm Payı” başlıklı yazımızda . . .
Anlatıyordu....Herkes sessizce dinliyordu...“Uzlaşmalıyız,birlik beraberlik içinde olmalıyız dedik,bizi tefe koydular” diyordu. .
Yasal düzenleme gereği 213 sayılı VUK 142-147. maddeleri hükümlerine göre, aramalı vergi incelemelerinde izlenecek yollar belirtilmiştir.
İktisadi Dayanışmanın 23.09.2019 tarihinde yayına aldığı Mali Müşavir Erol Çelen’in kaleme aldığı yazıyı okumuştum.
Türkiye Muhasebeciler Denetçiler Platformu Başkanı Sayın Dr. Masum Türker'in Başkanlığında Sayın Prof. Dr. YMM Ercan Beyazıtlı
Hazineden Sorumlu eski Devlet Bakanı Masum Türker, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği