BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliği Mart Ayı Gelir Vergisi Beyanı Olması Nedeniyle, Golden Tulip Istanbul Bayrampasa da Meslek Mensupları Yararına Gelir Vergisi Beyanı Konulu Eğitim Semineri Düzenledi.
06 Mart 2019 Çarşamba
BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliği Mart Ayı Gelir Vergisi Beyanı Olması Nedeniyle, Golden Tulip Istanbul Bayrampasa  da Meslek Mensupları Yararına Gelir Vergisi Beyanı Konulu Eğitim Semineri Düzenledi.

BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliği Mart Ayı Gelir Vergisi Beyanı Olması Nedeniyle, Golden Tulip Istanbul Bayrampasa  da Meslek Mensupları Yararına Gelir Vergisi Beyanı Konulu Eğitim Semineri Düzenledi.

Seminerde Sunumları Avrupa Stratejik Kurulu Üyesi Fatma Ayar Yaparak on günlerde meslek mensuplarında yaprak dökümlerinin başlaması nedeniyle;

Aralarından ayrılan meslek mensupları anısına sözlerine şöyle başladı.

Son zamanlarda iş yükünün artması ve angaryaların yoğunluğu ile stresi üzerinden bir türlü atamayan bizler, bu is yüküne ve strese dayanamayıp aramızdan ayrılan meslek mensubu arkadaşlarımıza Allah'tan rahmet ve ailelerine başsağlığı diliyoruz. Aramızdan ayrılarak hakkın rahmetine kavuşan meslektaşlarımızın anısına sizleri bir dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum.Ruhları şad, Mekanları CENNET olsun...diyerek,

Açılış konuşmasını Yapması İçin BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya' yı Kürsüye Davet Etti.

Kaya: "İsmmmo Yönetim Kurulu Üyesi Bmmg  Grup Başkanım  Sayın Turgay Kanarya,

Türmob Yönetim Kurulu Üyesi Eski Ekonomi Bakanı Ymm  Sayın Masum Türker,

Türmob Yönetim Kurulu Üyesi Ertığrul Erdem,

İsmmmo Disiplin Kurulu Üyemiz Taner Yüceur,

Bmmg Kurucu Yürütme ve Karar Organı Üyelerim Eğitmenimiz Sayın Bülent Berki,

İktisadi Haber Ajansı Editörü Sayın Nusret Sümer  ve

Çok Kıymetli Meslektaşlar  Gelir Vergisi Eğitim Seminerimize  Davetimize Bir Nezaket Örneği Göstererek Katılımınızdan Dolayı Teşekkür Eder Bmmg B.Paşa Temsilciliği ve Meclisi Olarak Hepinizi Saygı ve Sevgi İle Selamlıyoruz.

1-7 Mart Muhasebeciler Haftası Nedeniyle Tüm Muhasebecilerin Muhasebeciler Haftasını Kutlarız. Sağlıklı, Güvenli Mutlu ve Başarılı Günler Temenni Eder, İşlerinizde Başarılar Dileriz..

Mesleğimizin Geleceğini Şekillendirmek Üzere Çıktığımız Bu Yolda;

Bmmg B.Paşa Temsilciliği Olarak 3 Yıldır Her Ay Güncel Konulu Eğitimler  Seminerler ve Gezilerle Birlikte Olduk ve Bundan Sonrada Olacağız.  

Ben, Siz, Değil Hepimiz Olduğumuzu Farkındalığımızı Hep Beraber Başardık. B.Paşa Temsilciliği Olarak  3 Yıl İçerisinde  Bayrampaşa' da 465 Büro  İstanbul'da 1.950 Toplamda 2.415 Büro Ziyaretleri Gerçekleştirdik. Tek Tek Meslek Mensupların Sorunları Dinledik. Çözüm Önerilerimizi Anlattık . Bu Ziyaretlerimizin Olumlu Sonuçlarının Seçim Sandığına Yansımasını Bekliyoruz.

2019 İsmmmo Seçiminde  Farkı Yaşamak İçin Fark Yaratalım. Farkı Sandığa Yansıtalım. Bmmg Olarak 2019 İsmmmo Seçimlerinde Yönetimin Bizden Olması Halinde ;

- Mesleğin 30 Uncu Yılında Şeffaf Ve Saygın Bir Odaya Kavuşacağız.

- Odamızı Rant Kapısı Olarak Gören Yöneticilerden Kurtaracağız. Gerçek Anlamda Mesleğine Gönül Vermiş Meslektaşların Odamızı Yönetmesini Sağlamış Olacağız.

- Mesleğin Saygınlığının Artırılması Konusunda Çalışmalar Yapan Bir Odaya Kavuşacağız.

- Tesmer Eğitim Salonlarımız  Tüm Eğitimler İçin Hiç Bir Grup Ayrımı Olmaksızın Oda Bünyesi Altında Tüm Gruplardan  Eğitmenlerinin Katılımı İle Eğitimler Ücretsiz Düzenlenecektir.  Meslektaşların Haklarını Sonuna Kadar Savunan Bir  Odaya Kavuşacağız.

- Hiçbir Oda Etkinliğinde Bmmg ‘nun Sloganını Kullanmayacağız. Hiç Bir Meslektaşımızı Öteleştirmeden Odamız Çatısı Altında Birleştireceğiz.

- Esnaf Odalarında Defter Tutulması Ve Beyanname Gönderilmesini Ortadan Kaldırarak Müşteri Portföyümüzün Genişlemesini Sağlayacağız.

- Yaşanabilir  Bir Mali Tatile Kavuşmamız  İçin Gerekli Olan Yasal Düzenlemeler Yaptıracak Bir Odaya Kavuşacağız.

- Nispi Aidatı Tamamen Kaldıracağız. Bağımlı Çalışan Meslektaşlarımızdan  Sadece SGK’lı Oldukları Ay Kadar Aidat  Tahakkuk Ettireceğiz. Mesleğini İcra Etmeyen Meslek Mensuplarından Hiç Aidat Alınmayacaktır.

- Mücbir Sebebi Yasallaştıracağız.

- Huzur Haklarını Yeniden Düzenleyeceğiz.

- Hiç Bir Meslek Mensubunu Aidat Borçlarından Dolayı İcra Yapılmayacaktır.

- Genel Siyaseti İsmmmo ‘Sının Kapısının Dışında Bırakmak Sadece Mesleğimizin Ve Meslektaşlarımızın Sorunlarının Çözümüne Odaklanan Bir Meslek Odasına Kavuşacağız.

- Sürekli Kendini Yenileyen Ön Seçimle Tam Demokrasiyi Gerçek Anlamda Yaşatan Bir Odaya Kavuşacağız.

- İstisnasız Tüm Kurumlarla İş Birliği Yaparak Tahsilat Sorununu  Angaryalar Sorununu Çözen Bir Odaya Kavuşacağız.

- Meslektaşlarımızın Birbirleri İle Kaynaşma Ve Dayanışmaları İçin Anadolu ve Avrupa Yakasında Sosyal ve Eğitim Tesislerine Kavuşmuş Bir Oda Olacağız.

- İsmmmo ‘sı  Bahaneler Değil Çözümler Üreten Bir Odaya Kavuşacağız.

Değerli Dostlar

Bmmg' nun En Büyük Gücü Her Zaman Bağımsız, Dürüst, ve Söylemlerimize Olan Bağlılıktır.

Kıymetli Meslektaşlarım.

30 Ağustos 2015 Yılında Bir Araya Gelerek Sizlerle Bir Başlangıç Yaptık, Bir Arada Durduk Ve İlerledik Birlikte Çalışarak Hepimiz Olduk. Hepimiz Olduğumuzda Neler Başaracağımızı  Gördük . 

Şimdi Sıra Hakkımız Olan Mesleğimizi İtibarlı ve Kazanımları Elde Etme Vakti Geldi 12 Mayıs da Keşkelerimiz Olmasın Hepimizin Olan İsmmmo yı Hep Birlikte Yönetelim mi?

Diyerek sözlerini noktaladıktan sonra;

Bilgilendirme konuşmalarını yapmaları için sözü BMMG Başkanı ve İSMMM Odası Yönetim Kurulu üyesi Sayın Kanarya'ya, ardından 

Türmob Yönetim Kurulu Üyesi Eski Ekonomi Bakanı Ymm  Sayın Masum Türker konuşma yaptılar. Noktasına virgülüne dokunmadan detayları İKTİSADİ TV den izleyebilirsiniz. 

http://www.iktisadidayanisma.com/iktisadiTV/

2- Oturum Başkanı İYMMO Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Karabıyık ve Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş Toplantı İçin Yerlerini Aldıktan Sonra Sayıştay Başkanı, Sayıştay Hakkında Kısa Bir Açıklama Yaptı.
” Başta Atamız Mustafa Kemal Atatürk Olmak Üzere Canını vatana siper etmiş, cesaretiyle destan yazmış tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz…
İhracat Bedellerinin 180 Gün İçerisinde Türkiye’ye Getirilmesi ve Yüzde 80’inin Bankaya Bozdurulması..
Dönüşüm veya Yok Olmak…Dijital teknolojiler ile tetiklenen 4. Sanayi devriminin inşa edildiği bugünlerde, yapay zekâ, robot kullanımı,
Bağımsız Mali Müşavirler Grubu; WOW İstanbul Hotels&Convetion Centerde Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldi.
Yargıtay 12. Hukuk Dairesi, borçlu çiftçinin tarla-bahçede kullandığı traktörünün haczedilemeyeceğine hükmetti.
2019 yılının Mart ayına girmiş bulunmaktayız. Yılın Mart ayı beyan ayı demek oluyor. Bugünkü yazımızda kira geliri elde edenlerin nasıl vergilendirileceklerini ele alacağız.
Bilindiği gibiTürkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 15 Şubat 2018 tarihinde kabul edilen ve 10 Mart 2018 Tarihli ve 30356 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan
Yıllık beyannameye dahil edilen gelirlerden yapılacak indirimler nelerdir? Yıllık beyanname ile bildirilecek gelirlere ilişkin indirimler,
Varlık Fonu tarafından ihraç edilen sermaye piyasası araçlarının bazı sınırlamalardan muaf tutulmasına karar verildi.
Emekliler bu yıl 2 bin lira bayram ikramiyesi alırken, hanesine aylık bin 305 lira da evde bakım desteği girebilecek
Kızılay Kan Merkezi’nce yürütülen kan ve kök hücre bağışı kampanyasına mali müşavirler de destek verdi.
Bursa Çağdaş Muhasebeciler Grubu Aday Tanıtım Toplantısı 09 Mart 2019 Cumartesi Günü BAOB Yerleşkesi, Oditoryum da Yapıldı.
2018’de elde edilen kira gelirlerinin 1-25 Mart 2019 arasında beyan edilmesi gerekiyor. Kira geliri elde edenler,
Biz yıllardır gol yiyoruz. Yemeye de devam ediyoruz. Hani derler ya tatlı tatlı yemenin acı acı. ... diye tamda öyle bir durumdayız
Ödeme emri, 6183 sayılı kanunun “Amme Alacağının Cebren Tahsili”başlığını taşıyan ikinci kısmında 55.maddede düzenlenmiş olup, kamu alacağını vadesinde ödemeyenlere 7 gün içinde