BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliğinin Düzenlemiş Olduğu;
10 Ocak 2019 Perşembe
Ocak Ayı Kahvaltılı Eğitim Toplantısı 09 Ocak 2019 Çarşamba Günü Saat: 09:00-12:00 saatlerinde Bayrampaşa Marnas Hotelsde Gerçekleşti.
BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliğinin Düzenlemiş Olduğu;
BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliğinin Düzenlemiş Olduğu;

Ocak Ayı Kahvaltılı Eğitim Toplantısı;

09 Ocak 2019 Çarşamba Günü Saat: 09:00-12:00 saatlerinde Bayrampaşa Marnas Hotelsde Gerçekleşti.

Toplantıda Sunumları BMMG Temsilci Yardımcılarından Nazik Sarıbıyık Yaparken, Açılış Konuşmasını Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya Yaptı. 

Daha Sonra BMMG Başkanı ve İstanbul SMMM Odası Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Kanarya Geniş Kapsamlı Bir Konuşma Yaparak Meslek Mensuplarını Mesleki Konularda Bilgilendirirken. Etkinliğe katılan meslek mensuplarına şunu cümleyi üzerine basa, Basa Vurguladı. 

"Arkadaşlar, Sizden Tek Bir İsteğim Var. Oyunuzu Kime Verirseniz Verin Mutlaka 11-12- Mayısta Yapılacak Olan Seçimli Olağan Genel Kurulumuza Mutlaka Katılın. Ve Oyunuz Kullanın" Dedi. (Detayları İKTİSADİ TV den izleyebilirsiniz

Daha sonra Konuşmacı olarak ;

Mali Müşavir & Bağımsız Denetçi Burhan ERAY Kahvaltı gündeminde aşağıdaki Konular Hakkında Katılımcılara Bilgi Verdi. 

Vergi ve Sosyal Güvenlik Mevzuatındaki Önemli Değişiklikler ,
- Eski Nesil ÖKC Kullanan Mükelleflerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar ,
- 1 Nolu KDV Beyannamesinde Yapılacak Değişiklik ,
- Bireysel Emeklilik Sistemine 2019 yılında dahil olacak işletmeler ,
- 2019 yılında ilk defa uygulanacak düzenlemeler ,
- E-Uygulamalar Kapsamındaki Son Düzenlemeler ,
- E-Fatura, E-Arşiv, E-Defter, E-Serbest Meslek E-İrsaliye geçiş zorunluluklarında son durum Konusunda doyurucu bilgiler verdi. 

   Zaman zaman gelen soruları Yanıtlayarak başka bir gün yine gündemli bir toplantıda buluşmak üzere toplantıyı sonlandırdılar...

   Nazik Sarıbıyık Yaparken, Açılış Konuşmasını  Yapması İçin Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya' yı Kürsüye davet Etti.


   Değerli Meslektaşlarım, mesleki açıdan 2018 yılı her yıl olduğu gibi sıkıntılı ve yorucu bir yıl oldu. BMMG Bayrampaşa Temsilciliği olarak sorumluluklarımızı ve söylemlerimizi yerine getirmeye çalıştık. Mesleki bilgilerimizi güncel tutmak ve yenilemek adına her konuda her ay eğitim seminerleri yaptık. Büro ziyaretlerinde bulunduk.

  - Sosyal etkinlikler olarak 2018 yılında 1 Mart Vergi Haftasında ilçe sınırları içerisinde bulunan vergi dairelerini ziyaret ettik. 

- 8 Mart Dünya Kadınlar gününde bayan meslektaşlarımızı bürolarında ziyaret ettik.

- Ramazanda ‘’Boğazda İftar Programı’’ düzenledik. 

- 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı hep beraber coşku ve ilk günkü heyecan ile kutladık. 

- Polenezköy’ de ‘’Yaza Merhaba Pikniği’’ yine Polenezköy’ de ‘’Kışa Merhaba Hamsi Etkinliği’’, 

- 18 Mart Çanakkale Zaferi kutlamasını Kapadokya’da gerçekleştirdik. 

- Dünya Türk Kültür Başkenti seçilen Kastamonu’yu, 

- Kocaeli Yuvacık’ ta Karaaslan Tesislerini, 

- Sakarya Poyrazlar Gölü ve Acarlar Longozu’nu, Abant, Amasra, Safranbolu gezilerini hep birlikte gerçekleştirdik.

   Değerli dostlarım hep birlikte beraberlik ve dayanışma içerisinde olduk ve olmaya devam edeceğiz. 2019 yılının hepimize sağlık, güven, özgürlük, adalet, huzur, mutluluk, barış, ve bol kazanç getirmesini diler, yeni yılınızı en içten duygularla BMMG Bayrampaşa Temsilciliği ve Meclisi olarak kutlarız. 


   Değerli Meslektaşlarım;

2019 yılının mesleki hayallerimizi gerçekleştireceğimiz yıl olmasını hep birlikte sağlamak için çalışacak mıyız?

   Şeffaf bir oda, itibarlı saygın bir Mali Müşavirlik Mesleği hayalimizi hepimiz birlikte sağlayacağız. BMMG’ da dil-din-ırk-renk-cinsiyet ayrımı yoktur. Meslek ve meslektaşın çıkarları doğrultusunda her kurum ve kuruluşlarla ortak bir çalışma kültürü benimsiyoruz. Grubumuza üye herkesin seçme ve seçilme hakkı var. Grubumuz hiçbir kuruluşun ve ya kişinin vesayeti altında değildir. Hiçbir siyasi partinin arka bahçesinde değildir. Bizlerin bu gruba ve buralarda buluşmamıza vesile olan yalnız ve yalnızca Mali Müşavirlik mesleğidir.

   Değerli dostlar, Meslektaşlarımıza bahaneler değil, çözümler üretmek için İSMMO yönetimine BMMG olarak talibiz. Oda ve Türmob’ u geçim kapısı olarak görenlerden kurtaracağız. Huzur haklarını asgari düzeye çekeceğiz. Nispi aidatı tamamen kaldıracağız. Sürekli eğitimleri ücretsiz olacaktır. Oda ve Türmob’ a seçilmiş kişilerin meslek ve meslektaşın öncelikli sorunlarına mesai harcamasını sağlayacağız. Bunları hep birlikte sağladığımız zaman Mali Müşavirlik mesleği hak ettiği yapıya kavuşacaktır.

   BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliği ve Meclisi olarak ve gerçek anlamda mesleğine gönül vermiş sizlerle birlikte bunları tek tek hayata geçirme konusunda kararlıyız. BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliğinin ve meclisimizin hedefi mesleğin geleceğini birlikte inşa etmektir. Meslektaşın katma değerden hak ettiği alın terinin karşılığını alana kadar hep birlikte mücadele etmeye var mıyız?


   Değerli Dostlar;

Farklı fikirlerin ortak akılla harmanlanmasını sağlamak için siz değerli meslektaşlarla, insan onuruna saygı ve sevgi kavramlarını benimsemiş farklı düşüncedeki tüm meslektaşların belli bir uyum içerisinde bir araya getirmek için mücadele ediyoruz, etmeye devam edeceğiz.

   Bağımsızlık, dayanışma katılımcılık, çoğulculuk ve çağdaşlık temel ilkelerinin zenginleştirilmesine dayanan sevgi ve saygıda mesleki mücadelede temel olan bir anlayış içindeyiz. Geleceği birlikte kurmak için çıktığımız bu yolda birlikte ilerlemek istiyoruz. Unutmayın; İSMMO sizin, bizim hepimizindir. 12 Mayıs 2019 tarihinde hep birlikte değişimi tamamlamaya var mıyız?

   Eğitimin başarılı geçmesini diler, beni dinlediğiniz için hepinize teşekkür ederim. Sağ olun, var olun.


Diyerek sözlerini noktaladıktan sonra ,

Bilgilendirme Konuşmalarını yapması İçin  BMMG Başkanı ve İstanbul SMMM Odası Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Kanarya' yı Kürsüye Davet Etti.

Kanarya'nın Yapmış olduğu konuşmada vermiş olduğu bilgilendirme mesajları için aşağıdaki videoyu izleyiniz.

VİDEO BÖLÜM 1

 
VİDEO BÖLÜM 2 

3- Kahvaltılı Etkinlikte, Hakan Ustabaş,Bilgilendirme Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ethem Yüksel Kahveci'yi Kürsüye Davet Etti. (SON).
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir)
Bilindiği gibi, serbest meslek kazancı sermayeden ziyade kişisel mesaiye ilmi veya mesleki veya teknik bilgiye veya uzmanlığa dayanan ve
1952 yılında dünyaya gelen Arif Aytulun, 1976 yılında Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Muhasebe ve Vergi Uzmanlığı bölümünden mezun olmuştur.
Muhasebe Camiasına , Değerli Ailesine, Yakınlarına ve Tüm Sevenlerine Baş Sağlığı ve Sabır Dileriz.
Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (KSMMMO) 23.Olağan Genel Kurul öncesi takvimi açıkladı.
İstanbul SMMM Odası Başkanı Akdemir; "Meslek Yasamızın 30. Yılı Kutlu Olsun..."
Samsun SMMMO Onursal Başkanı, Ahmet Hayvalı, 13 Haziran'ı, önemini ve mesleki açıdan beklentilerini yazdı...
KGK’nın “Bağımsız Denetçiler İçin Sürekli Eğitim Tebliği”ne uygun şekilde tasarlanmış “Bağımsız Denetim Standartları – II” Eğitimi düzenlenmiştir.
Yürürlüğe giren maddelere göre hurda araç indirimi 10 bin liradan, 15 bin liraya yükseltilirken;
Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Staj Başlatma Sınavı Hazırlık Kursları
Yeni askerlik sistemi TBMM Genel Kurulu’nda! Kalıcı bedelli ve tek tip askerlik sistemini kapsayan yeni askerlik sistemi henüz vatani görevini yapmamış
İmar barışından yararlanmak için başvuru süresi 15 Haziran’da, ödemeler ise 30 Haziran’da sona eriyor. Ancak,
İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası bir duyuru yayınlayarak “Danıştay 8.Dairenin vermiş olduğu nispi aidat kararı ve genel kurulda alınan
Bilindiği gibi, zamanaşımı belirli bir sürenin geçmesi ile bir hakkın kazanılmasına, kaybedilmesine veya bir yükten kurtulmaya neden olan süredir.
Diyelim ki; e bildirgeyi son günü veriyorsunuz. Ve elektrikler kesildi yada internet ağı bağlantısında sorun çıktı gönderme imkanı olmadı.
Bilindiği üzere, 85 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ve sonrasında Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın yayımladığı Tebliğ ile 32 sayılı Karar'da değişiklikler yapılarak
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre İmar Barışı için başvuru süresi yeniden uzatılmayacak.