Bakan Açıklamasının Ardından Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak?
12 Ocak 2020 Pazar
Türkiye'de binlerce kişinin mağduriyet yaşadığı kredi sicil affına dair son açıklama Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'dan gelmişti.
Bakan Açıklamasının Ardından Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak?
Bakan Açıklamasının Ardından Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak? 

Türkiye'de binlerce kişinin mağduriyet yaşadığı kredi sicil affına dair son açıklama Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'dan gelmişti. Bakan Pekcan açıklamasında konunun gündeme getirileceğini ifade etmişti. 

Peki sicil affı ne zaman gündeme gelir? Haberimizde. 11 Kasım 2019 Pazartesi 23:00 Türkiye'de vatandaşların en önemli sorun yaşadığı konuların başında kredi puanı konusu geliyor.  

Geçmiş dönemlerde yapılan yanlış ödemeler nedeniyle kredi puanları düşen vatandaşların birçoğu kara listede yer alıyor. Kara listede yer alan vatandaşlar ise ne kredi çekebiliyorlar nede kredi kartı başvurusunda bulunabiliyorlar.  

Bu kapsamda son dönemde kredi faiz oranlarınıjn düşmesi ile ev veya arama almak isteyen vatandaşlar kredi sicil affını dört gözle bekliyorlar. Peki ama kredi sicil affı ne zaman gelecek?

KREDİ SİCİL AFFINA DAİR HÜKÜMETTEN AÇIKLAMA 

Kredi sicil affı konusu birkaç günce Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'a soruldu.  Bir basın muhabiri tarafından kredi kullanmak isteyen vatandaşlar için kredi sicil affı getirilecek mi? sorusunu yanıtlayan Bakan Pekcan, bu konuda adım atılabileceğini ifade etti. Konuya dair konuşmasında ise Bakan Ruhsar Pekcan şu ifadelere yer verdi. 

“Sicil affı bizim tek başına alabileceğimiz bir karar değil. İlgili bakanlıklarımızla bunu daha önce de konuştuk, tekrar gündeme getiririz” Bakan Pekcan tarafından yapılan açıklamaların ardından ise konunun Meclis'e ne zaman geleceği merak konusu. Bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı ancak sicil affının, asgari ücretli vatandaşlara sağlanacak ev kredisi imkanı devreye girmeden gündemde gelmesi bekleniyor. Bu konuda yıl sonuna kadar bir adım atılması için beklenti oluşmuş durumda. (Emlak365.com)
7- Beslenme Konusunda Dr. Aytül Gencer Sunumlarını Tamamladıktan Sonra Teşekkür Konuşmasını Dernek Başkanı Gülüzar Özev Yaptıktan Sonra Topluca İktisadi Dayanışma Kameralarına Resim Vererek Etkinlik Sona Erdi.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
17 Ekim 2020 Tarihinde Gelir Uzmanlığı Yeterlik Sınavı Yapılacaktır.
Toplam 115 gıda ürününün çeşitli ülke ve ülke gruplarından ithalatına uygulanacak ek gümrük vergisi oranları yeniden belirlendi.
Yukarıdaki başlığı boşuna atmıyoruz. “Vergi” gibi önemli ve bir o kadar da tehlikeli silahla bu kadar oynanmaz ki!...
İnternet Yasası olarak bilinen 5651 sayılı “internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi . . . .
“İzaha davet”, verginin tam ve zamanında ödenmediğine ilişkin emareler bulunduğuna dair yetkili merciler tarafından yapılmış . . .
Genelgeye göre, evinde izolasyona tabi tutulanların özellikle ilk 7 gün izolasyon şartlarına uyup uymadıkları, vali, kaymakam ve kollukça denetlenecek.
Limited şirket kurucu ortağı ve imza yetkilisi olarak halen görev yapmaktayım. Daha önce SSK'lı olarak prim günüm var.
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, iş yeri kira stopajı, bazı esnaf hizmetleri ve kültürel faaliyetlerde KDV indirimine gidildiğini açıkladı.
Enflasyon oranı ile kira artışı gerçekleştiren kişilerin beklediği Temmuz ayı enflasyon rakamları açıklandı.
Motorlu Taşıtlar Vergisi 2. Taksit, Gelir Vergisi 2. Taksit Ödemesi ve 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu 12. Taksit Ödemesi İçin Son
Ticari veya mesleki faaliyetler için yapılan kiralamalar, dernek ve vakıflara ait taşınmazların kiralanması ve yabancı devletlere
7252 Sayılı Dijital Mecralar Komisyonu Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun 28 Temmuz 2020 tarih ve 31199 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.
Resmi tatillerde çalışanlar için mesai ücretleri önem taşıyor. Haftalık 45 saati aşan çalışmalarda, çalışılan her fazladan saat için ödenecek ücret
Türkiye,15 Temmuz 2016'da yaşanan darbe girişimi sonrasında gelişen olaylar, 2018'de yaşanan rahip Brunson krizi ve en son Mart 2020'de
Ticaret Bakanlığı, 28 Temmuz'da Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren düzenlemeye yönelik açıklamada bulundu.
Tam da 30 Temmuz tarihli yazınızda tanımladığınız üzere 20 Temmuz'da emekli olmuş hekimim. SGK'da ikramiye alamayacağım söylendi.
Ülkelerin gelişmişlik düzeylerini ekonomi, sağlık, teknoloji, eğitim gibi birçok faktör etkilemektedir. Fakat son yıllarda dünyada kalkınmanın . . . .