Bakan Açıklamasının Ardından Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak?
12 Ocak 2020 Pazar
Türkiye'de binlerce kişinin mağduriyet yaşadığı kredi sicil affına dair son açıklama Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'dan gelmişti.
Bakan Açıklamasının Ardından Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak?
Bakan Açıklamasının Ardından Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak? 

Türkiye'de binlerce kişinin mağduriyet yaşadığı kredi sicil affına dair son açıklama Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'dan gelmişti. Bakan Pekcan açıklamasında konunun gündeme getirileceğini ifade etmişti. 

Peki sicil affı ne zaman gündeme gelir? Haberimizde. 11 Kasım 2019 Pazartesi 23:00 Türkiye'de vatandaşların en önemli sorun yaşadığı konuların başında kredi puanı konusu geliyor.  

Geçmiş dönemlerde yapılan yanlış ödemeler nedeniyle kredi puanları düşen vatandaşların birçoğu kara listede yer alıyor. Kara listede yer alan vatandaşlar ise ne kredi çekebiliyorlar nede kredi kartı başvurusunda bulunabiliyorlar.  

Bu kapsamda son dönemde kredi faiz oranlarınıjn düşmesi ile ev veya arama almak isteyen vatandaşlar kredi sicil affını dört gözle bekliyorlar. Peki ama kredi sicil affı ne zaman gelecek?

KREDİ SİCİL AFFINA DAİR HÜKÜMETTEN AÇIKLAMA 

Kredi sicil affı konusu birkaç günce Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'a soruldu.  Bir basın muhabiri tarafından kredi kullanmak isteyen vatandaşlar için kredi sicil affı getirilecek mi? sorusunu yanıtlayan Bakan Pekcan, bu konuda adım atılabileceğini ifade etti. Konuya dair konuşmasında ise Bakan Ruhsar Pekcan şu ifadelere yer verdi. 

“Sicil affı bizim tek başına alabileceğimiz bir karar değil. İlgili bakanlıklarımızla bunu daha önce de konuştuk, tekrar gündeme getiririz” Bakan Pekcan tarafından yapılan açıklamaların ardından ise konunun Meclis'e ne zaman geleceği merak konusu. Bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı ancak sicil affının, asgari ücretli vatandaşlara sağlanacak ev kredisi imkanı devreye girmeden gündemde gelmesi bekleniyor. Bu konuda yıl sonuna kadar bir adım atılması için beklenti oluşmuş durumda. (Emlak365.com)
14/5/2018 tarihli ve 2018/11818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar’ın ekindeki listede yer alan mallar için 28/1/2020 tarihinden itibaren
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Bağımsız Denetçilere yönelik 2019 Takvim yılı içerisinde katılmış olduğunuz eğitim programlarının son bildirim tarihi 15 Ocak 2020 olup . . . .
Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 24.01.2020 tarihinde meydana gelen ve merkez üssü Elazığ İli Sivrice İlçesi olan
Günlerce yazdık, daha pek çok kişi de yazdı. Basında ve medyada pek çok haber çıktı. İnsanlar neler yapabileceklerini araştırdılar, soruşturdular,
Ticari kazançlarda binek otomobili amortisman ve giderlerine getirilen sınırlamalar Mevcut uygulamada, işletme aktifine kayıtlı
12 Ocak Pazar günü Okmeydanı’nda bulunan Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinde yapılan genel kurulda seçilen yönetim görev bölümü yaptı
Danıştay' ın Nispi Aidatı Kaldırılması Sonrası, Üye aidatları Hakkında Görüşlerini Açıkladı.
Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu ülkemizde bir zamandan bu yana faaliyet gösteren faizsiz finans sektörünü geliştirmek . . . .
Borçlu borcunu ödemezse, alacaklı devlet yardımıyla alacağını alabilir. Devletin yardımıyla alacaklının alacağını tahsil etmesine, . . .
340 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ekinde yer alan sözleşmeler, 18.02.2017 tarih ve 29983 sayılı Resmi Gazete'de . .
07 Mart 2020 Tarihinde Düzenlenecek Olan Staja Giriş Sınavı Başvuru Listesi İlan Edilmiştir.
İşletme Ağırlıklı İngilizce Dil kursularımız, konularında uzman ve tecrübeli Türk ve yabancı eğitmenler tarafından verilmekte ve . . .
Yeminli Mali Müşavirlerin sonu "0" ve "5" olan yıllarda Mal Bildirimi yapmaları gerekmektedir. İlgi bilglendirme yazıları için tıklayınız