Bizler İktisadi Dayanışma Olarak; Bir İlke Daha İmza Atmanın Hazını Hem Yaşadık, Hemde Yaşattık.
19 Ekim 2019 Cumartesi
Nusret Sümer
Niye Derseniz ? Adım Adım TÜRMOB Genel Kurulundan Görüntülerin Tamamını Sansürsüz Olarak Sizlerin Hizmetine Sunabilmenin Hazını Hep Birlikte Yaşıyoruz.
Bizler İktisadi Dayanışma Olarak
Bir İlke Daha İmza Atmanın Hazını 
Hem Yaşadık, Hemde Yaşattık.

Niye Derseniz ?
Adım Adım TÜRMOB Genel Kurulundan Görüntülerin Tamamını Sansürsüz Olarak Sizlerin Hizmetine Sunabilmenin Hazını Hep Birlikte Yaşıyoruz.

Haber ve Video Görüntüleri: Nusret Sümer

TÜRMOB 23. Olağan Genel Kuruluna %98.24 Oranında Katılım Oldu.

TÜRMOB 23. Olağan Genel Kurulu 1764 delegeden;  1734’ünün % 98,24 oranında  katılımıyla gerçekleşti.

Delegeler ve Konuklar Salonda Yerlerini Aldıktan Sonra TÜRMOB Genel Sekreteri Arıkan Kürsüye Gelerek Konukları Selamladıktan Sonra Oy Birliği İle Divan Başkanlığına; 

TÜRMOB Geçmiş Dönem Başkanı Nail Sanlı, 

Katip Üyeliklere; Tülin Keçeci Güngör, Hüseyin Halil ve Abdülaziz Ural Seçilerek Divandaki Yerlerini Aldı.

Geçen Dönem bundan Üç yıl önce, TÜRMOB Genel Kuruluna katılmak ve haber yapmak için yola çıktığımız da Bolu - Düzce Kaynaşlı'da kaza yapmış 4 araç bir birimize girmiştik. Şükürler olsun ki bizlerde bir şey yoktu sadece aracımızda 10-12 bin TL civarında maddi hasar vardı. Kaza sonrası aracımızın bagaj kısmı tamamen arka koltuğa kadar dayanmasına rağmen yinede Ankara' ya zorda olsa ulaşabilmiştik. Bu dönem her ihtimale karşı biraz daha temkinli davranarak 10 Ekim Perşembe günü arkadaşlarımızla yola koyulduk. Cuma günü Genel Kurul için hazırlığımızı yaparak, 12 Ekim Cumartesi günü saat 09:00 itibariyle  Sheraton Ankara Hotel & Convention Center otelde olduk. Ve çekim için yerimizi aldık.

TÜRMOB'un Kuruluşundan bu tarafa böyle uzun süren bir genel kurul görülmedi. Saat: 10:00-10:30 da başlayan genel kurul, gecenin geç vakitlerine saat 23:30' a kadar sürdü. 13 saat süren Genel Kurulu sizlere açık ve şeffaf bir şekilde sansürsüz olarak 102 Video karesi halinde sunmanın yorgunluğunun yanı sıra, delege olmadı halde Ankara' ya gelemeyen 110 binin üzerindeki SMMM ve YMM lere genel kurulun tamamını hizmete açabilmenin (verebilmenin) mutluluğu yaşıyoruz.

12- Ekimde 13 saat süren Genel kurul sonrası ve 13 Ekim Pazar günü Seçim sonuçlarının belli olmasından sonra,  apar topar aynı gün Ankara'dan ayrılarak İstanbul'a dönmek için yola koyulduk. Amacımız Genel kurula gelemeyen meslek mensuplarına Genel Kurul görüntülerini sunmaktı. Çünkü daha yola koyulmadan telefonlarımız  çalmaya ve susmamaya başladı. 

Biz genel kurul görüntülerine ne zaman ulaşacağız diye istekler başlamıştı.

110 binin üzerindeki SMMM ve YMM lere Genel Kurul görüntülerini biran evvel sunabilmenin heyecanı içinde yorgun ve bitkin bir şekilde 14 Ekim salı günü saat: 02:30 da İstanbul'a evimize ulaşabilmiştik.

14 ekim sabahı 3 -4  saatlik bir uykudan sonra haber merkezimize (İktisadi Dayanışma Genel Merkezimize) ulaşır ulaşmaz, ilk işimiz videolara el atmak oldu. Bir taraftan videoları inceliyor, sıralamasına göre işleme tabi tutuyor, bir taraftan da video 1 den başlayarak, video 102 ye kadar biran evvel sizlere sunmak için harıl, harıl çalışmaya başladık. Geç vakitlere kadar çalışarak nihayet 17 Ekim perşembe günü videoların (Genel Kurulun) tamamını hizmete açabilmenin hazını yaşadık. 
 
Bu sayfadaki  işlemimizin amacı 1. video dan başlayarak, 102 .videoya kadar olan  tün video görüntüsünü anı sayfada sizlere sunabilmektir.

13 saat süren genel kurul görüntülerinin tamamını bu şekilde veya başka bir şekilde bulamayacağınızı tahmin ettiğimiz için hepsini  bir arada sunalım istedik.

DAKİKA DAKİKA SANSÜRSÜZ GENEL KURUL VİDEO GÖRÜNTÜLERİ

Video Görüntüsü: 1 - https://youtu.be/MZbjyHfKbuM - 1- Delegeler ve Konuklar Salonda Yerlerini Aldıktan Sonra TÜRMOB Genel Sekreteri Arıkan Kürsüye Gelerek Konukları Selamladıktan Sonra Oy Birliği İle Divan Başkanlığına; Nail Sanlı, Katip Üyeliklere; Tülin Keçeci Güngör, Hüseyin Halil ve Abdülaziz Ural Seçilerek Divanda Yerlerini Aldılar

Video Görüntüsü: 2– https://youtu.be/ZXUhlOiWOOU - 2- Bu Bölümde TÜRMOB Tarafından Hazırlanan Sinevizyon (Gösterimi) Sunumu Yapıldı.

Video Görüntüsü: 3 – https://youtu.be/ZLn1Vq5FPCs - 3- Divan Başkanı Nail Sanlı, Açılış Konuşmalarını Yapması İçin TÜRMOB Genel Başkanı A. Masis Yontan'ı Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 4 – https://youtu.be/t3HZYdehkD8 - 4- TÜRMOB Genel Başkanı A. Masis Yontan Heyecanlı Konuşmalarına Devam Etti.

Video Görüntüsü: 5 – https://youtu.be/KJd0ps31hzU - 5- TÜRMOB Genel Başkanı A. Masis Yontan Heyecanlı Konuşmalarına Devam Etti.

Video Görüntüsü: 6 – https://youtu.be/HGD1p07Ph_o - 6- TÜRMOB Genel Başkanı A. Masis Yontan Yapmış Olduğu Veda Konuşmasında Tüm Arkadaşlarına ve Üyelere Teşekkür Ederek Konuşmalarına Son Verdi.

Video Görüntüsü: 7 – https://youtu.be/DwwcwYerXxQ  - 7- Divan Başkanı Sanlı, TÜRMOB Genel Başkanı A. Masis Yontan'a Teşekkür Ettikten Sonra Konukların Tanıtımına Geçildi.

Video Görüntüsü: 8 – https://youtu.be/ifqVUOrpMnY - 8- Divan Başkanı Nail Sanlı, İlk Sözü Konuklardan Onursal Genel Başkan Mustafa Özyürk'e Verdi.

Video Görüntüsü: 9 – https://youtu.be/ILnlOCZZ2As - 9- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuklardan Onursal Genel Başkan Mustafa Özyürk Konuşmalarını Tamaladıktan Sonra TÜRMOB Geçmiş Dönem Genel Başkanı Mehmet Timur'u Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 10 – https://youtu.be/7WMB_v5Z5q8 - 10- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuklardan Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin'i Konuşmalarını Yapması İçin Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 11– https://youtu.be/G8uFQHkOF9Q - 11- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuklardan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşcuoğlu' nu Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 12 – https://youtu.be/Gq2FJMdDJ-Q - 12- Divan Başkanı; Nail Sanlı, Genel Kurula Gönderilen Tebrikleri ve Mesajları okuması İçin Sözü Tülin Keçeci Güngör' e Verdi.

Video Görüntüsü: 13 – https://youtu.be/TSHMK9UAPkM - 13- Divan Başkanı; Nail Sanlı, Genel Kurula Gönderilen Tebrik ve Mesajların Okunmasından Sonra İlk Sözü Delegelerden TMB (Türkiye Mali Müşavirler Birliği) Başkanı Oktay Yeşilyurt'a Verdi.

Video Görüntüsü: 1 4– https://youtu.be/NRXXOWSIc7o - 14- Divan Başkanı; Nail Sanlı Denetleme Kurulu Raporunu Okuması İçin Denetleme Kurulu Başkanı YMM Nazım Anıl'ı Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 15 – https://youtu.be/Mts4GTlj8Ng -  15- Divan Başkanı; Nail Sanlı Denetleme Kurulu Raporunun Okunmasından Sonra Denetleme Kurulu Üyesi Nevzat Akkaya , Denetleme Raporu Üzerinde Bazı Konuları Açıklamak Üzere Kürsüye Geldi.

Video Görüntüsü: 1 6– https://youtu.be/p7CydJlq75A - 16- Denetleme Kurulu Üyesi Nevzat Akkaya , Denetleme Raporu Üzerinde Bazı Konuları Açıklamaya Devam Etti.

Video Görüntüsü: 17 – https://youtu.be/_u5-NNlb4cg – 17- Denetleme Kurulu Üyesi Nevzat Akkaya , Denetleme Raporu Üzerinde Bazı Konuları Açıkladıktan Sonra Divandaki Yerini Aldı.

Video Görüntüsü: 18 –  https://youtu.be/YWtSYEgGRx4 - 18- Divan Başkanı Nail Sanlı, Delegelerden Gelen Bazı Önerileri Dikkate Alarak Onlar, Verilen Önergeler Üzere Bilgilendirmelerde Bulundu.

Video Görüntüsü: 19 – https://youtu.be/1MftBm3lAo0 - 19- Divan Başkanı Nail Sanlı, Delegelerden Gelen Bazı Önerileri Dikkate Alarak Onlar, Verilen Önergeler Üzere Bilgilendirmelerine Devam Etti.

Video Görüntüsü: 20– https://youtu.be/gkJmguT9uHw - 20- Divan Başkanı Nail Sanlı, (TDMP) Türkiye Demokrat Muhasebeciler Platformu Adına Bazı Açıklamalarda Bulunması İçin Grup Başkanı E.Funda Üçüncü' yü Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 21 – https://youtu.be/22F3II2-Z1k - 21 - 21- Divan Başkanı; Nail Sanlı, (TDMP) Türkiye Demokrat Muhasebeciler Platformunun Çalışma Grubu Oluşturulması İsteklerini Oylama Yaptı.

Video Görüntüsü: 22 – https://youtu.be/qX2thqlULwk - 22- Divan Başkanı; Nail Sanlı, İstanbul Delegesi Hakkı Gökdemir'e Söz Verdi. Gökdemir; "Kaplar Değil, Kapların İçindekiler Önemlidir" Dedi.

Video Görüntüsü: 23 – https://youtu.be/hAOSiq03ON4 - 23- Divan Başkanı; Nail Sanlı, TMB (Türkiye Mali Müşavirler Birliği) Başkanı Oktay Yeşilyurt'u Görüşlerini Belirtmek ve Paylaşmak Üzere Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 24– https://youtu.be/Sm9-1FPHqQg - 24- Divan Başkanı; Nail Sanlı,Adana YMMM Odası Delegelerinden ve TÜRMOB Geçmiş Dönem Yöneticilerinden YMM Ahmet Akın'ı Konuşmalarını Yapması İçin Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 25 – https://youtu.be/wPOaItEuV2Y -  25- Divan Başkanı; Nail Sanlı, Ankara YMM Odası Geçmiş Dönem Yöneticilerinden YMM Halil Başağaç'ı Konuşmalarını Yapması İçin Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 26 – https://youtu.be/DFGHvBWFWmg - 26- Divan Başkanı; Nail Sanlı, İstanbul YMM Odası Delegelerinden YMM Muammer Özkoca'yı Konuşmalarını Yapması İçin Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 27 – https://youtu.be/KqQPaHlRjvs  27- Divan Başkanı; Nail Sanlı, Adana SMMM Odası Delegelerinden Sedat Eryürek'i Konuşmalarını Yapması İçin Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 28 – https://youtu.be/Vn_k4on2Fb0 - 28- Divan Başkanı; Nail Sanlı, Bursa SMMM Odası Delegelerinden Ali Ekber Kartum 'u Konuşmalarını Yapması İçin Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 29 – https://youtu.be/U9PqDoYtDm4 - 29- Divan Başkanı; Nail Sanlı, Bursa SMMM Odası Delegelerinden Selma Çalışır'ı Konuşmalarını Yapması İçin Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 30 – https://youtu.be/qPtAuQhPBAk - 30- Divan Başkanı Nail Sanlı, Mersin SMMM Odası Delegelerinden Adem Topçu' yu Konuşmalarını Yapması İçin Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 31 –  https://youtu.be/oWlI6hpBYnk - 31- Divan Başkanı Nail Sanlı, Antalya SMMM Odası Delegelerinden Ahmet Atasoy' u Konuşmalarını Yapması İçin Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 32 – https://youtu.be/ZXl4HiqGuYU - 32- Divan Başkanı Nail Sanlı, Kocaeli SMMM Odası Delegelerinden Mehmet Toker'i Konuşmalarını Yapması İçin Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 33 – https://youtu.be/9IdHLAEOwlI - 33- Divan Başkanı Nail Sanlı, İstanbul SMMM Odası Delegelerinden Halil Erdem Gültekin'i Konuşmalarını Yapması İçin Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 34 – https://youtu.be/Oqcmrt8jS9A - 34- Divan Başkanı Nail Sanlı, İstanbul SMMM Odası Delegelerinden İbrahim Albayrak'i Konuşmalarını Yapması İçin Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 35 – https://youtu.be/4AvWd2d5I-Y - 35- Bu Bölümde, Divan Başkanı Nail Sanlı, TÜRMOB Yönetimine Aday Olan Altı Grubu ve Üç Bağımsız Adayı Okuyarak Delegelere Tanıtımlarını Yaptı.

Video Görüntüsü: 36 – https://youtu.be/lS8h3rDVZVQ - 36- Divan Başkanı Nail Sanlı, Söz İsteyen Denetim Kurulu Üyesi Nevzat Akkaya' ya Söz Verdi. Tartışmalar Başlayınca Sanlı, Akkaya'nın Sözünü Kesmek Zorunda Kaldı. Daha Sonra Her Gruptan Bir Temsilci Çağırarak Seçim Sıralamasındaki Yerleri Kura İle Belirlediler.

Video Görüntüsü: 37 – https://youtu.be/h8MiSXOcyx8 - 37- Divan Başkanı Nail Sanlı, Bu Bölümde Gruplardan Görev Alacak Olan Sandık Görevlileri Hakkında Bilgilendirme Yaptı.

Video Görüntüsü: 38 – https://youtu.be/g4N_1SQU7y8 - 38- Divan Başkanı Nail Sanlı, Çekilen Kura Sonucu İlk Sözü Ankara SMMM Odası Delegelerinden Ahmet Ağar'a Verdi

Video Görüntüsü: 39 – https://youtu.be/HGS4FowKWu8 - 39- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin Van SMMM Oda Başkanı İbrahim Şahin'i Konuşmalarını Yapması İçin Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 40 – https://youtu.be/gyeVn4XchKc - 40- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin BMMG Başkanı ve İstanbul SMMM Odası Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Kanarya'yı Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 41 – https://youtu.be/XaYCFLrEXnw - 41- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin Mersin SMMM Odası Başkanı Ersin Gökgün'ü Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 42 – https://youtu.be/uUxhEyeJ8LE - 42- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin Bursa SMMM Odası Geçmiş Dönem Başkanlarından Bülent Çetin'i Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 43 – https://youtu.be/m-Q00qqZPI0 - 43- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin Bursa SMMM odası Başkanı Doğan Yılmaz'ı Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 44 – https://youtu.be/xcUQ3jYM0_0 - 44- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin İzmir SMMM odası Başkanı Vedat Adak'ı Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 45 – https://youtu.be/74Ap3Qu41GE - 45- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin Öncü Mali Müşavirler Grubu Başkanı ve MMMBD Geçmiş Dönem Genel Başkanı Serdar Özkan'ı Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 46 – https://youtu.be/vU4h-J-TFOM - 46- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin Ankara SMMM Odası Başkanı Ali Şahi' i Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 47 – https://youtu.be/CEj9p_YEcyY - 47- Divan Başkanı Nail Sanlı, Ankara SMMM Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Delegelerinden Ahmet Babuşcu' yu Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 48 – https://youtu.be/jnQsVD07IY0 - 48- Divan Başkanı Nail Sanlı,Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Delegelerinden Erol Çelen'i Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 49 – https://youtu.be/h9LQk1SuJ7U - 49- Divan Başkanı Nail Sanlı, Antalya SMMM Odasından Bağımsız Olarak Delege Seçilen Sadık Sarıbaş' ı Konuşmalarını Yapması İçin Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 50 – https://youtu.be/PMlckohXfp4 - 50- Divan Başkanı Nail Sanlı,Konuşmalarını Yapması İçin Antalya SMMM Odası Başkanı E. Tayfun Çavdar'ı Kürsüye Davet Etti.

 
Video Görüntüsü: 51 – https://youtu.be/SU_Y1PNtDaE - 51- Divan Başkanı Nail Sanlı,Konuşmalarını Yapması İçin Kadın Delegelerden Necmiye Çölaşan'ı Kürsüye Davet Etti.


Video Görüntüsü: 52 – https://youtu.be/801kfmCc1no - 52- Divan Başkanı Nail Sanlı,Konuşmalarını Yapması İçin Ankara SMMM Odası Kadın Delegelerinden Serap Demir' i Kürsüye Davet Etti.


Video Görüntüsü: 53 – https://youtu.be/r5RxRDXbeDI - 53- Divan Başkanı Nail Sanlı,Konuşmalarını Yapması İçin Mersin SMMM Odası Delegelerinden İbrahim Akel'i Kürsüye Davet Etti.


Video Görüntüsü: 54– https://youtu.be/VQEP6MGWz0o - 54- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin Ordu SMMM Odası Başkanı Bahadır Baş'ı Kürsüye Davet Etti.


Video Görüntüsü: 55 – https://youtu.be/Ux4pyIltA30 - 55 - Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin İzmir SMMM Odası Delegelerinden Erdinç Umut Özer'i Kürsüye Davet Etti

Video Görüntüsü: 56 – https://youtu.be/fX6vkLgjL7c - 56- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin Ankara SMMM Odası Delegelerinden Serkan Atasoy' u Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 57 – https://youtu.be/UJeZw8DRAPM - 57- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin Geçen Dönem Bursa SMMM Odası Başkanı A.Hikmet Sönmez'i Kürsüye Davet Etti. 

Video Görüntüsü: 58 – https://youtu.be/66RGFCNrR2c - 58- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Delegelerinden (TDMP) dan Kenan Üğur' u Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 59 – https://youtu.be/x8oaQ6pEzCI - 59- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Delegelerinden (TDMP) Grup Başkanı E.Funda Üçüncü' yü Kürsüye Davet Etti.

 
Video Görüntüsü: 60 – https://youtu.be/EBhSl2p-06g - 60- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Delegelerinden (TDMP) dan Çetin Düzce' yi Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 61 – https://youtu.be/5F6sRYWg9rU - 61- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul - Şişli Belediye Başkanı SMMM Muammer Keskin' i Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 62 –  https://youtu.be/24g-2yhb-m4 - 62- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin Aydın Delegelerinden Rıza Yüreyen'i Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 63 – https://youtu.be/vgnUAVIDs2E - 63- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin Antalya SMMM Odası Geçmiş Dönem Başkanı YMM Arif Hikmet Cengiz'i Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 64 – https://youtu.be/e9yVbP7-awo - 64- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin Ankara SMMM Odası Geçmiş Dönem Başkanı Mehmet Okkalı' yı Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 65 – https://youtu.be/jlpYjKCdZJ0 - 65- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin Mersin SMMM Odası Delegelerinden Halim Yiğit'İ Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 66 – https://youtu.be/1sTm9qBy1RM - 66- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Bağımsız Delegelerinden Erkan Erayabakan'ı Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 67 – https://youtu.be/0VG67EWU4uA - 67- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin Diyarbakır SMMM Odası Başkanı Mustafa Vural'ı Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 68 – https://youtu.be/Jrp1GaDfOt4 - 68- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin Denizli SMMM Odası Delegelerinden Adnan Selçuk' u Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 69 – https://youtu.be/-AcVDp6tIAE - 69- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Delegelerinden ve İstanbul Meslekte Birlik Başkanı Ethem Yüksel Kahveci' yi Kürsüye Davet Etti.Video Görüntüsü: 70 – https://youtu.be/l_56WMTmErk - 70- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin, Denizli SMMM Odası Geçmiş Dönem Başkanlarından Ali Osman Horzum'u Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 71 – https://youtu.be/kRRY1KUEdD0 - 71- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin Delegelerden Güven Torun' u Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 72 – https://youtu.be/qOH9t9r-4rk - 72- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin, İzmir SMMM Odası Delegelerinden Ali Rıza Türköz' ü Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 73 – https://youtu.be/OOEN3tIRuM8 - 73- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin, Ankara SMMM Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mücahit Altınok'u Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 74 – https://youtu.be/5-z2YatHylY - 74- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin, İstanbul SMMM Odası Delegelerinden MMMBD Geçmiş Dönem Genel Başkanı Ziya Disanlı' yı Kürsüye Davet Etti.(Salon Biranda Gerildi. Divan Başkanı Yatıştırmakta Zorlandı)
 
Video Görüntüsü: 75 – https://youtu.be/pQS3K0YScEs - 75- Divan Başkanı Nail Sanlı, Tekrar Söz İsteyen İstanbul Meslekte Birlik Başkanı Ethem Yüksel Kahveci' ye Tekrar Söz Verdi. (Salondaki Delegeler Ethem Yüksel Kahveci' ye Tepki Göstermeye Devam Edince Konuşmalarını Yarıda Bırakmak Zorunda Kalarak Kürsüyü Terk Etti.)


Video Görüntüsü: 76 – https://youtu.be/GRI6FDKjNqw - 76- Divan Başkanı Nail Sanlı, Salonda Karmaşa Devam Ederken, Konuşmalarını Yapması İçin Delegelerden Akın Özdemir'i Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 77 – https://youtu.be/w53rUF1GQcs - 77- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin Muğla SMMM Odası Delegelerinden Teslime Doğramacı' yı Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 78 – https://youtu.be/wRgZvon4vxQ - 78- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Delegelerinden,(TDMP) Türkiye Demokrat Muhasebeciler Platformu Grubundan Özlem Karahan'ı Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 79 –  https://youtu.be/LTAbzK_8TXs - 79- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin Konya SMMM Odası Delegelerinden Mehmet Çiçekdal' ı Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 80 –  https://youtu.be/kn046cR5jJc - 80 - Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin Delegelerden Remzi Acar'ı Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 81 – https://youtu.be/FaCxJ-UyiIo - 81- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin Gaziantep SMMM Odası Delegelerinden Müjder Alptekin' i Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 82 – https://youtu.be/KwS-RuTmlAc - 82- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin Balıkesir SMMM Odası Geçen Dönem Başkanı Metin Yalçın' ı Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 83 – https://youtu.be/oblOEfMj__8 - 83- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Sekreteri Erol Demirel'i Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 84 – https://youtu.be/sDba7taSSUI - 84- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Delegelerinden (TDMP) Türkiye Demokrat Muhasebeciler Platformu Grubundan Gültekin Bekar'ı Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 85 –  https://youtu.be/GFpxdK3WQEs - 85- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin Bursa SMMM Odası Delegelerinden Ercan Yıldız'ı Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 86 – https://youtu.be/1TXv9JR5j_0 - 86- Divan Başkanı Nail Sanlı, Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Başkanı Yücel Akdemir' i Kürsüye Davet Etti.Video Görüntüsü: 87 –https://youtu.be/Sm_JHMVjkU8 - 87- Divan Başkanı Nail Sanlı, Eleştirilere Cevap Vermek Üzere TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Muhasebeciler Denetçiler Platformu Grubundan Rıfat Turuntay Nalbantoğlu'nu Kürsüye Davet Etti.


Video Görüntüsü: 88 - https://youtu.be/uyGw_kDOSU0 - 88- Divan Başkanı Nail Sanlı, Eleştirilere Cevap Vermek Üzere TÜRMOB Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Cemal Yükselen'i Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 89 - https://youtu.be/mJ95njB7zP4 - 89- Divan Başkanı Nail Sanlı, Yönetim Kurulunun Çalışmaları Görüşüldükten Sonra Veda Niteliğinde Teşekkür Konuşmasını Yapmak Üzere TÜRMOB Genel Başkanı A. Masis Yontan'a Söz Verdi.

Video Görüntüsü: 90 - https://youtu.be/Nrt8ktDI5OQ 90- Divan Başkanı Nail Sanlı, Bu Dönem Aday Olmayan Yönetim Kurulu Üyesi Eray Mercan'ı Hem Veda Hemde Teşekkür Konuşmasını Yapmak Üzere Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 91 - https://youtu.be/i0zPNcTgFwk - 91- Divan Başkanı Nail Sanlı, Yönetime Kurulu Üyeliğine Bağımsız Aday Olan Mali Müşavir İşveren Sendikası Bağımsız Adayı Necmiye Özcan Uluğaç'ı Konuşmalarını Yapmak Üzere Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 92 -https://youtu.be/oNEqYimcUoE - 92- Divan Başkanı Nail Sanlı, Yönetime Kurulu Üyeliğine İzmir Bölgesinden Bağımsız Aday Olan Yeminli Mali Müşavir Bekir Kahraman'ı Konuşmalarını Yapması İçin Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 93 - https://youtu.be/MFobLSVQjSE  - 93- Divan Başkanı Nail Sanlı, Türkiye Meslekte Birlik Platformu Adına Yönetim Kurulu Üyeliğine Aday Olan Nevzat Akkaya'yı Konuşmalarını Yapmak Üzere Kürsüye Davet Etti.


Video Görüntüsü: 94 - https://youtu.be/fTH9eX1Ze4Q - 94- Divan Başkanı Nail Sanlı, (TDMP) Türkiye Demokrat Muhasebeciler Platformu Adına Yönetime Adaya Olan Hasan Hüseyin Kırmızı Toprak'ı Konuşmalarını Yapmak Üzere Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 95 - https://youtu.be/fKUmkldf4NI - 95- Divan Başkanı Nail Sanlı Meslekte Birlik Grubu Adına Yönetim Kuruluna Aday Olan Alim Karataş'ı Konuşmalarını Yapmak Üzere Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 96 - https://youtu.be/K07ATec5ioc - 96- Divan Başkanı Nail Sanlı, Türkiye Meslekte Birlik Grubu Adına Konuşmalarını Yapması İçin Yeminli Mali Müşavir Selahattin Şenliler'i Kürsüye Davet Etti.

Video Görüntüsü: 97 - https://youtu.be/TkqPky8DxRg - 97- Divan Başkanı Nail Sanlı, Türkiye Muhasebeciler Denetçiler Platformu Adına Konuşmalarını Yapması İçin YMM Dr. Masum Türker'i Kürsüye Davet Etti.


Video Görüntüsü: 98 - https://youtu.be/VCPbJ4PB_k0 - 98- Divan Başkanı Nail Sanlı, Çağdaş Demokrat Platformu Adına Başkan Adayı Emre Kartaloğlu' nu Kürsüye Davet Etti.


Video Görüntüsü: 99 - https://youtu.be/9IWmv0rjAB8 - 99- Çağdaş Demokrat Platformu Adına TÜRMOB Başkan Adayı Emre Kartaloğlu Konuşmalarına Devam Etti.

Video Görüntüsü: 100 - https://youtu.be/58DPFPYkTWA - 100- Divan Başkanı Nail Sanlı, Bütçe Maddesinin Kitapçıkta Yayımlandığı İçin Okunmadan Geçilmesi Oy Birliği ile Kabul Edildi.Bütçe İle İlgili Görüşleri Almak Üzere İlk Sözü (TDMP) Türkiye Demokrat Muhasebeciler Platformu Adına H.Hüseyin Kırmızıtoprak'a Verdi.

Video Görüntüsü: 101 - https://youtu.be/dmpv3ibC7Yw - 101- Divan Başkanı Nail Sanlı, Delegelerin Vermiş Olduğu Önergeler Üzerine İzmir Bölgesinden Yönetime Aday Olan Necmiye Özcan'a Söz Verdi. Daha Sonra Mali Rapor Hiç Değiştirilmeden Oy Birliği İle Kabul Edildi. Sanlı, Dilek ve Temennilerde Necmiye Çölaşan'a Söz Verdi.

Video Görüntüsü: 102 - https://youtu.be/E5N2zaJ-3TA - 102- Divan Başkanı Nail Sanlı, Dilek ve Temenniler Bölümünde TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Hayri Öztürk'e Söz Verdi.Daha Sonra Denizli SMMMO Bşk. Yrd. Hüseyin Bayramoğlu, Denizli, Kütahya, Uşak, Balıkesir ve Fethiye Odalarının Birlik Payları Üzerine Önerileri Sundu. Daha Sonra Sanlı, Delegelere Teşekkür Ederek Saat 23;30 da Oturumu Kapattı. (SON) 

7- Beslenme Konusunda Dr. Aytül Gencer Sunumlarını Tamamladıktan Sonra Teşekkür Konuşmasını Dernek Başkanı Gülüzar Özev Yaptıktan Sonra Topluca İktisadi Dayanışma Kameralarına Resim Vererek Etkinlik Sona Erdi.
"İstanbul Sözleşmesi'ni Konuşuyoruz"
e-fatura e-arşiv fatura e-smm e-irsaliye e-defter, e-uygulamalara ilişkin özellikli konular
Dikkat ! . . . Bugün Üç Canlı Yayın Yapılacaktır. Bursa SMMM Odası, İstanbul SMMM Odası ve Kayseri SMMM Odası Tarafından Canlı Yayınlar Yapılacaktır.
"Nisan Ayı Bordro Uygulamaları " Konusunda Bugün Saat:15:00 Canlı Yayın Yapılacaktır.