Bursa Çağdaş Muhasebeciler Grubu Umut Hareketi Adına; Bursa SMMM Odası Başkan Aday Adayı Muharrem Kaya,
03 Aralık 2018 Pazartesi
"Burası 2019 Oda seçimlerinin başlangıç yeri olacaktır. Devrim burada başlıyor"
Bursa Çağdaş Muhasebeciler Grubu Umut Hareketi Adına; Bursa SMMM Odası Başkan Aday Adayı Muharrem Kaya,
Bursa Çağdaş Muhasebeciler Grubu Umut Hareketi Adına 
Bursa SMMM Odası Başkan Aday Adayı Muharrem Kaya 
TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Eski Devlet Bakanı Dr. Masum Türker'le 
Mali Müşavirlik, Yeminli Mali Müşavirlik, Bağımsız Denetçilik Mesleğinin Geleceği Yeniden Yapılandırılması İş Dünyasına Katkıları " 
Konulu Seminer Düzenledi.

Seminerde sunumları SMMM Önder Atilla yaparak, konukları selamladıktan sonra konuşmalarını yapması için ;

* Balıkesir SMMM Odası Başkanı Metin Yalçın'a söz verdi. Yalçın; "Eskişehir deki bir toplantıda, Meslek ölmüştür dediler. Bu sözleri sarfedenleri yadırgıyorum. Meslek ve meslek mensupları vardır var olacaktır. Meslek ölmemiştir. Enseyi karartacak hiç bir şey yok. Bursa SMMM odamızın seminerimiz için yer vermemesi zımmen bizi üzdü. Bundan sonra tutumumuz ona göre değişecektir." diyerek sözlerini noktaladı.

* Bursa YMMM Odası Başkanı Kemal Tığoğulları ; " Arkadaşlar Muhasebeci Hüseyin Beyin oğluyum. SMMM idik, YMMM olduk. Kalomozonlara dökülen eski hesapların tadı yok. Zevki yok diyerek sözlerini noktaladı.

* Uşak SMMM Odası Uğur Albayrak; " Metin başkanımın sözlerine aynen katılıyorum. Bursa odamızın eğitim salonu var iken neden burada seminer yapılıyor. Doğru yoldasın Muharrem kardeşim yola devam " diyerek sözlerini noktaladı.

* Önder Atilla ; "Odamızın yaptığı bu ilk değil bu."

* Bursa Bağımsız Denetçiler Derneği Başkanı Alirıza Çakmak; " Neden burada seminer yapmak zorunda kaldık. Bursa SMMM odamızın tutumunu hoş karşılamıyorum. Meslek gelecekte iki başlı olacak. diyerek sözlerini noktaladı.

* Bursa Çağdaş Muhasebeciler Gurup Başkanı Mesut Topçu; Arkadaşlarımızın son görüntülerinden memnun değilim. Sevelim, sevmeyelim sayın TÜRKER, meslek için gerekli bir arkadaşımızdır. " dedi

* Bursa Meslekte Birlik ve Dayanışma Gurubu adına Asım Karaman; Sayın Muharrem Kaya ve ekip arkadaşlarına teşekkür ederim."

* Uludağ Meslekte Birlik Başkanı Ali Erdoğan; Sayın A.Hikmet Sönmez zaman zaman böyle şeyler yapıyor, ben odamız adına özür diliyorum. "

* Bursa Çağdaş Muhasebeciler Grubu Umut Hareketi Adına Bursa SMMM Odası Başkan Aday Adayı Muharrem Kaya; "Gurubumuzda birlikte yarıştığımız arkadaşlarımdan sayın Raşit Gürbüz ve Sayın Doğan Yılmaz'a teşekkür ediyorum katılımlarından dolayı. Mesleğimizde bir sıkışma var. Sayın Bakanımızı orkestra şefi yaptık. Bursa da arkadaşlarımız ve Kendisiyle yola devam dedik. Burası 2019 Oda seçimlerinin başlangıç yeri olacaktır. Devrim burada başlıyor" diyerek sözlerini noktaladı.

* TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Masum Türker ; Muhasebeci Masum olarak, tüm gurup başkanlarını öpüyorum. Size vergi anlatmayacağım. Anlatırsam hata yapmış olurum. Bana Eski Bakan, Eski Öğretim üyesi diyecekler, fakat bana kimse eski muhasebeci diyemeyecek. Detaylar İktisadi TV de 

1- Bursa SMMMO Başkan Yardımcısı Ömer İşçi Kürsüye Gelerek Oda Üyelerini ve Konukları Selamladıktan Sonra; Divan Başkanlığına Oy Birliği İle Prof. Dr. Halis Ertürk Seçilerek Katip Üye ve Diğer Üyeler Divanda ki Yerlerini Aldılar.
01 Ocak 2019 – 30 Haziran 2019 Tarihleri Arasında Yurt İçi ve Yurt Dışı Gelir Vergisinden İstisna Harcırah Tutarları
Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulunca (KGK) faizsiz finans muhasebe standartlarına ilişkin kurul kararları yayımlandı.
Türkiye'mizin doğum günü olan:19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'mızın 100'üncü yılı kutlu olsun!
Noyan Doğan’ın moderatörlüğündeki ; Oda Başkanı Vehbi Karabıyık 20 Mayıs Pazartesi Günü Habertürk Televizyonunda canlı yayında olacak.
Bugün Yönetim Kurulunun Yapmış Olduğu Toplantı Sonunda; İstanbul YMM Odası Yönetim, ...
Milyonlarca emeklinin yanı sıra aileleriyle beraber 200 bine yakın iş göremezlik geliri alan vatandaşa da bayram ikramiyesi verilecek.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi tarafından öğrencilerin kullandığı mavi kart öğrenci aylık abonman ücreti 85 liradan 40 liraya düşürülmüştü.
Son yazımda defter ve belgelerin vergi incelemesine yetkili elemanlara ibraz edilememesi halinde doğrudan KDV indirimi reddiyatı yapılması durumunda
Çalıştığı fabrikada, kendisiyle aynı işi yapan işçilerin daha çok maaş aldığını belirten işçi, işverenin 'eşitlik' ilkesine uymadığını öne sürüp noter kanalıyla istifa etti.
Genel kurulda verilen taahhütlerin yakın takipçisi olacağız.
Vergi, devletin ülkesi üzerindeki egemenlik hakkına dayanarak, kamu giderlerini karşılamak üzere, karşılıksız ve zorla aldığı ekonomik değerdir.
Son 3 yılda odamızın ne yaptığı hakkında bilgisi olan aramızda sadece oda yöneticileri var, bizler yokuz.
2018 Yılı Aktif Toplamı 3,449,600 TL veya Net Satışlar Toplamı 6,898,900 TL’nin aşan üretim ve hizmet işletmeleri,
“Siyaset tek kişilik bir oyun değildir.” Derler; uzun soluklu ve ekip işidir. Siyasete küskünlük, kırgınlık olmaz Mücadele ettiğin zemin ve şartlar gözden geçirilir ancak ....