Bursa Çağdaş Muhasebeciler Grubu Umut Hareketi Adına; Bursa SMMM Odası Başkan Aday Adayı Muharrem Kaya,
03 Aralık 2018 Pazartesi
"Burası 2019 Oda seçimlerinin başlangıç yeri olacaktır. Devrim burada başlıyor"
Bursa Çağdaş Muhasebeciler Grubu Umut Hareketi Adına; Bursa SMMM Odası Başkan Aday Adayı Muharrem Kaya,
Bursa Çağdaş Muhasebeciler Grubu Umut Hareketi Adına 
Bursa SMMM Odası Başkan Aday Adayı Muharrem Kaya 
TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Eski Devlet Bakanı Dr. Masum Türker'le 
Mali Müşavirlik, Yeminli Mali Müşavirlik, Bağımsız Denetçilik Mesleğinin Geleceği Yeniden Yapılandırılması İş Dünyasına Katkıları " 
Konulu Seminer Düzenledi.

Seminerde sunumları SMMM Önder Atilla yaparak, konukları selamladıktan sonra konuşmalarını yapması için ;

* Balıkesir SMMM Odası Başkanı Metin Yalçın'a söz verdi. Yalçın; "Eskişehir deki bir toplantıda, Meslek ölmüştür dediler. Bu sözleri sarfedenleri yadırgıyorum. Meslek ve meslek mensupları vardır var olacaktır. Meslek ölmemiştir. Enseyi karartacak hiç bir şey yok. Bursa SMMM odamızın seminerimiz için yer vermemesi zımmen bizi üzdü. Bundan sonra tutumumuz ona göre değişecektir." diyerek sözlerini noktaladı.

* Bursa YMMM Odası Başkanı Kemal Tığoğulları ; " Arkadaşlar Muhasebeci Hüseyin Beyin oğluyum. SMMM idik, YMMM olduk. Kalomozonlara dökülen eski hesapların tadı yok. Zevki yok diyerek sözlerini noktaladı.

* Uşak SMMM Odası Uğur Albayrak; " Metin başkanımın sözlerine aynen katılıyorum. Bursa odamızın eğitim salonu var iken neden burada seminer yapılıyor. Doğru yoldasın Muharrem kardeşim yola devam " diyerek sözlerini noktaladı.

* Önder Atilla ; "Odamızın yaptığı bu ilk değil bu."

* Bursa Bağımsız Denetçiler Derneği Başkanı Alirıza Çakmak; " Neden burada seminer yapmak zorunda kaldık. Bursa SMMM odamızın tutumunu hoş karşılamıyorum. Meslek gelecekte iki başlı olacak. diyerek sözlerini noktaladı.

* Bursa Çağdaş Muhasebeciler Gurup Başkanı Mesut Topçu; Arkadaşlarımızın son görüntülerinden memnun değilim. Sevelim, sevmeyelim sayın TÜRKER, meslek için gerekli bir arkadaşımızdır. " dedi

* Bursa Meslekte Birlik ve Dayanışma Gurubu adına Asım Karaman; Sayın Muharrem Kaya ve ekip arkadaşlarına teşekkür ederim."

* Uludağ Meslekte Birlik Başkanı Ali Erdoğan; Sayın A.Hikmet Sönmez zaman zaman böyle şeyler yapıyor, ben odamız adına özür diliyorum. "

* Bursa Çağdaş Muhasebeciler Grubu Umut Hareketi Adına Bursa SMMM Odası Başkan Aday Adayı Muharrem Kaya; "Gurubumuzda birlikte yarıştığımız arkadaşlarımdan sayın Raşit Gürbüz ve Sayın Doğan Yılmaz'a teşekkür ediyorum katılımlarından dolayı. Mesleğimizde bir sıkışma var. Sayın Bakanımızı orkestra şefi yaptık. Bursa da arkadaşlarımız ve Kendisiyle yola devam dedik. Burası 2019 Oda seçimlerinin başlangıç yeri olacaktır. Devrim burada başlıyor" diyerek sözlerini noktaladı.

* TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Masum Türker ; Muhasebeci Masum olarak, tüm gurup başkanlarını öpüyorum. Size vergi anlatmayacağım. Anlatırsam hata yapmış olurum. Bana Eski Bakan, Eski Öğretim üyesi diyecekler, fakat bana kimse eski muhasebeci diyemeyecek. Detaylar İktisadi TV de 

15- Bu Bölümde ; Soru - Cevap Bölümüne Geçilerek Konuklardan Gelen Sorulara Cevap Verildikten Sonra Toplantı Sona Erdi.
İhbar tazminatı hesaplama nasıl yapılır? İhbar tazminatı süreleri yasa ile belirlenir. İşçiler işten çıkarılmaları durumunda bu tazminatı almaya hak kazanır.
4760 Sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanunu I sayılı listeye ilişkin beyannamede yer alan tablolarda yapılan çeşitli kontroller nedeniyle, Beyanname Düzenleme Programının güncellenmesi gerekmektedir.
Bilindiği gibi, vergide 213 sayılı VUK md. 359 ve 340 maddelerinin değişikliği hususu artık tartışılır hale gelmiştir.
7162 sayılı Gelir Vergisi Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanununun 10’ncu maddesiyle, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası
Bilindiği gibi, uygulamada resen terk işlemleri vergi daireleri tarafından zamanında yerine getirilmesi gereken önemli bir konudur.
Vergi Usul Kanunu Sirküler Taslağında; 9/6/1932 tarihli ve 2004 sayılı İcra ve İflas Kanununda, 28/2/2018 tarihli ve 7101 sayılı İcra ve İflas Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin
Konya SMMM Odasında, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü işbirliğinde Muhasebe ve Denetim Bilim dalında Tezsiz Yüksek Lisans yapan ...
Sigorta prim borçlarında yapılandırmaları bozulanlar, 28 Şubat'a kadar ödeme yapmaları halinde yapılandırma hakları devam edecek.
Konya SMMM Odası düzenlediği “Ticari Ahlak” Konulu Seminerde meslektaşları bir araya getirdi. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Saffet KÖSE’nin katılımı ve sunumlarıyla başarıyla tamamlandı.
Köşemi takip eden okurlarımızın çok yakından bildiği gibi, konkordatoda yapılan son değişiklikler üzerine “Bankacılık lobisi konkordatoyu bitirdi” başlıklı yazım bu köşede 25 Aralık 2018'de yayımlanmıştı.
Resmi Gazete’de yer alarak yürürlüğe giren yasal düzenlemeye göre, yenilenen kiralarında kira bedeli artış oranı, tüketici fiyat endeksindeki on iki aylık ortalamayı geçemeyecek.
(2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir)
Özet: Mahkeme, makul güvence veren denetim raporunun Bağımsız denetim teknikleri uygulanarak defter, kayıt ve belgeler üzerinde denetlenme ve değerlendirme yapılarak hazırlanmadığı,
Konut, beyaz eşya, mobilya ve otomotiv sektörlerine yönelik KDV ve ÖTV indirimlerinin 3 ay daha uzatılması ile ilgili Cumhurbaşkanı Kararı yürürlüğe girmişti.
"Muhasebe ve Mali Müşavirlik Mesleğinde Geleceğe Bakış; Sorunlar ve Fırsatlar" Konusunu Masaya Yatırdı.