Bursa SMMM Odası Başkanı Doğan Yılmaz Önceliğimiz " Mücbir Sebep " Olacak Dedi
07 Temmuz 2019 Pazar
Bursa SMMM Odası Başkanı Doğan Yılmaz'ı Mali Tatil Döneminde Ziyaret Ettik.Başkan Doğan Yılmaz ve Başkan Vekili Nazan Özsoy'u Görev Başında Görünce.
Bursa SMMM Odası Başkanı Doğan Yılmaz Önceliğimiz " Mücbir Sebep " Olacak Dedi
Bursa SMMM Odası Başkanı Doğan Yılmaz Önceliğimiz "Mücbir Sebep "Olacak Dedi

Bursa SMMM Odası Başkanı Doğan Yılmaz'ı Mali Tatil Döneminde Ziyaret Ettik. Başkan Doğan Yılmaz ve Başkan Vekili Nazan Özsoy'u Görev Başında Görünce. 

Diğer meslek mensuplarının yakındığı gibi Sayın Doğan Yılmaz' ı görev başında görünce;  Gerçekten "Mali Tatilin Adı Var Kendisi Yok ! Mali Tatilin Fiili Uygulaması Yok!" cümlesinin yerinde kullanıldığı kanısına vardık.

Bursa SMMM Odası Başkanı sayın Doğan Yılmaz'ı;

* Bursa SMMM Odası Geçmiş Dönem Basın yayın Komisyonu Başkanı Sayın Ali Erdoğan, 

* Yine geçmiş Dönem Denetleme Kurulu Üyesi sayın A. Süleyman Güzey, 

* İyi Parti Osmangazi İlçesi Yönetim Kurulu Üyesi SMMM  sayın Selma Çalışır ve 

* İktisadi Dayanışma İmtiyaz sahibi Nusret Sümer,

Başkan Yılmaz'ı makamında ziyaret ederek tebriklerini sundular, yeni başkana yeni görevlerinde başarılar dilediler.

Bu arada  sayın Yılmaz'a hep birlikte yeni görevlerinde başarılar diledikten sonra, başkana mesleki anlamda ilk icraatlarının ne olacağını sorduk.

"Mücbir Sebep" biz meslek mensuplarının bir numaralı sorunu derken, devam etti.

Nasıl ki avukatlar, mecbur kaldıkları anlarda girecek oldukları duruşmaları bir dilekçe ile erteleme hakkına sahipler. Fakat bizlerde böyle bir hak yok. Bizlerin hastalanmaya dahi hakkı yok dedi. 

Bilhassa kadın meslektaşlarımıza  doğumlarda ve ölümlerde bir beyan dönemi erteleme hakkı verilmeli. Veya Maliye Bakanlığının uygun göreceği bir süre olmalıdır dedi.

Ayrıca Mali tatillerde beyanlar bir dönem ertelenmelidir. 1-20 Temmuz da mali tatili uygula uygulayabilirsen, Mali Tatil dönemi biter bitmez beyannamelerle kaynaşmaya başlıyoruz. Bu da MALİ TATİL  olmuyor, MALİ EZİYET oluyor. Bir deyişle."Mali Tatilin Adı Var Kendisi Yok ! Mali Tatilin Fiili Uygulaması Yok!" Buda bizi çok üzüyor dedi.

Mali tatilin mevcut haliyle meslek mensuplarına ve maliye camiasına katkısı olmadığını söyleyen BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz, “Mali Tatil Kanunu, ilk çıktığı haliyle bile yetersizken, günümüze kadar yapılan değişiklik ve güncellemeler ile tamamen amacını yitirmiştir. Mali tatilin adı var ama kendisi yok. Yasa mevcut haliyle kalacaksa, yürürlükten kaldırılmasını istiyoruz” dedi. 
Günlerce yazdık, daha pek çok kişi de yazdı. Basında ve medyada pek çok haber çıktı. İnsanlar neler yapabileceklerini araştırdılar, soruşturdular,
Ticari kazançlarda binek otomobili amortisman ve giderlerine getirilen sınırlamalar Mevcut uygulamada, işletme aktifine kayıtlı
12 Ocak Pazar günü Okmeydanı’nda bulunan Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinde yapılan genel kurulda seçilen yönetim görev bölümü yaptı
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Borçlu borcunu ödemezse, alacaklı devlet yardımıyla alacağını alabilir. Devletin yardımıyla alacaklının alacağını tahsil etmesine, . . .
340 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ekinde yer alan sözleşmeler, 18.02.2017 tarih ve 29983 sayılı Resmi Gazete'de . .
Yeminli Mali Müşavirlerin sonu "0" ve "5" olan yıllarda Mal Bildirimi yapmaları gerekmektedir. İlgi bilglendirme yazıları için tıklayınız
2019 Yılında 480,00 TL olan oda aidatları öncesinde % 56’lık zam oranı ile 750,00 TL ye çıkarılmış,
İşletme Ağırlıklı İngilizce Dil kursularımız, konularında uzman ve tecrübeli Türk ve yabancı eğitmenler tarafından verilmekte ve . . .
07 Mart 2020 Tarihinde Düzenlenecek Olan Staja Giriş Sınavı Başvuru Listesi İlan Edilmiştir.
“Faizsiz Finans Etik Kuralları, Muhasebe ve Denetim Standartları: Tartışmalar ve Öneriler” konulu PANEL, 16 Ocak 2020 Perşembe günü,
" Sevda Dediğin" TSM Konserine Davetlisiniz. " Sevda Dediğin" TSM Konserine Davetlisiniz. " Sevda Dediğin" TSM Konserine Davetlisiniz.
Seminer de Sunumları, Anlatımları, Yorumları MMMB Derneği Fatih Şube Başkanı Mehmet Altınordu Yaparken, Zaman Zaman Meslek Mensuplarından Gelen Soruları Cevapladı.
Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2019 yılı Ekim döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 608.000 kişi artarak 4.396.000 kişi oldu.
Kamu alacaklarının cebri takip ve tahsil usullerini düzenleyen 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun, . . . .