CHP Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Semih ESEN Antalya SMMM Odasını ziyaret etti.
06 Şubat 2019 Çarşamba
Oda Başkanı Emrullah Tayfun ÇAVDAR, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Meslektaşlarımızın hazır bulunduğu ziyarette yaklaşmakta olan yerel seçimler ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.
CHP Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Semih ESEN Antalya SMMM Odasını ziyaret etti.
CHP Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Semih ESEN Antalya SMMM Odasını ziyaret etti. 

Oda Başkanı Emrullah Tayfun ÇAVDAR, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meslektaşların hazır bulunduğu ziyarette yaklaşmakta olan yerel seçimler ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. 

Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Semih ESEN, seçim sürecinde yaptıkları ve yapacakları ile seçim sonrasında yapmayı planladıkları konular hakkında bilgi verdi. 

Oda Başkanı Emrullah Tayfun ÇAVDAR, yerel seçimlerde Semih ESEN’in hem şahsına hem de partisine başarı dileklerini iletti. 

Görüşmede hazır bulunan meslektaşların da sorularını cevaplandıran Semih ESEN, Oda Başkanı Emrullah Tayfun ÇAVDAR’a ve Yönetim Kuruluna misafirperverliklerinden dolayı teşekkür etti.
15- Bu Bölümde ; Soru - Cevap Bölümüne Geçilerek Konuklardan Gelen Sorulara Cevap Verildikten Sonra Toplantı Sona Erdi.
İhbar tazminatı hesaplama nasıl yapılır? İhbar tazminatı süreleri yasa ile belirlenir. İşçiler işten çıkarılmaları durumunda bu tazminatı almaya hak kazanır.
4760 Sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanunu I sayılı listeye ilişkin beyannamede yer alan tablolarda yapılan çeşitli kontroller nedeniyle, Beyanname Düzenleme Programının güncellenmesi gerekmektedir.
Bilindiği gibi, vergide 213 sayılı VUK md. 359 ve 340 maddelerinin değişikliği hususu artık tartışılır hale gelmiştir.
7162 sayılı Gelir Vergisi Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanununun 10’ncu maddesiyle, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası
Bilindiği gibi, uygulamada resen terk işlemleri vergi daireleri tarafından zamanında yerine getirilmesi gereken önemli bir konudur.
Vergi Usul Kanunu Sirküler Taslağında; 9/6/1932 tarihli ve 2004 sayılı İcra ve İflas Kanununda, 28/2/2018 tarihli ve 7101 sayılı İcra ve İflas Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin
Konya SMMM Odasında, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü işbirliğinde Muhasebe ve Denetim Bilim dalında Tezsiz Yüksek Lisans yapan ...
Sigorta prim borçlarında yapılandırmaları bozulanlar, 28 Şubat'a kadar ödeme yapmaları halinde yapılandırma hakları devam edecek.
Konya SMMM Odası düzenlediği “Ticari Ahlak” Konulu Seminerde meslektaşları bir araya getirdi. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Saffet KÖSE’nin katılımı ve sunumlarıyla başarıyla tamamlandı.
Köşemi takip eden okurlarımızın çok yakından bildiği gibi, konkordatoda yapılan son değişiklikler üzerine “Bankacılık lobisi konkordatoyu bitirdi” başlıklı yazım bu köşede 25 Aralık 2018'de yayımlanmıştı.
Resmi Gazete’de yer alarak yürürlüğe giren yasal düzenlemeye göre, yenilenen kiralarında kira bedeli artış oranı, tüketici fiyat endeksindeki on iki aylık ortalamayı geçemeyecek.
(2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir)
Özet: Mahkeme, makul güvence veren denetim raporunun Bağımsız denetim teknikleri uygulanarak defter, kayıt ve belgeler üzerinde denetlenme ve değerlendirme yapılarak hazırlanmadığı,
Konut, beyaz eşya, mobilya ve otomotiv sektörlerine yönelik KDV ve ÖTV indirimlerinin 3 ay daha uzatılması ile ilgili Cumhurbaşkanı Kararı yürürlüğe girmişti.
"Muhasebe ve Mali Müşavirlik Mesleğinde Geleceğe Bakış; Sorunlar ve Fırsatlar" Konusunu Masaya Yatırdı.