Çağdaş Grubu Önseçim Heyecanı Sardı.Mayıs ayında gerçekleştirilecek olan seçimde 3 aday yarışacak.
19 Aralık 2018 Çarşamba
O adaylardan biri de Muharrem Kaya... Seçim çalışmalarına başlayan Kaya, Meslektaşlarıyla kahvaltıda bir araya geldi.
Çağdaş Grubu Önseçim Heyecanı Sardı.Mayıs ayında gerçekleştirilecek olan seçimde 3 aday yarışacak.
Bursa SMMM Odası seçime gidiyor

Çağdaş Grubu'nu önseçim heyecanı sardı. Mayıs ayında gerçekleştirilecek olan seçimde 3 aday yarışacak. O adaylardan biri de Muharrem Kaya... Seçim çalışmalarına başlayan Kaya, Meslektaşlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Çağdaş Grub'un Dörtler restaurantta düzenlediği kahvaltı organizasyonu LÖSEV Yarına yapıldı. Kahvaltıda konuşan Muharrem Kaya; "UMUT HAREKETİ" sloganıyla çıktıkları bu yolda iddialı konuştu! Birikimimle bu işi kurtaracağım dedi.

Muharrem Kaya seçime ilişkin şu açıklamalarda bulundu;

"Bursa Muhasebeciler odasının Mayıs ayında bir seçimi var. Bursa Muhasebeciler Odası'nda 2 grup yarışıyor. Dönem dönem 3'üncü gruplarda bu işe dahil oluyor. Bu gruplardan birisi Çağdaş Muhasebeciler grubu bizimde içinde bulunduğumuz grup. Bursa Muhasebeciler Odası'nda uzun yıllardır iktidarda bir iki kısa dönem haricinde iktidarda hep bizim grubumuz oldu. Bu grup içerisinde 3 arkadaşımla ön seçim yapacağız. Ön seçim bizim geleneğimiz. Demokratik olduğuna inandığımız bir yöntem. Bu ön seçimden sonra da diğer gruptaki arkadaşla Oda Başkanlığı için yarışacağız. "

"3'üncü bir grup çıkar mı bilmiyorum. Geçen dönem çıkmıştı ama sonradan çıkan küçük gruplar etkili olamıyor. İktidar genel olarak meslek dayanışma grubuyla Bursa Çağdaş Muhasebeciler grubu arasında gidip geliyor. Dediğim gibi Çağdaş Grup uzun yılardır iktidar. Bizde grubumuzun içinde iktidar olmak istiyoruz. Sonuçta grup içi bir seçim. Asgari müşterekler de aynı olmakla birlikte bizim yola çıkış nedenimiz, mevcut oluşmuş kas yapıların dağılması gerektiğini grup içerisinde daha demokratik bir işleyişin yerleşmesi gerektiğine , gruba yakışır şekilde şekillenmesini isteğimizden yola çıktık. Bu anlamda farkımız kimsenin güdümünde olmamamız. "

KÜSKÜN ÜYELERİ HAREKETE GEÇİRECEĞİZ

"Dış dinamikleri değil iç dinamikleri önemsiyoruz. İhmal edilmiş oda üyelerine, odaya küsmüş meslektaşlara, ilçeler ve buna benzer odaya küskün üyeleri harekete geçirip sürece katmak istiyoruz. Üyeyi hem grubuyla hem odasıyla buluşturmak istiyoruz. "

PARTİ AYRIMI GÖZETMEYECEĞİZ

"Bu arada yapacaklarımızı anlatacak olursak; biz şöyle söylüyoruz, sorunların tespiti kolay. Çözümü noktasında yine çağdaş olan kurultay geleneğini, Çalıştay geleneğini harekete geçireceğiz. Çalışta'ya meslektaşlarımızın mesleğin pratiğine ilişkin yaşamış oldukları sorunları dile getirip çözüm önerileriyle birlikte üreteceğiz ve oradan çıkan sonuç bildirgelerini siyaset kurumuyla parti ayrımı gözetmeksizin paylaşacağız. Siyaset kurumuna eşit mesafedeyiz. Elbette bizim bir ideolojimiz var. Bu ülkede yasal düzenlemeleri meclis yapıyor ve meclis siyasi partilerden oluşuyor. Bu anlamda taraflı bir yaklaşımımız olmayacak. İktidarından en küçük mualefetine kadar eşit yakınlıkta ya da eşit uzaklıkta olacağız."

BİRİKİMİM İLE BU İŞİ KURTARACAĞIM

"Temel farkımız diğer arkadaşlarımızdan şu; kendi özgücüyle gelen, birlikte üretme ve birlikte yönetme anlayışıyla hareket eden bir grup. Onun ötesinde bu ekip daha donanımlı. Bu ekibin lideri olarak bu işi kurtaracağımı, bu meslek grubunda yeterli donanıma sahip olduğumu aslında kamuoyu da biliyor. Gerek hukuki bilgi gerek entelektüel bikrimim ile işi kurtaracağıma inanıyorum. "

"Biz 2013 yılında 'İSYAN' diye yola çıkmıştık. Bugün 'UMUT' a dönüştürdük. Umutta zafere dönüşecektir. Zafer yakın!

Sadece takvimdeki günlerin geçmesini bekliyoruz. "

"Çağdaş grubun pratiği meslek örgütünde öteden beri belli. Biz bunun üzerine daha mücadeleci bir anlayış ve daha yenilikçi bir anlayış ekleyeceğiz. Dediğim gibi mücadele hazmi yüksek bir grubuz. Kamu kurum ve kuruluşlarında bizim bu yönümüz biliniyor. Bu nedenle bu makamda olmamızın örgüte de bir şeyler katacağını düşünüyoruz. " (enbursa.com)

3- Kahvaltılı Etkinlikte, Hakan Ustabaş,Bilgilendirme Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ethem Yüksel Kahveci'yi Kürsüye Davet Etti. (SON).
Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (KSMMMO) 23.Olağan Genel Kurul öncesi takvimi açıkladı.
KGK’nın “Bağımsız Denetçiler İçin Sürekli Eğitim Tebliği”ne uygun şekilde tasarlanmış “Bağımsız Denetim Standartları – II” Eğitimi düzenlenmiştir.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir)
Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Staj Başlatma Sınavı Hazırlık Kursları
Yeni askerlik sistemi TBMM Genel Kurulu’nda! Kalıcı bedelli ve tek tip askerlik sistemini kapsayan yeni askerlik sistemi henüz vatani görevini yapmamış
İmar barışından yararlanmak için başvuru süresi 15 Haziran’da, ödemeler ise 30 Haziran’da sona eriyor. Ancak,
İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası bir duyuru yayınlayarak “Danıştay 8.Dairenin vermiş olduğu nispi aidat kararı ve genel kurulda alınan
Bilindiği gibi, zamanaşımı belirli bir sürenin geçmesi ile bir hakkın kazanılmasına, kaybedilmesine veya bir yükten kurtulmaya neden olan süredir.
Diyelim ki; e bildirgeyi son günü veriyorsunuz. Ve elektrikler kesildi yada internet ağı bağlantısında sorun çıktı gönderme imkanı olmadı.
Bilindiği üzere, 85 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ve sonrasında Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın yayımladığı Tebliğ ile 32 sayılı Karar'da değişiklikler yapılarak
İzmit 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nca onaylanan Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası 23. Genel Kurul Hazirun Listeleri,
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre İmar Barışı için başvuru süresi yeniden uzatılmayacak.
Burgaz adasında Sait Faik Abasıyanık’ın kitapları değerlendirildi, yaşamı anlatıldı. Kadın Muhasebeciler Derneğinin düzenlemiş olduğu etkinlikte Yazar Emin Karaca çok güzel,
Her Şeyin Kalbiniz Kadar Güzel Olmasını Temenni Ederiz. İyi Bayramlar....
Bilindiği gibi GVK’nın 88’inci maddesine göre; Gelirin toplanmasında gelir kaynaklarının bir kısmından hasıl olan zararlar(80’inci maddede yazılı diğer kazanç ve . . .
Son dönemlerde en çok tartışılan, gündemden düşmeyen konu…. KIDEM TAZMİNATI…….Tasarının yasalaşması durumunda bir kıdem tazminatı fonu oluşturulacak.
Yeminli Mali Müşavirlik Tasdik Raporlarının Elektronik Ortamda Gönderilmesi Hakkında Genel Tebliğ (Sıra No: 1), Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği (Sıra No: 507)
Kendimiz İçin Akciğer Sağlığı Toplum İçin Temiz Hava İstiyoruz. Gelecek İçin Tütün Maddesi Kullanılmasını ve İzmarit İstemiyoruz…..