Defter Beyan Sitemi Hakkında
22 Temmuz 2020 Çarşamba
Sayın TÜRMOB Yöneticilerimiz, defter beyan sisteminde 22.07.2020 tarihinde yaşanan teknik sorunlardan dolayı meslektaşlarımız KDV ve Muhtasar beyannamelerini gönderememektedir.
Defter Beyan Sitemi Hakkında
Defter Beyan Sitemi Hakkında

Sayın TÜRMOB Yöneticilerimiz, defter beyan sisteminde 22.07.2020 tarihinde yaşanan teknik sorunlardan dolayı meslektaşlarımız KDV ve Muhtasar beyannamelerini gönderememektedir.

Bu tür durumlarda sistemden kaynaklanan sorunlardan dolayı meslektaşlarımız beyan döneminin son günlerinde yoğunluk yaşamaktadır. 

Sistem arızası olduğu durumlarda, beyan süresine sistem arızası olduğu gün kadar ilave yapılması hususunda tarafınızca değerlendirilerek, konular ile ilgili Gelir İdaresi Başkanlığı ile irtibat sağlanması hususunu talep ve arz ederim.

Saygılarımla çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Cumhuriyetci Mali Müşavirler 
Grubu Başkanı
Erhan Yaşar
Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ağustos 2020 Aylık Bütçe Gerçekleşme Raporu'nu açıkladı. 2020 yılı Ağustos ayında merkezi yönetim
Bu gün yeni bir mali yükümlülükten söz edeceğim. 3914 sayılı İmar Kanunu’na 7221 sayılı Kanun’la eklenen ek 8. madde ile ihdas edilen . .
18 Eylül 2020 Tarihli ve 31248 Sayılı Resmi Gazete’de kar dağıtım kısıtlamasının süresini 3 ay uzatan “6102 Sayılı Türk Ticaret Kanununun . . .
Hazine ve Maliye Bakanlığınca COVID-19 pandemisinin ekonomiye . . .
"Kıdem tazminatından gelir vergisi kesilir mi?" sorusuna yanıt aranıyor. 1475 sayılı İş Kanununun 14. Maddesinde . . .
7 ayrı İthalat Rejimi Kararı ile 4 bin 720 ürüne ilave gümrük vergisi getirilmişti. Bu ürünlerden 2 bin 969 tanesinin süresi . . .
Kurumlar Vergisi Kanunu’nun 5’inci maddesinde vergiye tabi olmayan kazançlar tanımlanmış bulunmaktadır. Şöyle ki;
COVİD-19 sürecinde birçok şirket nispeten durulan ekonomik süreçte ayakta kalma çabasında. Kimisi maliyetlerini azaltma stratejisi
2003 yılında vefat eden eşimden dolayı Bağ-Kur dul aylığı almaktayım. Babam Emekli Sandığı emeklisi ve hayatta.
Konya SMMM Odası Başkanı Abdil Erdal, İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda Konya SMMM Odasına girişlerde
Dünyada ekonomik ve sosyal alanda tüm dengeleri alt üst eden COVID-19 salgını gündemdeki yerini koruyor.
Konya SMMM Odası Başkanı Abdil Erdal, Ahilik Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Hazine arazileri çiftçilere 10 yıllığına kiraya verilecek. İlk yıl kira bedeli, taşınmazın rayiç bedelinin yüzde 1.5’i olacak.
25 Şubat 2020 tarih ve 31050 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2151 Sayılı “Transfer Fiyatlandırması Yoluyla
Bu paranın 38 milyar doları Cayman, Seyşeller, Bermuda Bahama ve Man Adası gibi vergi cennetlerinde tutuluyor.
Sitemiz 13 ada. Her ada parsellere ayrılmış ve 140 parsel var. Plan gereği her parselde bodrum+3 kat tek bağımsız bölümlü. Alt yapısı, sosyal tesis alanları ve . .