DERNEKLER  
Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Genel Merkezi

İki Dönemdir MMMBD Genel Merkez Genel Sekreterliğini Yapan Mahmut Şahin 19. Genel Kurulda Genel Başkanlığa Soyundu.
MMMD Genel Merkezi 15 Aralık 2018 Cumartesi Günü Yeni Genel Başkanı Belirlemek Üzere Seçimli Olağan Genel Kurula Gidiyor.
Meslek Mensuplarını , Taraklı-Göynük ve Mudurnu Kültürel Etkinliğinde Bir Araya Getirerek Rehber Ayfer Kuralay Eşliğinde Doyumsuz Bir Etkinlik Gerçekleştirdiler.
MMMB Derneği Fatih Şubesi Kızılay Haftası Nedeniyle;Kızılay Beşiktaş Şubesi İle Ortaklaşa Düzenlemiş Olduğu Etkinlik Yedikule Genç Osman İlk Öğretim Okulunda;
16. Olağan Seçimli Genel Kurulunu Aksaray Yusufpaşa daki Dernek Merkezinde Gerçekleştiren Fatih Şubesi Yönetimine Fatihli Meslek Mensupları;
Sayın Fırat' ın MMMBD Kadıköy Şubesinin 16. Seçimli Olağan Genel Kurulunda Yapmış Olduğu Konuşmasından Kesitler;
YMM Hüseyin Yıldız'ın Divan Başkanlığını Yaptığı Genel Kurulda 3 Liste Yarıştı.
MMMBD Şişli Şubesi Nazım Hikmet Kültür Merkezinde16. Olağan Seçimli Genel Kurulunu Yaptı.
Beyaz liste ile seçime giren Muzaffer Vardar ve Ekibi İstanbul SMMM Odası Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Fırat'ı aday gösterirken,
Bakırköy Şubesi Başkan Adayı Hamit Gören Göstere Göstere Açık Oyla Kendi Oyunu Hüseyin İpek'e Vererek,
Bir Dönem (Üç Yıl) MMMBD Bayrampaşa Şubesinin Şube Başkanlığını Yürüten sayın Ramis Karamanoğlu Bu Dönem Aday Olmadı.
7143 Sayılı Af Kanunu Uygulaması ve MMMBD Şişli Şubesi Yönetimi Yeni Dönemde 2018 Eyül Ayında Yapılacak MMMB Derneği 27 Şubenin Seçimli Genel Kurulları Üzerine Görüş ve Düşüncelerini Dile Getirdiler.
MMMBD Genel Başkanı Serdar Özkan mesleki sorunlara ilişkin İKTİSADİ DAYANIŞMA'nın sorularını cevaplandırdı.
MMMD GENEL MERKEZİ 2013-2105 DÖNEMİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Genel Başkan

Server GÖKMEN

Doğum Yılı ve Yeri:1971 Tokat Niksar doğumludur.
Öğrenimi : İlk,Orta Lisesi Eğitimini Tokat Niksar’da yaptı, Üniversite eğitimini yarım bıraktı.
İş Hayatı : Çeşitli özel kurumların mali işler biriminde 12 yıl süresince yardımcı eleman, şef, müdür yardımcısı, muhasebe ve mali işler müdürlük görevlerinde bulundu, Kıraç Esenyurt’ta 10 yıldır serbest muhasebeci mali müşavir olarak faaliyet göstermektedir. Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Büyükçekmece Şubesi 3 dönem yönetim kurulu, 2 dönem Büyükçekmece Şube Başkanlığını yapmıştır. Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Grubunun bir dönem ilçe temsil yardımcılığı yaptı, Ulusal, Yerel yazılı ve görsel basında dergilerde, gazetelerde yayımlanan 20’nin üzerinde makalesi vardır. Çeşitli Sivil toplum kuruluşlarında, hemşeri ve bölge derneklerinde kuruculuk, başkanlık ve yöneticilik, kurulmasında öncülük yaptı, çevre örgütü Greenpeace’nin 10 yıldır gönüllü destekçisi, Ülkemizde köklü bir siyasi partide 4 dönem yöneticilik yaptı.
Özel Hayatı : Evli ve iki çocuk babasıdır.


Genel Başkan Vekili

Ahmet KARAKILINÇ

Doğum Yılı ve Yeri: 1963 Gaziantep Kilis doğumluyum.
Öğrenimi : Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünden 1986 yılında mezunuyum.
İş Hayatı : 1991 Yılından beri Şişli Mecidiyeköy de serbest oalrak SM.MALİ Müşavirlik yapmaktayım. 2. Dönem M.M.M.B Şişli Şube yöneticiliği yaptım. 2002-2010 Tarihleri arasında İ.S.M.M Odasında Denetim Komitesi Başkanlığı 2008-2010 tarihinde Stajer Denetimi Komitesi Başkanı olarak görev yaptım. Halen Mecidiyeköy de bağımsız olarak mesleğimi sürdürmekteyim.


Genel Sekreter

Mahmut Şahin

Doğum Yılı ve Yeri: 1968 yılı İstanbul Üsküdar doğumludur.
Öğrenimi : Üsküdar Ticaret Lisesi Mezunu, Anadolu Üniversitesi ve Vergi Uygulamaları Bölümünde Öğrenimi Devam Etmektedir.
İş Hayatı : 1994 yılından beri Üsküdar bölgesinde Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak faaliyetine devam etmektedir. 2007-2009 döneminde MMMBD Üsküdar Şube Sekreterliği 2009-2011 döneminde MMMBD Üsküdar Şube Başkanlığı Yapmıştır. Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesidir.
Özel Hayatı : Evli ve iki çocuk babasıdır.


Genel Sayman

Bilal KARAYAZI


Başkan Yardımcısı

Sinan UZUN

Doğum Yılı ve Yeri: 19.03.1956 İstanbul doğumludur.
Öğrenimi :1976 yılında Beyoğlu Ticaret Lisesini,1978 yılında Tekirdağ Meslek Yüksek Okulunu bitirip daha sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde Lisans EğitiminiTamamladı
İş Hayatı : Muhasebecilik Mesleğine 1975 yılında başlamış olup, Halenİstanbul Beyoğlu’nda Devam etmektedir. İstanbul Beyoğlu İlçesi İlçe Temsilci Yardımcılığı görevini yürütmektedi.
Özel Hayatı : Evli ve 2 çocuğu bulunmaktadır.


Başkan Yardımcısı

Ali ÇELİK

Doğum Yılı ve Yeri: 1967 Hekimhan/Malatya doğumluyum.
Öğrenimi : İlk-Orta ve Lise öğrenimimi Malatya'da tamamladıktan sonra, Üniversite öğrenimimi 1984-1988 yıları arasında Afyo Mali Bilimler Fakültesi-Maliye bölümünde okudum.
İş Hayatı : Çeştli çalışmalar Staj eğitimimi tamamladıktan sonra 1997 yılından itibaren Bakırköy bölgesinde serbest olarak çalışmaya başladım, halen S.M.Mali Müşavir-Bilirkişi olarak büromda çalışmaya devam ediyorum. Bakırköy temsilci yardımcılığı, TÜRMOB delegeliği MMMBD Genel Merkez denetleme kurulu görevlerinde bulundum. Küçük yaştan beri halk müziği ve futbola ilgim vardır. Halen İSMMMO Halk Müziği Korosuna devam etmekteyim.
Özel Hayatı : Evli ve 2 çocuğu bulunmaktadır.


Başkan Yardımcısı

İbrahim DİKTAŞ

Doğum Yılı ve Yeri: 1962 Yılında Divriği’de doğdu.
Öğrenimi : Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Bölümü mezunuyum
İş Hayatı : SMMM olarak faaliyetine devam etmektedir. MMM Birliği Derneği Ankara Şubesi ile çeşitli Demokratik Kitle Örgütlerinde yöneticilik yapmıştır. 2008-2010 yılları arasında ASMMMO Disiplin Kurulu Başkanlığı görevini yaptım.
Özel Hayatı : Evli ve 2 çocuk babasıyımdır.


Başkan Yardımcısı

Halis DOĞRU

Doğum Yılı ve Yeri: 1968 Ardahan doğumluyum.
Öğrenimi : İlk-Orta ve Lise eğitimimi Ardahan'da tamamladıktan sonra DOKUZ EYLÜL Üniversitesi Manisa İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (Maliye) bölümünden 1990 yılında mezun oldum.
İş Hayatı : 1993 Yılında stajyer Meslek mensubu olarak mesleki faaiyetime başladım ve SMMM olarak ofisimi açtım. 7 Dönem MMMD İzmir ŞB. Yönetiminde aralıksız görev aldım. Bu süre içersinde Saymanlık sekreterlik ve 3 dönem Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum. İzmir SMMM Odası'nın çeşitli komitelerinde sürekli görev aldım. Yine 3 dönem İZSMMO Rehber Meslek Mensubu oalrak görev yaptım. Halen Konak/İZMİR adresinde mesleki faaliyetimi sürdürmekteyim.
Özel Hayatı : Evli ve 2 çocuk babasıyımdır.


Başkan Yardımcısı

İbrahim ÖZTÜRK

Doğum Yılı ve Yeri: 18.11.1970 İzmir Karşıyaka doğumluyumdur.
Öğrenimi : Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdim.
İş Hayatı : 1994 Yılında Serbest oalrak başladığı Mali Müşavirlik Mesleği faaliyetine Karşıyaka'da devam etmektedir. 2002-2006 Yılları arasında İZSMMM Odasının Denetim Komitesi Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2006-2010 Yılları arasında İZSMMM Odasının Karşıyaka Temsilciliği görevinde bulundu. 2006-2008 Yıllarında İZSMMM Odasının Danışma Meclisi Başkan Yardımclığı görevinde bulundu.
Özel Hayatı : Evli ve 2 çocuk babasıdır.


Başkan Yardımcısı

Dürdane ATEŞ

Doğum Yılı ve Yeri: 01.06.1963 ADANA Doğumluyum
İş Hayatı : Yirmi beş yıldır kendi ofisimizde(eşimle beraber) SMMM olarak çalışmaktayım.Halen TURMOB Delegeliği,MMMB Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Adana Çağdaş Demokrat Muhasebeciler gurubu Yürütme Kurulu Sekreterliği,Adana İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği,Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği Üyeliğini aktif olarak sürdürmekteyim.
Özel Hayatı : Evli ve 2 çocuk annesiyim.


Başkan Yardımcısı

Saniye ÇAKIR

Doğum Yılı ve Yeri: 1955 Edirne doğumluyum.
Öğrenimi : İlkokulu Alıçköy, Orta Okulu 2.Murat, Liseyi Ankara Yüksek Öğretmen Okulu Hazırlık Lisesinde tamamladım. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme-İstatistik bölümünü 1979 yılında bitirdim.
İş Hayatı : Mamsan Mama Fabrikasında A.Ş Üretim Kontrol Departmanında 2 yıl, Özel ve Kamu Bakanlarında 3 yıl, çalıştıktan sonra 1986 yılında Mali Müşavir olarak meslek hayatına başladım ve halen devam etmekteyim.Mesleğe gösterdiğim özenle birlikte sivil toplum örgütleriyle de yakınen çalışıyor ve muhasebe işlerind eyardımcı oluyorum. Uzunköprü Çevre Gönülleri Derneği, Uzunköprü Kadın İstihdamı Geliştirme Derneği, Türk Kızılayı, Türk Hava Kurumu, Uzunköprü Kent Konseyi Çevre Komisyonu, İstanbu Üniveristesi İktisat Fakültesi Mezunlar Cemiyeti, Edirne İktisat Fakültesi Mezunlar Derneği gibi sivil toplum örgütlerinde çalışmaktayım. Birey oalrak hem mesleğimize sahip çıkarak gereğini yerine getirmek, hem Ülke, hem de Dünya sorunlarına Çağdaş düşüncelerle duyarlı olmamız gerektiğini düşünüyorum. Çevre, Doğa ve özellikle hayvan sevgisi,kitap okumak,yürüyüş,seyahat etmek,kadınlar ve tüm bireylerin eğitimleri ve sorunları ile yakınen ilgilenmek ilgi alanlarım arasında yer almaktadır.

2- Açılışta Kurdela Kesimini MMMB Derneği Genel Başkanı Server Gökmen, Genel Başkan Yardımcısı Dürdane Ateş ve Şube Başkanı Bircan Eker Birlikte Kestiler.
Güncel Mevzuat Konularını İçeren Seminerimize Davetlisiniz.
Kahvaltı eşliğinde E - UYGULAMALAR konulu eğitim seminerimize Davetlisiniz.
İLETİŞİM BİLGİSİ
Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği
Hanimeli Sok.No:12 D:16 Sihhiye Ankara
Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği
Telefon : (312) 229 67 72
Faks : (312) 229 67 74
Web : http://www.mmmb.org.tr