Elektronik Fatura ve Elektronik Defter Kullanımına Geçişte son 40 gün
21 Kasım 2018 Çarşamba
2017 cirosu 10.000.000TL (OnmilyonTL) ve üzeri olan mükelleflerin 01.01.2019 tarihi itibariyle e-Fatura ve e-Defter kullanımına zorunlu olarak geçmeleri gerekmektedir.
Elektronik Fatura ve Elektronik Defter Kullanımına Geçişte son 40 gün
Elektronik Fatura ve Elektronik Defter Kullanımına 

Geçişte son 40 gün

2017 cirosu 10.000.000TL (OnmilyonTL) ve üzeri olan mükelleflerin 01.01.2019 tarihi itibariyle e-Fatura ve e-Defter kullanımına zorunlu olarak geçmeleri gerekmektedir. Bu kapsamdaki mükelleflerin geçiş işlemleri için gereken sistem altyapı çalışmalarını bu tarih öncesinde tamamlayarak, 01.01.2019 itibariyle de e-fatura gönderip alabilecek durumda olması gerekmektedir.

Bu zorunluluk yanısıra 24 Ekim 2018 tarihinde GİB tarafından yayınlanan taslak tebliğ ile halen e-Fatura mükellefi olan tüm firmalara 01.07.2019 tarihinden itibaren e-Arşiv Fatura ve e-İrsaliye kullanımına geçiş zorunluluğu da getirilmekte. Dileyen firmalar yeni yıl ile birlikte zorunluluğu beklemeden bu hizmetleri kullanmaya başlayabilir.

01.01.2019 itibari ile  zorunlu olarak e-Fatura ve e-Defter kullanımına geçecek firmalar geçiş süreçlerinde yıl sonu yoğunluğundan etkilenmemek adına zorunluluk tarihinden önce e-Fatura kullanımına geçiş işlemlerini yapabilir ve e-fatura mükellefiyetini başlatabilir.

Veriban, e-Fatura, e-Defter ve e-Arşiv Fatura gibi tüm e-Dönüşüm hizmetlerine geçiş sürecinde ekonomik çözümleri ve kaliteli hizmetleriyle her zaman sektöre yön veren öncü entegratör firma olarak sürece dahil olan firmaların yanında yer almaktadır. Kısaca Veriban e-Dönüşüm Hizmet Paketi olarak adlandırdığımız hizmetlerimiz e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv Fatura, e-İrsaliye, e-Bilet, e-SMM, e-MM, e-Mutabakat ve e-Defter Denetim hizmetlerini kapsamaktadır. 

e-Fatura ve e-Defter mükellefiyeti 2019 yılı itibari ile başlayacak veya e-Fatura ve e-Defter mükellefi olup  aldığı Özel Entegratör Hizmetlerini Veriban'a taşıyan firmalara 2018 yılı sonuna kadar özel fırsatlar sunuyoruz. e- Fatura, e-Defter, e-Arşiv gibi tüm e-Dönüşüm hizmetlerinden avantajlı fiyatlar ve Veriban ayrıcalığı ile yararlanmak için sizleri de bu ailenin bir parçası olmaya davet ediyoruz.
Detaylı bilgi ve firmanıza özel tekliflerimiz için bizimle iletişime geçiniz.(veriban)
1- Bursa SMMMO Başkan Yardımcısı Ömer İşçi Kürsüye Gelerek Oda Üyelerini ve Konukları Selamladıktan Sonra; Divan Başkanlığına Oy Birliği İle Prof. Dr. Halis Ertürk Seçilerek Katip Üye ve Diğer Üyeler Divanda ki Yerlerini Aldılar.
01 Ocak 2019 – 30 Haziran 2019 Tarihleri Arasında Yurt İçi ve Yurt Dışı Gelir Vergisinden İstisna Harcırah Tutarları
Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulunca (KGK) faizsiz finans muhasebe standartlarına ilişkin kurul kararları yayımlandı.
Türkiye'mizin doğum günü olan:19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'mızın 100'üncü yılı kutlu olsun!
Noyan Doğan’ın moderatörlüğündeki ; Oda Başkanı Vehbi Karabıyık 20 Mayıs Pazartesi Günü Habertürk Televizyonunda canlı yayında olacak.
Bugün Yönetim Kurulunun Yapmış Olduğu Toplantı Sonunda; İstanbul YMM Odası Yönetim, ...
Milyonlarca emeklinin yanı sıra aileleriyle beraber 200 bine yakın iş göremezlik geliri alan vatandaşa da bayram ikramiyesi verilecek.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi tarafından öğrencilerin kullandığı mavi kart öğrenci aylık abonman ücreti 85 liradan 40 liraya düşürülmüştü.
Son yazımda defter ve belgelerin vergi incelemesine yetkili elemanlara ibraz edilememesi halinde doğrudan KDV indirimi reddiyatı yapılması durumunda
Çalıştığı fabrikada, kendisiyle aynı işi yapan işçilerin daha çok maaş aldığını belirten işçi, işverenin 'eşitlik' ilkesine uymadığını öne sürüp noter kanalıyla istifa etti.
Genel kurulda verilen taahhütlerin yakın takipçisi olacağız.
Vergi, devletin ülkesi üzerindeki egemenlik hakkına dayanarak, kamu giderlerini karşılamak üzere, karşılıksız ve zorla aldığı ekonomik değerdir.
Son 3 yılda odamızın ne yaptığı hakkında bilgisi olan aramızda sadece oda yöneticileri var, bizler yokuz.
2018 Yılı Aktif Toplamı 3,449,600 TL veya Net Satışlar Toplamı 6,898,900 TL’nin aşan üretim ve hizmet işletmeleri,
“Siyaset tek kişilik bir oyun değildir.” Derler; uzun soluklu ve ekip işidir. Siyasete küskünlük, kırgınlık olmaz Mücadele ettiğin zemin ve şartlar gözden geçirilir ancak ....