Elektronik Fatura ve Elektronik Defter Kullanımına Geçişte son 40 gün
21 Kasım 2018 Çarşamba
2017 cirosu 10.000.000TL (OnmilyonTL) ve üzeri olan mükelleflerin 01.01.2019 tarihi itibariyle e-Fatura ve e-Defter kullanımına zorunlu olarak geçmeleri gerekmektedir.
Elektronik Fatura ve Elektronik Defter Kullanımına Geçişte son 40 gün
Elektronik Fatura ve Elektronik Defter Kullanımına 

Geçişte son 40 gün

2017 cirosu 10.000.000TL (OnmilyonTL) ve üzeri olan mükelleflerin 01.01.2019 tarihi itibariyle e-Fatura ve e-Defter kullanımına zorunlu olarak geçmeleri gerekmektedir. Bu kapsamdaki mükelleflerin geçiş işlemleri için gereken sistem altyapı çalışmalarını bu tarih öncesinde tamamlayarak, 01.01.2019 itibariyle de e-fatura gönderip alabilecek durumda olması gerekmektedir.

Bu zorunluluk yanısıra 24 Ekim 2018 tarihinde GİB tarafından yayınlanan taslak tebliğ ile halen e-Fatura mükellefi olan tüm firmalara 01.07.2019 tarihinden itibaren e-Arşiv Fatura ve e-İrsaliye kullanımına geçiş zorunluluğu da getirilmekte. Dileyen firmalar yeni yıl ile birlikte zorunluluğu beklemeden bu hizmetleri kullanmaya başlayabilir.

01.01.2019 itibari ile  zorunlu olarak e-Fatura ve e-Defter kullanımına geçecek firmalar geçiş süreçlerinde yıl sonu yoğunluğundan etkilenmemek adına zorunluluk tarihinden önce e-Fatura kullanımına geçiş işlemlerini yapabilir ve e-fatura mükellefiyetini başlatabilir.

Veriban, e-Fatura, e-Defter ve e-Arşiv Fatura gibi tüm e-Dönüşüm hizmetlerine geçiş sürecinde ekonomik çözümleri ve kaliteli hizmetleriyle her zaman sektöre yön veren öncü entegratör firma olarak sürece dahil olan firmaların yanında yer almaktadır. Kısaca Veriban e-Dönüşüm Hizmet Paketi olarak adlandırdığımız hizmetlerimiz e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv Fatura, e-İrsaliye, e-Bilet, e-SMM, e-MM, e-Mutabakat ve e-Defter Denetim hizmetlerini kapsamaktadır. 

e-Fatura ve e-Defter mükellefiyeti 2019 yılı itibari ile başlayacak veya e-Fatura ve e-Defter mükellefi olup  aldığı Özel Entegratör Hizmetlerini Veriban'a taşıyan firmalara 2018 yılı sonuna kadar özel fırsatlar sunuyoruz. e- Fatura, e-Defter, e-Arşiv gibi tüm e-Dönüşüm hizmetlerinden avantajlı fiyatlar ve Veriban ayrıcalığı ile yararlanmak için sizleri de bu ailenin bir parçası olmaya davet ediyoruz.
Detaylı bilgi ve firmanıza özel tekliflerimiz için bizimle iletişime geçiniz.(veriban)
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki torba yasa teklifi görüşmelerinde yeni bir düzenlemeye gidildiğini söyleyen BSMMMO Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, “7143 Sayılı Kanun ile vergi ve . . . .
Mali müşavirlik için ilk adım olan SMMM Staja Başlama Sınavı’na yönelik düzenlenen hazırlık kursu, Öğr. Gör. Adem Yıldırım’ın verdiği ‘Finansal Muhasebe’ dersiyle başladı.
Türkiye'nin ilk mesleki haber ajansı ve mevzuat portalı 35. yıl dönümünü kutladı.
Teklif ile; 3096 sayılı Türkiye Elektrik Kurumu Dışındaki Kuruluşların Elektrik Ürteimi, İletimi, ...
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden: 5786 sayılı Yasa ile değişik 3568 sayılı Yasa ve 19 Ağustos...
MMMD Genel Merkezi 15 Aralık 2018 Cumartesi Günü Yeni Genel Başkanı Belirlemek Üzere Seçimli Olağan Genel Kurula Gidiyor.
Uyumsoft’ un sponsorluğunda, Vergi Müfettişleri Derneği İstanbul şubesi yönetim kurulu üyelerinin katkılarıyla Bağımsız Mali Müşavirler Grubu tarafından ....
"Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Ekonomi ve Vergi Ekseninde Muhasebe ve Denetime Bakış" Konulu Kongreyi Altınbaş Ünüversitesi Gayrettepe Kampüsünde Gerçekleştirdi.
Konya SMMM Odası Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında yapılandırılan borçlarını ödeyemeyen mükellefler için çıkarılan kanuna dikkat çekti.
İstanbul’da Marmara Üniversitesi Göztepe Kampusu’nda 01-02 Aralık 2018 tarihlerinde yapılan ‘SMMM Yeterlilik Sınavı’ Bursa’dan 295 mali müşavir adayının katılımıyla gerçekleşti.
Geçen ay basında çıkan bir haber Antalya kamuoyunun ilgisini Narenciye Bahçesi alanına yöneltmiştir. Şehrin ortasında neredeyse tek kalmış, Antalya’nın simgesi narenciye ağaçları ile
Mesleğimizin, Meslek Mensuplarının Geleceği Kişisel Çıkarlara ve Makamlara Feda Edilmektedir."
Kentsel dönüşüm kapsamına giren binalardan daire ve dükkan alan vatandaşlar tapu harç ödemelerini geri alabilecek.
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi . . . Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi . . .
"Burası 2019 Oda seçimlerinin başlangıç yeri olacaktır. Devrim burada başlıyor"
Yılın başından başlayıp artan bir hızla, ekonomideki olumsuz gelişmeleri ortadan kaldırmak için hükümet yoğun bir mesai harcamaktadır.