İYMM Odası Başkanı Vehbi Karabıyık;"İlkokul öğrencisiymiş gibi Yeminli Mali Müşavirleri Eğitime tabi tutmak doğru olmaz."
03 Aralık 2018 Pazartesi
“Türkiye Ekonomisinde Konkordato Müessesesinin İşleyişi ve Yeminli Mali Müşavirlerin Sorumluluğu”
İYMM Odası Başkanı Vehbi Karabıyık;"İlkokul öğrencisiymiş gibi Yeminli Mali Müşavirleri Eğitime tabi tutmak doğru olmaz."
İstanbul YMM Odasının Düzenlemiş olduğu;

 “Türkiye Ekonomisinde Konkordato Müessesesinin İşleyişi ve Yeminli Mali Müşavirlerin Sorumluluğu” 

Konulu Toplantıda Konuşma Yapan İstanbul YMM Odası Başkanı sayın Vehbi Karabıyık; Şu Konuları dile getirdi.

"Konkordato Türkiye nin son zamanlarda en aktüel konusu oldu. Her kesin konuştuğu, tartıştığı bir konu oldu. 

Konkordato bizim ilgi alanımıza pek girmedi. Ama Sosyo - Ekonomik boyutu da var. Konkordato eğitimini ihtiyari olarak veriyoruz. Mecburiyeti yok. Burada yapılan eğitimleri resmiyete saydıramasak bile gerekli çalışmalarımızı yapacağız. "

"Eğitim faaliyetlerimiz düşündüğümüzün çok önüne geçti. Eğitime  karşı değiliz. Konkordato bunlardan biri. Meslek içi eğitimlerimizde yetki Odalar Birliğinde. İlkokul öğrencisiymiş gibi Yeminli Mali Müşavirleri Eğitime tabi tutmak doğru olmaz.Kurallara saygılıyız...." derken...

Sayın Karabıyık' ın Konuşmalarının Tamamın aşağıdaki videoyu tıklayarak izleyebilirsiniz.

Diğer Konukların Konuşmaları için linki tıklayınız:  http://www.iktisadidayanisma.com/iktisadiTV/


TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki torba yasa teklifi görüşmelerinde yeni bir düzenlemeye gidildiğini söyleyen BSMMMO Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, “7143 Sayılı Kanun ile vergi ve . . . .
Mali müşavirlik için ilk adım olan SMMM Staja Başlama Sınavı’na yönelik düzenlenen hazırlık kursu, Öğr. Gör. Adem Yıldırım’ın verdiği ‘Finansal Muhasebe’ dersiyle başladı.
Türkiye'nin ilk mesleki haber ajansı ve mevzuat portalı 35. yıl dönümünü kutladı.
Teklif ile; 3096 sayılı Türkiye Elektrik Kurumu Dışındaki Kuruluşların Elektrik Ürteimi, İletimi, ...
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden: 5786 sayılı Yasa ile değişik 3568 sayılı Yasa ve 19 Ağustos...
MMMD Genel Merkezi 15 Aralık 2018 Cumartesi Günü Yeni Genel Başkanı Belirlemek Üzere Seçimli Olağan Genel Kurula Gidiyor.
Uyumsoft’ un sponsorluğunda, Vergi Müfettişleri Derneği İstanbul şubesi yönetim kurulu üyelerinin katkılarıyla Bağımsız Mali Müşavirler Grubu tarafından ....
"Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Ekonomi ve Vergi Ekseninde Muhasebe ve Denetime Bakış" Konulu Kongreyi Altınbaş Ünüversitesi Gayrettepe Kampüsünde Gerçekleştirdi.
Konya SMMM Odası Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında yapılandırılan borçlarını ödeyemeyen mükellefler için çıkarılan kanuna dikkat çekti.
İstanbul’da Marmara Üniversitesi Göztepe Kampusu’nda 01-02 Aralık 2018 tarihlerinde yapılan ‘SMMM Yeterlilik Sınavı’ Bursa’dan 295 mali müşavir adayının katılımıyla gerçekleşti.
Geçen ay basında çıkan bir haber Antalya kamuoyunun ilgisini Narenciye Bahçesi alanına yöneltmiştir. Şehrin ortasında neredeyse tek kalmış, Antalya’nın simgesi narenciye ağaçları ile
Mesleğimizin, Meslek Mensuplarının Geleceği Kişisel Çıkarlara ve Makamlara Feda Edilmektedir."
Kentsel dönüşüm kapsamına giren binalardan daire ve dükkan alan vatandaşlar tapu harç ödemelerini geri alabilecek.
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi . . . Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi . . .
"Burası 2019 Oda seçimlerinin başlangıç yeri olacaktır. Devrim burada başlıyor"
Yılın başından başlayıp artan bir hızla, ekonomideki olumsuz gelişmeleri ortadan kaldırmak için hükümet yoğun bir mesai harcamaktadır.