KAYA; Değerli Meslektaşlar Bugün Geldiğimiz Nokta TÜRMOB ve Odalarda;
04 Aralık 2018 Salı
Mesleğimizin, Meslek Mensuplarının Geleceği Kişisel Çıkarlara ve Makamlara Feda Edilmektedir."
KAYA; Değerli Meslektaşlar Bugün Geldiğimiz Nokta  TÜRMOB ve Odalarda;
KAYA; "Değerli Meslektaşlar Bugün Geldiğimiz Nokta  TÜRMOB ve Odalarda; Mesleğimizin, Meslek Mensuplarımızın Geleceği Kişisel Çıkarlara ve Makamlara Feda Edilmektedir."

BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliği, 
İlçe Temsilcisi Lütfi Kaya ve Ekip Arkadaşları Bayrampaşa Marnas Otelde Eğitmen, 
Öğretim üyesi Sayın Dr. Ali Kaplan'la Meslek Mensuplarını Adeta Konuya Kitlediler.

Günün Konusu ; "Muhasebe Hata, Hileleri Yaratıcı Muhasebe, Vergi Uygulamaları ve Dönem Sonu İşlemleri " ni 

Masaya yatırarak Bayrampaşa Marnas Otelde kahvaltılı etkinliğe katılan Meslek mensuplarına doyumsuz bir bilgi sunumu yaparak, pür dikkat dinlemelerini sağladılar.

Konuya Güncel örneklemelerle ve yapmış olduğu esprilerle ayrı bir renk katarak anlatan sayın Dr. Ali Kaplan zaman, zaman meslek mensuplarından gelen sorulara cevap verdi. Meslek Mensupları Konunun cazibesine kendilerini öyle kaptırdılar ki otelden adeta ayrılmak bile istemeyerek, toplantının devam etmesini istediler.

05 Aralık 2018 Çarşamba  günü saat:10:00 - 13:00 arası meslek mensupları Marnas Otelde önce ücretsiz açık büfe kahvaltılarını yaptıktan sonra;

BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilci Yardımcısı Sayın Nazik Sarıbıyık kürsüye gelerek konukları selamladı. Daha sonra, Konuşmalarını Yapması için BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilcisi sayın Lütfiye Kaya' yı Bilgilendirme Konuşmalarını Yapması için kürsüye davet etti. Kaya kürsüye gelerek, konuşmalarına şu cümlelerle başladı.

"BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliği olarak 1 Ağustos 2016 tarihinde 11 arkadaş ile çıktığımız bu yolda bugün 14 temsilci, 35 ilçe meclisi üyemize ulaştık. "

" Bayrampaşa temsilciliğinin üye sayısı 370’e ulaşmıştır. Bunu sağlarken her zaman bağımsız, dürüst ve söylemlerimize olan bağlılıktı. "

Ne söyledik; Siyasi görüş ve inanç ayrımı yapmadan mesleğimizin geleceğini siz mesleğini bilenlerle birlikte eğitimler, geziler, seminerler yaptık. Bundan sonrada güncel konulu eğitimlere, gezilere, sempozyumlara sizlerle beraber hep birlikte imza atmak istiyoruz. Desteğinizi ve katılımınızı gösterdiğiniz için BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliği olarak sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Değerli meslektaşlar bugün geldiğimiz nokta; TÜRMOB ve odalarda mesleğimizin, meslek mensuplarımızın geleceği kişisel çıkarlara ve makamlara feda edilmektedir. Dolayısıyla bizler mesleğimizin, meslek örgütlerimizin içine düştüğü bu mevcut duruma itiraz ettiğimizden Bağımsız Mali Müşavirler Grubundan başlayarak güçlü bir meslek ve meslektaş, itibarlı bir meslek için mücadeleye sizlerle birlikte başladık. 

Farklı fikirlerin ortak akılla harmanlanmasını sağlamak için siz değerli meslektaşlarla insan onuruna saygı ve sevgi kavramlarını benimsemiş farklı düşüncedeki tüm meslektaşları belli bir uyum içerisinde bir araya getirmek için mücadele ediyoruz, ettik ve geldiğimiz noktayı hepiniz görüyorsunuz. BMMG olarak şeffaf bir oda, itibarlı saygın bir mali müşavirlik mesleği hayalimizi değişime inananlarla başaracağız.

BMMG’ nun içinde emek, mücadele ve gruba gönül vermiş siz değerli meslektaşlarla birlikte bireysel hedeflerin olmadığı hedeflediğimiz çağdaş demokrat yapıya kavuşmuştur. Gerçek anlamda mesleğine gönül vermiş siz değerli meslektaşlara göre ben olgusu yerine gerçek anlamda biz istiyoruz ki hepimiz olduğumuzu sağladığımızda grubun tüm organlarında görev alacak ve grup adaylarının belirlenmesinde seçme ve seçilme hakkının olması grup içi tam demokrasi sağlandığında ilçe örgütlenmelerinde kararların bölge üyelerine bırakılması, örgütlenme ve temsilciliklerin oluşumunda gerekli demokratik ortamların sağlanması ve sonuca merkezden müdahale edilmediğinde aynı kişinin birden fazla kurulda görevlendirilmesinin sona erdiğinde oda ve TÜRMOB’ un geçim kapısı olarak görenlerden  kurtarıldığında, huzur haklarının asgari düzeye çekildiğinde, nispi aidat tamamen kaldırıldığında oda ve TÜRMOB’ a seçilmiş kişiler meslek ve meslektaşın öncelikli sorunlarına mesai harcamasını sağladığımızda, tüm meslektaşların mücadelemize sahip çıkması halinde mali müşavirlik mesleği hak ettiği yapıya kavuşacaktır. BMMG Bayrampaşa temsilciliği olarak ve gerçek anlamda mesleğine gönül vermiş sizlerle birlikte bunları tek tek hayata geçirme konusunda hep beraber kararlı mıyız? 

Değerli meslektaşlarımız; bahaneler değil çözümler üretmek için İSMMMO yönetimine BMMG olarak talibiz.

BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliğinin hedefi mesleğin geleceğini birlikte inşa etmektir. Meslektaşın katma değerden hak ettiğimiz alın terinin karşılığını alabilmek için işe ilk önce işletme defteri ile basit usulde defterleri meslek odaları tutamadığından beyanname göndermede üst sınır tayini ile Yeminli Mali Müşavirlere verilen yetki kalktığında, avukatlar vergi beyanı göndermediğinde, şirketler vergi beyanı göndermediğinde, maliye bakanlığı hazır beyan sistemi ile beyan almadığında söz konusu defterler mali müşavirler tarafından tutulmak zorunda olduğunda Mali Müşavirler olarak hem itibarımız konusunda hemde hakkımız olanı almış olacağız.  

Mesleki hayallerimizi hayallerine katmayanlara 13 Mayıs 2019 tarihinde gereken cevabı 
hep birlikte vermeye hazır mıyız?"

Diyerek sözlerini noktaladı.

Toplantıdan Resim Kareleri

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki torba yasa teklifi görüşmelerinde yeni bir düzenlemeye gidildiğini söyleyen BSMMMO Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, “7143 Sayılı Kanun ile vergi ve . . . .
Mali müşavirlik için ilk adım olan SMMM Staja Başlama Sınavı’na yönelik düzenlenen hazırlık kursu, Öğr. Gör. Adem Yıldırım’ın verdiği ‘Finansal Muhasebe’ dersiyle başladı.
Türkiye'nin ilk mesleki haber ajansı ve mevzuat portalı 35. yıl dönümünü kutladı.
Teklif ile; 3096 sayılı Türkiye Elektrik Kurumu Dışındaki Kuruluşların Elektrik Ürteimi, İletimi, ...
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden: 5786 sayılı Yasa ile değişik 3568 sayılı Yasa ve 19 Ağustos...
MMMD Genel Merkezi 15 Aralık 2018 Cumartesi Günü Yeni Genel Başkanı Belirlemek Üzere Seçimli Olağan Genel Kurula Gidiyor.
Uyumsoft’ un sponsorluğunda, Vergi Müfettişleri Derneği İstanbul şubesi yönetim kurulu üyelerinin katkılarıyla Bağımsız Mali Müşavirler Grubu tarafından ....
"Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Ekonomi ve Vergi Ekseninde Muhasebe ve Denetime Bakış" Konulu Kongreyi Altınbaş Ünüversitesi Gayrettepe Kampüsünde Gerçekleştirdi.
Konya SMMM Odası Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında yapılandırılan borçlarını ödeyemeyen mükellefler için çıkarılan kanuna dikkat çekti.
İstanbul’da Marmara Üniversitesi Göztepe Kampusu’nda 01-02 Aralık 2018 tarihlerinde yapılan ‘SMMM Yeterlilik Sınavı’ Bursa’dan 295 mali müşavir adayının katılımıyla gerçekleşti.
Geçen ay basında çıkan bir haber Antalya kamuoyunun ilgisini Narenciye Bahçesi alanına yöneltmiştir. Şehrin ortasında neredeyse tek kalmış, Antalya’nın simgesi narenciye ağaçları ile
Mesleğimizin, Meslek Mensuplarının Geleceği Kişisel Çıkarlara ve Makamlara Feda Edilmektedir."
Kentsel dönüşüm kapsamına giren binalardan daire ve dükkan alan vatandaşlar tapu harç ödemelerini geri alabilecek.
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi . . . Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi . . .
"Burası 2019 Oda seçimlerinin başlangıç yeri olacaktır. Devrim burada başlıyor"
Yılın başından başlayıp artan bir hızla, ekonomideki olumsuz gelişmeleri ortadan kaldırmak için hükümet yoğun bir mesai harcamaktadır.