Kadın Muhasebeciler Sait Faik' i Okudu.
08 Haziran 2019 Cumartesi
Burgaz adasında Sait Faik Abasıyanık’ın kitapları değerlendirildi, yaşamı anlatıldı. Kadın Muhasebeciler Derneğinin düzenlemiş olduğu etkinlikte Yazar Emin Karaca çok güzel,
Kadın Muhasebeciler Sait Faik
KADIN MUHASEBECİLER, SAİT FAİK’İ OKUDU

Burgaz adasında Sait Faik Abasıyanık’ın kitapları değerlendirildi, yaşamı anlatıldı. Kadın Muhasebeciler Derneğinin düzenlemiş olduğu etkinlikte Yazar Emin Karaca çok güzel, doyurucu bir sunum yaptı. Moderatörlüğünü Tülay Böbür Uçkan’ın yaptığı söyleşide  dinleyenler sanatsal bir söyleşinin tadına vardılar. 

Söyleşide Emin Karaca’nın hayatını, eserlerini Tülay Böbür Uçkan anlattı. Tülay hanım dersine güzel çalışmıştı anlaşılan. Oldukça verimli bir sunum oldu. Konuklar bugüne kadar otuz kitabı  yayınlanmış olan Emin Karaca’yı da tanımanın mutluluğunu yaşadılar. Açılan stantta Yazarın kitaplarından edindiler.

Emin Karaca Sait Faik’in aykırı kişiliğinde söz etti. Onun hikayeciliğinin Türkiye’de en önde geldiğini anlattı. 

Sait Faik’in sunumunda en hoşa giden sözlerden biri; “dünyayı güzellik kurtaracak bir insanı sevmekle başlayacak her şey”  idi. Diğer bir söz ise yazmanın önemi üzerine söylenen “yazmasaydım çıldıracaktım” sözleriydi.

Deniz manzaralı bir restorandta kahvaltı ve söyleşi sonrası Sait Faik’in müze haline gelen evi ziyaret edildi. Daha sonra adada içilen çaylı sohbetle İstanbul’a dönüş gerçekleştirildi. 

Sadece dernek üyelerine değil, edebiyat sever herkese açık olan bu etkinlikler her ay düzenli olarak yapılıyor. Seçilen kitapla ilgili okumaları herkes evinde yapıyor. Kitap okuyanlar belli bir tarihte toplanarak kitabı değerlendiriyorlar. Kitabın yazarı hayatta ise konuk ediliyor, hayatta değilse o konuda uzman bir yazar davet ediliyor. Bazı durumlarda da dernek üyesi arkadaşımız konu hakkında yaptığı çalışmaları sunum yapıyor. 

Etkinliğe yazın Tunceli Gezisi ile ve olabilecek başka etkinliklerle devam edilmesi düşünülüyor. Eylül, Ekim Kasım edebi söyleşileri planlanmış durumdadır.  Bunlardan biri 7 Eylül 2019’da “ortadoğu’da kadın” konulu yazar Faik Bulut’un sunacağı söyleşidir.

KADIN MUHASEBECİLER DERNEĞİ
4- 12-13 Ekim de TÜRMOB Genel Başkanlığına Aday Olmayan TÜRMOB Genel Başkanı A. Masis Yontan Bir Veda Konuşması Niteliğinde Konuşmalarını Tamamlayarak Salondaki Yerini Aldı.
Meslektaşın Mücbir Sebep Sorunu Çözüldü. Başkanımız Ethem Yüksel Kahveci; Meslekte Birlik ve Gelir İdaresi Başkanı Bekir Bayrakdar'ın....
Bu yıl 19.sunu düzenleyeceğimiz geleneksel Anadolu Odaları eğitim seminerimiz. . .
Ticari yaşamda bir tarafta mal ve hizmet satışı yapanlar, bir tarafta da bu mal ve hizmetleri satın alanlar bulunmakta, . . . . . .
TÜRMOB Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
Vergi yüzsüzleri listeleri gerçeği yansıtmıyor. Asıl vergi borçluları gizlenirken, çaycılar yönetim kurulu üyesi olarak gösteriliyor
Dünyanın ilk anayasası olan Magna Carta’dan beri verginin adaletli olması gerektiği yazılmıştır. 1215 yılında imzalanan bu sözleşmeden bu yana , , , ,
Doktorları icradan satıyorlar…Cizre İcra Dairesi “taşınır mal” ibaresiyle açık artırma ilanı verdi.“Aşağıdaki cins ve miktardaki mallar satışa çıkarılmıştır” denildi.Satışın “adalet sarayı” önünde yapılacağı duyuruldu.
Diyarbakırlı anneler PKK tarafından çeşitli yöntemlerle dağa kaçırılan çocuklarını geri almak için HDP önünde eylem yapıyorlar.
Bir oda başkanı, bir TÜRMOB başkanı düşünün ki, hukuksuz olduğu halde sizden Nisbi aidat almaya, mahkemenin kararını yok saymaya çalışıyor...
Tek kişinin savunmasıyla ses bulamayan düşünceler meslek örgütleri aracılığı ile toplumsal inovasyonlara dönüşür ve insanların kalbine dokunur.
Emeklilik çalışanların en büyük hayali. Fakat bazen iş ortamındaki zorluklar, amirlerin olumsuz tutumları, iş arkadaşları gibi sebeplerle çalışmak işkence haline gelebilir.
Seni evlatlıktan reddederim. Mirasımdan mahrum bırakırım. Çok bilinen bir Yeşilçam repliği. Ancak, gerçek hayat filmler gibi olmuyor!..
Bilindiği gibi 213 sayılı VUK hükümlerine göre, vergi incelemelerinde uyulacak ilkelerle ilgili yönetmelik ..
İç denetim, işletmelerin faaliyetlerini geliştirmek ve onlara değer katmak amacını güden bağımsız ve objektif bir güvence ve danışmanlık faaliyetidir,
Sözleşmelerde Katma Değer Vergisi (KDV)’nin sözleşme bedeline dahil mi yoksa hariç mi olduğu çok zaman unutulur. Sonra da taraflar arasında sorun olur.
Prim Borçlularına Sağlık Müjdesi....Prim Borçlularına Sağlık Müjdesi.....Prim Borçlularına Sağlık Müjdesi
TÜRMOB 22. Olağan Seçimli Genel Kurulu 15.10.2016 Tarihinde Ankara Shearaton Otelde Gerçekleşmişti. Ve Bu Genel Kurulda da Divan başkanlığını ....