MMMBD Geçmiş Dönem Genel Başkanı Ziya Disanlı Bakırköy İçin Varım Dedi ve Adaylığını Açıkladı.
26 Ekim 2018 Cuma
MMMBD Geçmiş Dönem Genel Başkanı Ziya Disanlı Bakırköyü Birlikte Yönetmek İçin Bakırköy Belediyesi Katılımcı Belediye Yönetimi "KATILIMCI BÜTÇE MODELİ" ve CHP Bakırköy Belediye Başkan
MMMBD Geçmiş Dönem Genel Başkanı Ziya Disanlı Bakırköy İçin Varım Dedi ve Adaylığını Açıkladı.
MALİ MÜŞAVİRE MUHASEBECİLER BİRLİĞİ GEÇMİŞ DÖNEM GENEL BAŞKANI ZİYA DİSANLI 2019 MART AYINDA YAPILACAK YEREL SEÇİMLERDE BAKIRKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

MMMBD Geçmiş Dönem Genel Başkanı Ziya Disanlı Bakırköyü Birlikte Yönetmek İçin Bakırköy Belediyesi Katılımcı Belediye Yönetimi "KATILIMCI BÜTÇE MODELİ" ve CHP Bakırköy Belediye Başkan Aday Adayı Ziya Disanlı 2019 Mart Ayında Yapılacak Yerel Seçimlerde BAKIRKÖY ve BAKIRKÖYLÜLER İçin CHP Bakırköy İlçesi Belediye Başkanlığına Aday Olduğunu Yapmış Olduğu  Basın Açıklaması İle Resmen Açıkladı.

DİSANLI SEÇİM BEYANNAMESİNİ AÇIKLADI

ZİYA DİSANLI  Mali Müşavir-Eğitimci 

“BAKIRKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞI ADAY ADAYLIĞI DUYURUSU”

 “Diren İstanbul,Diren Türkiye,CHP Gelecek Haramilerin Saltanatı Bitecek”

Partimizin Değerli Yöneticileri, Parti Üyesi Değerli Arkadaşlarım,Değerli Konuklar,

Değerli Meslek Örgütü ve DKÖ temsilcileri, Değerli Basın Mensupları,

Bugün, Türkiye’nin gözbebeği, farklı köklerden gelip, birlikte barış, sevgi ve dayanışma duygularıyla kaynaşmış, çağdaş insanların kenti GÜZEL BAKIRKÖY’ümüzün 2019 Yerel Seçimlerinde CHP Belediye Başkan adayı olma niyetimi, iddiamı ve yaşadığım onuru sizlerle paylaşmak istedim.

Katılımınız için hepinize teşekkürlerimi sunarım.

Değerli konuklar,partili arkadaşlarım,

Güzel Ülkemiz, AKP iktidarı tarafından siyasi, ekonomik ve sosyal anlamda büyük bir felakete doğru sürüklenirken, komşularımızla ilişkilerimiz hızla bozulurken, yurttaşlarımız arasındaki köklü sevgi ve dayanışma duyguları tahrip edilmekteyken  2019 Yerel Seçim sürecine giriyoruz.Cumhuriyet tarihinin tüm ekonomik,sanayi birikimleri özelleştiriliyor,satılacak pek bir şey kalmayınca,Geliri Türk Dil ve Türk Tarih kurumlarına bırakılan CHP’nin İş Bankası hisselerinin de Varlık Fonu üzerinden satışını planlıyorlar.Bunlar Yerlicilik ,millicilik ve İslamcılık görüntüsü altında bu icraat(haltları) yapıyorlar.Bunlar din bezirganlarıdır.Aynı dini inanç sahiplerinin birbirine kırdırıldığı bir ortamda taraf olmak nasıl izah edilebilecek,”Babacım”lı tapeler,gemicikler,bu saltanat hangi inanç tarafından hoşgörüyle karşılanabilir. iBu iktidar, sadece ekonomik tahribat değil, paralı askerlikten, imar talanına aftan,arka arkaya vergi yapılandırmalarından elde edilecek gelirlere,halka ait tüm değerleri satarak son günlerini uzatmaya çalışıyorlar.

İşte bu tabloda,Ülkemizin ekonomik ve siyasi bağımsızlığını tehdit edecek boyutta vahim tablo içerisinde Yerel seçimlere gidiyoruz. 

Ülkemiz ve Partimiz açısından,24 Haziran Seçimlerinin olumsuz sonuçlarını bertaraf etmek üzere bir fırsat, yeniden ayağa kalkmak için,bir başlangıç olarak değerlendiriyorum.Bu seçimlerde Partimizin başarısı 17 yıllık AKP Saltanatının yıkılmasını hızlandıracaktır.

2019 Yerel Seçimlerinde ülkesini seven her insan gibi Partimize ve Partililerimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Doğru düşünmek,hızlı hareket etmek,gücümüzü en ekonomik şekilde kullanmak,Parti içi sorunlarla enerjimizi tüketmemek durumundayız.Devamında da diğer demokrasi güçleriyle birlikte her alanda ortaklaşarak,önce ülkemizi ve cumhuriyeti yeniden kurtarmak ve aynı anlayışla tüm kuruları çağdaş temellere uygun yapılandırmak durumundayız.

Ülkemizin en köklü siyasi kuruluşu olan Partimizin Yerel Seçimler sürecinde;Eğilim yoklaması yapılmalı ve sonuçlarına uyulmalıdır.Mevcut Belediye Başkanları ve hizmetleri açısından, kamuoyu yoklamaları  yapılmalıdır.Eğilim yoklaması yapılmaması, genel merkez yöneticilerinin bu konuyla ilgili yoğun olarak rahatsız edilmelerine ve partimizin dışa dönük çalışmalarının engellenmesine neden olacaktır.Bu hatalara düşmediğimiz ölçüde Partimiz tarihsel fırsatı değerlendirmiş olacaktır.İlçe,İl ve Genel Merkez Yöneticilerimizi seçen üyelerimiz, yerel yöneticilerini seçme hakkını kullandıklarında, seçecekleri adayların ve Partimizin başarısı için büyük özveriyle çalışacaklardır.

Gelişmiş Ülkelerde ve Ülkemizde Yerel Seçimler çok önemlidir. Halka somut hizmetlerle dokunulan hizmet birimleridir.Esasen Yerel Yönetimler Sosyal Demokrat Partilerin ve ülkemizde Partimizin çok başarılı olduğu alanlardır.Sol yenilikçidir, gelişimden, değişim ve dönüşümden yanadır.Ülkemizde en önemli projeler ilk olarak SHP ve CHP döneminde uygulanmış ve uygulanmaktadır.

AKP iktidarı, yargıyı yürütmenin emrine aldıktan sonra tüm kurum ve kuruluşlara, bireylere ve Belediyelerimize saldırarak, Belediyelerimizin hizmetlerini engellemeye çalışmakta, gerek bürokratik, gerek mali yönden her türlü zorluğu çıkarmakta ve müfettişlerini sadece AKP li olmayan Belediyelerin sözde denetimi amacıyla kullanmaktadır.

Ben ve arkadaşlarımız bu koşulları bilerek aday adayı olmaya karar verdik.

Peki ! Bu koşullarda nasıl bir yönetim modeli ile başarılı olacağız?

İl Yönetimimiz İlçelerimize Yerel Yönetim Süreci ile ilgili 11 soru sordu.Sorular çok iyi hazırlanmış,Bu sorulara verilecek yanıtlar,Bakırköy’lülerin duygu ve düşünceleri rehberimiz olmalıdır.

Esasen 2014 Yerel Seçimlerinde Belediye Bşk Aday Adayı olmuştum. 7 ay hazırlık yaptık çalıştık. Bir broşür hazırladık.Bu çalışmaya göz attım.Bütün sorunlar,çözüm önerilerimiz hepsi halen gündemde.

Ben de pek değişmedim.O halde Nerede kalmıştık diyerek söze başlayacağım.

Değerli Dostlarım,

Biz,bu zorlukları,bu baskıları ,”KATILIMCI YEREL DEMOKRASİ” ve” KATILIMCI BÜTÇE” modelimizle aşacağız.Projemiz Dünyanın birçok ülkesinde başarıyla uygulanmış,Ülkemizde de başarılı  uygulama örnekleri vardır.Gücümüzü Bakırköy’lülerden, Bakırköy’ün cesur kadınlarından,yürekli ve akıllı gençlerinden,Meslek Örgütlerinden,DK֒lerinden,muhtarlarından alıyoruz.

Yenimahalle Doğumevi Hastane arazisini,Bakırköy sahillerimizi kurtaramadık,çok mücadele ettik,başaramadık,belediye olarak,dolgu izinleri,ruhsatlama aşamalarında gerekli engellemeyi yapamadık. Yasal ve hukuksal mücadelede ve Bakırköy’lülerin Kent Savunması ve Bileşenleri’nın direnişine rağmen yeterli olamadık.

Ancak,Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Betonlaştırılmasını,Yeşilyurt Sahilinde bir gökdelen daha yapılmasını,Ataköy Emlak Bankası Spor Tesisleri yerine İmam Hatip Lisesi Yapılmasını, Sahildeki Baruthane arazisinin,Florya Atatürk Ormanlarının betonlaşmasını nasıl engellediysek,bundan sonra da, tüm Bakırköy’lüleri mücadele sürecine katarak,dayanışmamızı büyüterek;Atatürk Hava Limanı arazisinin,Florya GS Tesisleri yanındaki büyük arazi,Florya Kaşıbeyaz yanında ticari alanına dönüştürme ve  betonlaştırılma girişimlerine da izin vermeyeceğiz.Hep beraber Bakırköy’ümüze sahip sıkarak direneceğiz.Atatürk’ün ismini okul kitaplarından, Hava Limanından,Köprülerden silmeye çalışabilirler,İlkokul çağındaki çocuklarımızı ilahilerle,4+4+4 eğitim sistemi ile küçük kızlarımızın başlarını ve esasen beyinlerini kapatmaya çalışabilirler, Halka ait olan sahillerimizi şeker fabrikalarımızı satmak isteyebilirler,Ancak,biz İlerici,çağdaş,demokrat,laik,yurtseverler olarak; Çağımızın en büyük devrimcilerinden, bağımsızlıkçı, çağdaşlaşmanın önderi Atatürk’ü ve onun eseri Cumhuriyetimizi, Demokrasimizi,Özgürlüklerimizi ve Barışı ,kanımızın son damlasına kadar koruyacağız.

Bakırköy’ümüzde yeşil alanlar,kültür sanat,spor alanları her yaşta insanımızın nefes alacağı alanlar arttırılacak,eksiltilmeyecektir.Halkımızın bu alanlardan en kolay,en ekonomik,en yaygın yararlanmaları sağlanacaktır.

Değerli Dostlar,Durum Olağanüstü.

Bıçak,kemiğe dayandı,bundan sonrası tufan.Bu baskıcı totaliter yönetimle, devletin tüm olanaklarını hoyratça kullanan, iktidarla her alanda mücadele etmek hepimiz için en önemli  ve acil görev olmuştur.İçine sokulduğumuz savaş ortamında hayatlarını kaybedenlerden “tane” olarak bahsedilmekte, kan ve gözyaşına toplumun alıştırılması,ekonomik sıkıntı,belirsizlik ortamında kazandaki kurbağa örneğinde olduğu gibi yavaş yavaş toplumun yoksullaştırılması süreci yaşanmaktadır.

Direnenler,korkmamayı öğrendiler.Özgürlüklerine sahip çıktılar.Artık doğrudan yönetime katılma iradelerini ortaya koydular.Devletin baskısından korkmadıklarını ortaya koydular.Biz de bundan sonra bu mesajları en iyi şekilde değerlendirecek ve Bakırköy için alınacak tüm karar ve uygulama  süreçlerine Bakırköy’lüleri  katarak başarılı olacağız. Gezi gençleri boş yere ölmediler.Onları saygıyla anıyorum.Mücadele sürecimizde onları yaşatmak insanlık görevimizdir.Ben de AKP Diktatörlüğünü yıkma heyecanı ve inancını yüreğinde hissedenlerdenim,inanıyorum ki sizlerle aynı duygulara ve inanca sahipsiniz.Bakırköy’ün ve İstanbul’un yağmalanmaması için birlikte yüreğimizi ortaya koyacağız.

 

BAKIRKÖY İÇİN YEREL YÖNETİM MODELİ

Katılımcı Belediyecilik İlkesi Belediyenin tüm çalışmalarında, önceliklerin belirlenmesinde

 

temel alınacaktır. Alınacak kararlarda doğrudan halkın görüşü, gerektiğinde mahalle veya ilçe

 

bazında yapılacak oylamaların sonucu esas alınacaktır.

 

Belediye desteği ile oluşturulacak komisyonlarda teknik ayrıntılar halk tarafından tartışılacak,

 

incelemeler yapılacak, öncelikler belirlenecektir.

 

Oluşturulacak Katılımcı Bütçe Konseyine Muhtarlar,Meslek Örgütleri, Belediye Sendikası ve

DKÖ temsilcileri de katılacaktır.

Bakırköylü’lerle birlikte Kent Vizyonu oluşturulacaktır.Kent Vizyonu ortalama on yıllık bir süre esasına

göre hazırlanacaktır. yerel yönetimde hizmetlerin devamlılığı esas alınarak, her dönem vizyon

 bütünselliği içerisinde uygulamalar sürdürülecektir.

 

 

Katılımcı Bütçe, Bakırköylülerin istekleri doğrultusunda; 10 yıllık vizyona uygun olarak hazırlanacaktır.

 

Şeffaflık ve Hesap Verilebilirlik İlkesi doğrultusunda tüm faaliyetler, gelirler ve harcamalar

 

belirli periyotlarla tüm Bakırköylülerin bilgisine sunulacak. Hesaplar Bağımsız Denetim

 

Kuruluşlarına denetlettirilecektir. Halka açıklayıcı bilgiler verilecek, soruları yanıtlanacak, eleştiri ve önerileri dikkate alınacaktır

 

 

Hazırlanacak bütçe Herkes tarafından kolayca anlaşılabilecek,

 

Bütçe toplantıları Halka açık olacak,

 

Halk için yapılan Bütçe değil Halk tarafından yapılan Bütçe uygulamasına geçilecektir.

Katılımcı Bütçe uygulamamızın ülkemizde örnek model olarak yaygınlaşması, Demokrasimizin

güçlenmesine de katkı sağlayacaktır.

 

 

"KATILIMCI BÜTÇE PROJESİ" Brezilya'nın Porto Allegro kenti yanı sıra Avrupa’da 50 den fazla kentte başarıyla uygulanmaktadır.(İspanya’da Sevilla,İngiltere’de Londra,Fransa’da Paris,İtalya’da Roma,Almanya’da Berlin gibi) .Ülkemizde de Bursa Nilüfer,Eskişehir Tepebaşı Belediyeleri’nde de bu model uygulanmaktadır.Kadıköy ve Kartal Belediyemizde de mahallelerde halk oylamaları ile karar alma örnekleri yaşanmaktadır.

 

Bu proje,CHP nin "ŞEFFAF VE KATILIMCILIK" anlayışı çerçevesinde Bakırköy de uygulanacaktır.

Tabii ki öncelikle, Belediye’mize gelen Bakırköy’lülerin kendi evine geldiği hissettirilecek,onların

İsteklerini karşılayacak personelin ciddi olarak eğitilmesi ve memnuniyet düzeyinin yükseltilmesi

konusu ele alınacaktır.

Sosyal Demokrat Belediyecilikte,üretkenlik,verimlilik esastır.Muhakkak partili ailelerimizden Belediye

kadrolarında çalışanlar olacaktır.Ancak,Bu çalışanlar daha yüksek sorumluluk ve aidiyet içerisinde

çalışacaklardır.Daha çok insana iş alanı yaratacağız,daha üretken olacağız.  

Ancak,Bizim Belediyelerimizde asla Bankamatik elaman çalıştırılmaz,Biz de çalıştırmayacağız.

 


ADAY VE KADRO KRİTERLERİMİZ

*Adaylar Bakırköy'ün fiziki,beşeri,ekonomik,sosyal ve kültürel yapısını bilmelidirler.Meclis üyeleri dahil Adaylar kesinlikle Bakırköy’lü olmalıdır.

*Genel ve Yerel görevlerde veya adaylık sürecinde denenmiş ve yıpranmış adaylar tercih edilmemelidir.

*Flaş adaylar yerine Uzmanlık,Partililik,Yeterlilik gibi özelliklere pirim verilmelidir.

*Adaylar,birilerinin adamı olmamalı,Partisine ve Halka hesap verebilecek,Kararları Bakırköy halkı ile alacak, Şeffaf ve Katılımcı Belediyecilik Modelini içselleştirmiş olmalıdır.

*Adayların,Temsil,Yönetim,İletişim yetenekleri üst düzeyde olmalıdır.

Saydığım bu kriterlere uyduğumu düşünerek aday adayı olmaya karar verdim.

Birlikte çalışacağımız kadro,halk ve DK֒leri  ile birlikte ”KATILIMCI BÜTÇE” modelini uygulamak üzere Başkan Adaylığına aday oluyorum.

Partimin Politikaları ve Örgütümün disiplinine uygun olarak,Tüm Bakırköy’lülerle birlikte Partim ve şahsım adına bu modeli hayata geçirmeyi hedefliyorum.Partimdeki hiyerarşiyi çok iyi biliyorum.Ben ve çalışma arkadaşlarım,hiçbir zaman makamdan aldığımız gücü İlçe Yönetimlerine müdahale aracı olarak kullanmayacağız.İlçe Başkanı’mın Belediye Grup Başkanlığı’nda, görevimizi tam uyum ve dayanışma içerisinde yürütmek için üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz.Parti örgütümüzün tüm üyelerinin sevgi ve dayanışma içerisinde bu çalışmalara,mücadelemize katılacağına inanıyorum,ben de bu konuda özel çaba göstereceğim.

Bakırköy’ün ve Bakırköylülerin sorunlarını çok iyi biliyorum. Bazı önemli konu başlıklarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

ÖZGEÇMİŞİM

Ziya DİSANLI

Mali Müşavir - Eğitimci

Ekim-2018

Eğitim-Mesleki Çalışmalarım:

*1956 senesinde Makedonya'da dünyaya geldim, ailem ile aynı yıl Türkiye’ye göç ettik.

*1978 senesinde Marmara Üniversitesi -İktisadi İdari Bilimler Fakültesi-İşletme Bölümü'nden mezun oldum.

*1974 -1983 seneleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı'nda ve Bir Devlet Bankasında Muhasebeci olarak görev yaptım.

*1978-2001 seneleri arasında Serbest Mali Müşavirlik Ofisimde Bakırköy ve çevre ilçelerinde yüzlerce şirketin Mali Müşavirliğini yaptım.Halen Serbest Mali Müşavirlik yapmaktayım.

*2000-2007 senelerinde Öztelkum Telekomünikasyon A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendim.

*2007-2014 senelerinde kuruculuğunu yaptığım Bakırköy Kavram Akademi Eğitim Kurumlarının Başkanlığı yanı sıra Eğitmen olarak görev yaptım.

                      

Siyasi-Sosyal Özgeçmişim:

 

*1985 ve 1991 yılları arasında  Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Genel Başkanlığı.       (Genel Başkanlığım döneminde mevcut 10 Şube , Türkiye’nin birçok ilinde 79 şubeye ulaştırılmıştır)

* 1989 yılında, Mali Müşavirlik Meslek Yasası ile ilgili olarak T.B.M.M. Adalet, Plan ve Bütçe Komisyonlarında 79 şubede örgütlenmiş Mali Müşavirler Birliği Gn Bşk. Sıfatıyla temsil, 

*1990 - 1991 senelerinde (TÜRMOB-Mali Müşavirler Odalar Birliği) Kurucu Genel Başkan Yardımcılığı.

*1987 yılından itibaren kesintisiz SHP-CHP üyeliği

*1995 -1996  CHP İstanbul İl Saymanlığı.

*1999 Yerel Seçimler-CHP Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı(Önseçim ile seçildim)

*2011 yılında CHP İstanbul İl Örgütlenmeden Sorumlu Bşk.Yrd.

*SODEV(Sosyal Demokrasi Vakfı ) Kurucu üyeliği,Denetim Kurulu Başkanlığı(4 Yıl)

*Birkaç dönem;CHP İstanbul İl Delegesi ve Kurultay delegesi olarak görev yaptım.


*Rumeliler Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliği, Rumeli Türkleri Derneği üyeliği

Esenyurt Esenevler Kooperatifler Birliği (76 kooperatif) Denetim Kurulu Başkanlığı

Çağdaş Muhasebeciler Vakfı Kurucu Başkan Yardımcılığı,Lise Mezunlar Derneği Başkanlığı,Halkevi Yöneticiliği gibi, birçok Demokratik Kitle Örgütünde görevli.


 *BAKIRKÖY ve  Sivil Toplum Kuruluşları ile İlişkilerim:


-Merkezi Bakırköy’de bulunan 40 Yıllık Eğitim Kurumu olan, Kavram Akademi Eğitim Kurumları'nın Başkanı ve Eğitmeni olarak görev yaptım. Bakırköy’de ailemize ait Eğitim Kurumunda, eşim ile birlikte 6 yılda yaklaşık 5000  kursiyere kariyer eğitim desteği verdik ve kariyer koçluğu,

-28 yıldır üyesi olduğum Bakırköy Yeşilyurt Spor Kulübü'nde, 4 sene İşletmelerden Sorumlu Asbaşkanlık  ve 2 sene Denetim Kurulu Başkanlığı,

-Bakırköy’de merkezi bulunan birçok Sivil Toplum Örgütü ve Muhtarlıkları ile uzun yıllardan bu yana yoğun ilişkilerimi sürdürmekteyim.


Halen, Bakırköy ilçesinde BİAD (Bakırköy İşadamları Derneği), Bakırköy Bizim Rumeli Derneği,

Bakırköy-Yeşilköy Güzelleştirme Derneği,Bakırköy Mali Müşavirler Odası Temsilciliği,  


Floder-Bakırköy(Florya Ormanları Koruma Der), üyelikgörevlerimi sürdürmekteyim.


Bakırköy Kent Savunması,kurucu üyesi olarak,halen Yürütme Kurulu’nda görev yapmaktayım.

 

*Ailemle 1980 yılından itibaren, 38 yıldır Bakırköy İlçesi’nde  ikamet etmekteyiz ve gerçek bir Bakırköy Sevdalısıyız.

Diğer özel bilgiler:


*Evli, 3 çocuk babasıyım.Orta derecede İngilizce ve Makedonca bilmekteyim.

YEREL YÖNETİM UYGULAMALARIMIZ

Meslek Örgütlerimiz,DK֒leri,Muhtarlarımız,Esnaflarımız ve Mahallelilerimizle öncelik,karar ve bütçeleme süreçlerini belirleyeceğimiz projelerimizle ilgili taslak görüşlerimizi sizinle paylaşmak istiyorum.Bu taslak görüşlerimizin önemli kısmı Bakırköy’deki paydaşlarımızla Kent Savunması bünyesinde teknik çalışmaların katkısıyla oluşmuştur.

*Kentsel Dönüşüm Projesi, Ülkemizin gelecek onlarca yılını sosyal, ekonomik ve siyasi boyutları ile en çok etkileyecek projelerdendir.

Bakırköy’lülerin bu konuda beklenti ve endişelerini biliyorum. Siyasi İktidar bu projenin Rantsal Boyutu ile ilgilenmektedir.Çevre ilçelerdeki uygulamalardan bu sonuçları görebiliyoruz.AKP İktidarı, Bakırköy ilçesinde yetkileri Büyükşehir Belediyesi,Çevre ve Şehircilik Bakanlığı,TOKİ gibi erk oldukları birimlere transfer yoluyla,Bakırköy’üde rant havuzuna dahil etme hazırlığı içerisindedir.

Kentsel Dönüşüm Projesini, Bakırköy’lülerin haklarını koruyarak, kent rantını kentliye bölüştürerek çözeceğiz.Bakırköy’ümüzü rantiyeye peşkeş çektirmeyeceğiz.

Çözüm:Öncelikle Merkez 7 mahallede,mahalle ve ada bazında projelendirme(ayrık,bitişik sistem yapılaşmaya ve sosyal donatı ihtiyaçlarına göre).Nüfus yoğunluğunu en az oranda arttırılması ile çözüm.Genel iktidarımızda,mülk sahiplerinin, ihtiyaç duyulan mahallelerde yeniden yapılaşmada güçlerine uygun,devlet destekli katılımı.

Halkımızla şeffaf olarak bu süreci paylaşacağız.Halkımızın doğru ve güvenilir bilgiyi Halkçı,Dürüst  Belediyemizden almasını sağlayacağız.Halkımızın özel kentsel dönüşüm bürolarında soyulmasını önleyeceğiz.

*Bakırköy’ümüzün tarihi ve kültürel mirasını koruyacak.Bakırköy’ülük aidiyetinin geliştirilmesi için tanıtım ve eğitim çalışması yapacağız.

*Afet Riski sorunumuzu, Belediyemiz ve ilgili kurumlarla koordinasyon içerisinde çözeceğiz.Afet Toplanma Merkezi yeri ve iç donanımı güncellenecektir.

*Gençlerimizin yeteneklerini ortaya çıkartabilmek, üretkenliklerini geliştirebilmek, ülke sorunlarına ve çözümlerine duyarlılıklarını arttırabilmek,gençlerin çalışmalarını kolaylaştırabilmek,atıl zamanlarını değerlendirmelerini sağlamak üzere, ÖZGÜR GENÇLİK MERKEZLERİ kuracağız.

*Eğitim sürecinden itibaren her yaşta üretimin dışında tutulmaya çalışılan, 4+4+4 gibi düzenlemelerle kızlarımızın küçük yaşta başlarını, esasen beyinlerini dünyaya kapatmaya çalışan,çocuk gelinler yaratmaya çalışan AKP iktidarına karşı “bedenime ve hayatıma karışma diyerek” cesaretle Gezi’de ve sokaklarda zekalarıyla, tencere tavalarıyla AKP nin korkulu rüyası olan kadınlarımızın bu yürekli çalışmalarını kolaylaştırmak üzere ÖZGÜR KADIN MERKEZLERİ kuracağız.

* Bakırköy’ümüzün Turizm,Kültür-Sanat,Kongre ve Fuar Merkezi olması konusunda kapsamlı bir Projeyi hayata geçireceğiz.Bu Projeyi, Sahil ve Kıyı Kenar çizgisi ihlalleri,AKP nin Atatürk Havaalanı sahasının boşaltılması,Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi arsasının betonlaştırılması niyetlerini dikkate a birlikte ele alarak ve tabii ki öncelikle Büyükşehir Belediyesini ve Genel iktidarı AKP den alarak hayata geçireceğiz.

Özgürlük Meydanı, Marmaray hattı üstü,Fahri Korutürk ve Ebuzziya caddeleri ile bu hatla kesişen İstanbul caddesi ve Fişekhane caddelerinin, yanlarında bulunan Demirciler Çarşısı’nın kültür,sanat merkezi projelerimizle ve Kentsel Dönüşüm Projemizle bütünselleştirilerek projelendirilmesini düşünüyoruz.

*Zeytinlik Halk Pazarını,Balık pazarını korumak,otoparkı içerisinde bulundurmak kaydıyla, DK֒nün rahat çalışabilecekleri idari bölümler,konferans salonları,genç ve kadınların düşünce üretim merkezi birimlerinin yer alacağı bir proje ile Bakırköy’lülerin hizmetine sokacağız.Ama,kesinlikle Belediye tarafından yapılacak,Yap-İşlet modelini uygulamayacağız.

*Her yaşta spor teşvik edilecek,spor tesisleri geliştirilecek ve spor alanlarına her yaşta, her mahallemizdeki Bakırköy’lünün ulaşımı kolaylaştırılacaktır.Özellikle altyapı spor yatırımı okullarımızla işbirliği içerisinde arttırılacaktır.Sahil Kenti olarak,Deniz Sporları konusunda gerekli yatırımlara öncülük edilecektir.

Bakırköy Spor Kulübü,Yeşilyurt Spor Kulübü,İstiklal Spor Kulübü,Yeşilköy Spor Kulübü ile yaşanan sorunları biliyoruz.Tamamının çözümlenmesini de bir görev biliyoruz. Yaşam Köyü’nün bir Spor Kulübü’ne kiralanması,Bakırköy Spor Tesisleri,İstiklal Spor Tesisleri ile ilgili Belediye yaklaşımını,ölümle sonuçlanan aceleci operasyonları,kamuoyundaki infiale neden olan davranışları,hepimizi üzen süreçleri uygun görmediğimi belirtmek istiyorum.

Görev dönemimizde,Bakırköy’lülerin haklarını, Bakırköy’lülük kültürüne yakışan yaklaşımlarla savunacağımızı ve sorunları yasal ve barışçıl yöntemlerle çözeceğimizi belirtmek isterim.

* Bakırköy’ümüzde ciddi oranda eksikliği hissedilen günlük ve saatlik kreş ihtiyacı, mahalleler bazında değerlendirilerek çözümlenecektir.

*Bakırköy’de  Yeşil alan azalmasını durdurulacak, yeni tüm projelerde yeşil alan artışı özendirilecektir.Ayrıca,Bakırköy’ün azalan yeşil alanları ile ilgili olarak düşünülen çevre düşmanı projeleri engellemek için tüm Bakırköy’lüleri bilgilendirip, bu alanların işgal edilmemesi için direneceğiz.

*Hayvansever Bakıköy’lülerin bu duygularına uygun ve Hayvan Hakları Evrensel Değerleri çerçevesinde Hayvanların daha sağlıklı koşullarda,Hayvan Barınağında görevli personel sayısı arttırılarak, Bakırköy’lülerin sevgi ve şevkatlerine uygun hale getirilmesi için gerekli önlemler alınacaktır.

*Bakırköy’lüler yıllardır ciddi trafik ve otopark sorunu yaşamakta, birçok sokak köy yollarını andırmaktadır.Bu sorunlar,kentsel dönüşüm konusunda yapacağımız planlama çerçevesinde,hiçbir gerekçeye sığınmadan,ilgili kurumlarla altyapı koordinasyonu sağlanarak çözümlenecek,Bakırköy’lülerin sabırları daha fazla zorlanmayacaktır.Kent içi raylı sistem,rin seferleri,bisiklet taksi,bisiklet yolları,kent girişinden kent merkezine ulaşım(özellikle Florya-Basınköy mahalleleri).Ayrıca,Sahil Kentimizde Deniz ulaşımı konusundaki yetersizlik giderilecektir.

*Afet Yönetimi, Formalite düzeyinden çıkartılıp, her an olabilecek felaketlere karşı mahalleler düzeyinde bilgilendirme yapılacak,Afet Toplanma Merkezleri yer, gerekli araç gerecin güncellenmesi sağlanacaktır

*Botanik Park ve Atatürk Yaşam Köyü Projelerimizle övünmeye hakkımız vardır.Bakırköy halkından daha çok çevre ilçelerin yani AKP Belediyeciliği kapsamında olan ilçelerde yaşayanların kullandığı bu alanlara, Büyükşehir Belediyesi,Çevre ve Şehircilik ve diğer Bakanlıkların yatırım yapmasını sağlayabilmeliydik.Gerekirse Kamu Binaları ve arsaları ile takas anlaşmaları yapılarak, Bakırköy Belediye bütçesinin daha ekonomik ve etkin kullanılması sağlanmalıydı.Bu aşamada yapılabilecek iyileştirmeleri projelendirecek, Bakırköy’lülerin taleplerine göre uygulayacağız.Bu değerli alandan  Halkımızın ekonomik ve etkin yararlanması sağlanacaktır.

Büyükşehir Belediye Başkanı’nın “Kendi partilisinden olmayan Belediye’lere hizmet vermemesi” anlayışını İstanbul’u alarak kökten çözmeliyiz.

*Bakırköy CHP Belediyeciliğinde övünülebilecek bir konu da Sağlık alanında yapılan çalışmalardı.Ancak, son dönemde,sağlık personeli yetersiz durumdadır.Tıbbi cihazların teknolojik yenilenmeye, sayısal ve fonksiyonel anlamda geliştirilmeye ve de en önemlisi, bu hizmetler konusunda halkımızın bilgilendirilmesine ihtiyaç bulunmaktadır.

*Mesleki Eğitim Kursları ve Üniversite’ye hazırlık kursları konularında ,fırsat eşitsizliğinin giderilmesine katkı sunulacak,başarılı fakat mali gücü olmayan aile çocuklarının eğitimlerine kurs ve burs desteği sağlanacak, eğitim alanında öncelikle ihtiyaçlar tespit edilerek, Belediye Eğitime Destek Projemiz oluşturulacaktır.Belediyemize ait Üniversiteye Hazırlık Kursu kapasite ve etkinlik açısından iyileştirilecektir.

Fırsat eşitsizliğinden dolayı eğitim ihtiyaçlarını giderebilmek, çocuklarımızı ve gençlerimizi yandaş, gerici adı eğitim kuruşu olan yerlerden kurtarabilmek adına,danışmanlık,kurs ve burs desteği,etüt merkezi ve kütüphanesi bulunan çağdaş bilgi evleri ile eğitim süreçlerinde destekleyeceğiz.

*Nitelikli işgücünün arttırılması,beceri kurslarının düzenlenmesi,İmece ve Kooperatif sistemiyle istihdam alanları yaratılacak ve “işgücü bankası” oluşturulacaktır

*Bakırköy Sahillerinde yaşanan kirlilik, Mülki idare ve DK֒lerinin desteği alınarak önlenecektir.Yeşilyurt ve Yeşilköy mahallelilerinin sahilimiz için  verdikleri mücadelelerinden dolayı (Aydın ve Seyfi arkadaşlarımızın önderliğinde) kutluyorum.

*Engelli Dernekleri ile ortak Projeler yapılacak. Kültürlü Bakırköy halkının desteği ile birlikte tüm engeller kaldırılacak,engellilerin, engelsizler gibi hayatın her alnında mutlu olarak yaşama hakları için gerekli kolaylaştırıcı destek verilecektir.Bu desteğin,yardım olarak değil, Kamu borcu olarak yerine getirildiğinin herkes tarafından anlaşılması sağlanacaktır.

*Sosyal Yardım için ayrılan Belediye fonlarının kullanımı gizlilik ve etkinlik esasına göre sürdürülecektir.

*Kent Konseyi, Belediye(Kamu) Kontrolü anlayışından çıkartılacak, Belediyenin rolü sadece kolaylaştırıcılık olacaktır.Mahalle Komiteleri oluşturulacak,Özgür Gençlik ve Özgür Kadın Merkezleri ile Kent Konseyi ve Mahalle Komiteleri koordinasyonu sağlanacaktır.

*Özellikle kız öğrencilerimizin Yurt ihtiyacı giderilecektir.Kızlarımızın eğitiminde yaşanan özel zorluklar, baskılar,kadın ve çocuk tacizleri dikkate alındığında, çocuklarımızı,gençlerimizi daha güvenilir,çağdaş yurtlarda misafir etmemizin bir görev olduğunu düşünüyoruz.

*Ülkemizde güvenlik sorunu,özellikle doğru yönetilemeyen mülteci sorunu nedeniyle, her geçen gün artmakta yaşam güvenliğimizi daha çok tehdit eder boyutlara gelmiştir.Bu konuda mülki idare ile işbirliği yapılarak,Belediyemizin  zabıta,aydınlatma,acil müdahale gibi temel görev alanındaki sorumlulukları da dikkate alınarak, gereği yapılacaktır.

*Bakırköy ilçemizde,yetişkin nüfus içerisinde emekli nüfusu %60 lar civarındadır. Emeklilerimizi hayata bağlayacak, hayatlarının bu dönemlerini sağlıklı ve mutlu olarak geçirebilmeleri için tüm yatırım ve projelerde bu kesime uygunluk kriterlerinin dikkate alınması sağlanacaktır.Yeşilköy Yaşam Evi atıl durumdan kurtarılacak,Bakırköy’lülerin hizmetine sokulacaktır.

*Bakırköy esnafı ve Tüketici Dernekleri ile işbirliği yapılarak, tüketici güvenini arttıracak,tüketicilerin daha kaliteli ve daha ekonomik ürün satın alabilmeleri için kolaylaştırıcı, karşılıklı kazanmaya dayalı model oluşturulacaktır.

Değerli Bakırköy’lüler, Değerli Dostlarım,

Bu proje ve düşüncelerimizi hayata geçirebilmemiz ,kaynakların etkili kullanımı,bütçemizi ve önceliklerimizi  Bakırköy’lülerle birlikte belirlememiz,Şeffaf yönetim anlayışımız ve  sıfır yolsuzluk iddiamızı hayata geçirerek,Bakırköy’lülerin güvenini sağlamaktan geçmektedir.Belediyemizin gelirlerini arttırmak,kaynak yaratmak için gerekli çalışmalar yapılacak,ancak,bütçe harcamalarının en etkili şekilde kullanımı sağlanacaktır.5 yılda bugünkü değeriyle 2,5 milyar tl bütçenin her kuruşunun değerini bilerek doğru,dürüst,şeffaf, hesap verilebilecek şekilde, toplum yararlarına uygun kullanacağız.Tabii ki, bu iktidarın  mali baskıları,tüm Belediye faaliyetlerini merkezi kontrol altına alma planları var.Bu planları Büyükşehir Belediyesi ve Genel iktidarı alarak bertaraf edeceğiz.

 Bugün burada bulunan,bulunamayan Dostlarım, Partili arkadaşlarım,

 Kadınlarımız,Gençlerimiz Bakırköy’ü birlikte yönetmeye hazır olsunlar,

Meslek Örgütleri ve Sivil Toplum Örgütleri demokrasilerin kılcal damarlarıdır.Bu örgütlenmelerin deformasyona uğratılması konusunda AKP iktidarının akıl almaz projeleri var.Onlarla da her türlü dayanışmayı sağlayacağız,onlar da mücadeleye hazır olsunlar,Bakırköy Kent Savunmacısı kuruluşlar,Bileşenleri bundan sonra daha rahat fakat daha çok çalışmaya hazır olun,birlikte çok değerli işler yaptık ama daha yapacak  çok işimiz var.

Değerli, Muhtarlarımız çektiğiniz sıkıntıları biliyorum,sizi önemsiz saymanın öncelikle mahalleliye saygısızlık olduğunu düşünüyorum, kolları sıvayın, 

1 Nisan’dan sonra birlikte planlı programlı çalışmaya hazır olun.

Değerli Dostlarım,Yol arkadaşlarım,

Bizim Projelerimiz de var,dürüst,üretken kadrolarımız da var.Yeter ki bu haramileri iktidardan uzaklaştıralım.

Bundan sonra,Projelerimizi Bakırköy’lülerle birlikte mahalle mahalle hazırlayacak,öncelikler belirleyecek,bütçeleyecek ve birlikte uygulayacağız.İlgili kurumlarla doğru,etkili iletişim kuracağız,gerektiğinde uzlaşacağız, Ancak,Bakırköy’e yakışmayan,Bakırköy’lülerin hak etmediği uygulamalara,İmar yolsuzluklarına,yağmacılıklara,çevremize ve sahilimize saldıranlara karşı hep beraber,omuz omuza direneceğiz.Biliyoruz ki onlar, ancak, korkuttukları zaman başarılı olacaklar.Onlardan asla korkmayacağız.

Birleşe Birleşe kazanacağız.Kaybetme lüksümüz yok.Yoksa çocuklarımıza bunun hesabını veremeyiz.

Bu ülke kurtuluş savaşını boş yere vermedi.Bu ülkeyi Emperyalistlere veya işbirlikçilerine peşkeş çektirirsek başta Mustafa Kemal Atatürk’ün kemikleri sızlar,Deniz’lerin kemikleri sızlar,Uğur Mumcu’ların kemikleri sızlar.Demokrasi,Halkçı,Bağımsızlıkçı duruşun temeli, Yerel Yönetimler sayesinde oluşur. Burası Bakırköy,bize yakışır örne k bir çalışma ve direnişi göstermeliyiz.Değerlerimizi kaybedersek burada yaşamamızın bir anlamı olmaz,buna hakkımız da olmaz.

Tüm Projelerimizi uygularken,komşu ilçelerimizde de CHP Sosyal Demokrat Belediye iktidarının kurulması için destek olacağız. 2019 da, İstanbul Büyükşehir Belediyesini alarak, AKP yi doğduğu yere , Haramilerin iktidarını tarihin karanlıklarına gömecek ve Genel Başkanımızı Cumhurbaşkanı yapacağız.

YAŞASIN KATILIMCI DEMOKRASİ

YAŞASIN ÖZGÜR,CESARETLİ KADIN VE GENÇLERİN ÖDERLİĞİNDE DİRENİŞİMİZ,

HER ŞEY BAKIRKÖY İÇİN,BAKIRKÖY’LÜLERLE BİRLİKTE  YÖNETİM İÇİN,

BİRLEŞE BİRLEŞE KAZANACAĞIZ.

YAŞASIN CUMHURİYET HALK PARTİSİ

Değerli Dostlarım,Yol Arkadaşlarım,Beni onurlandırdınız,güç verdiniz, Hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum.

HEPİMİZİN YOLU AÇIK OLSUN

BASIN AÇIKLAMASI ESNASINDA RESİMLERLE GÖRÜNTÜLER

1- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Balıkesir SMMM Odası Başkanı Ertuğ Aslan ve Oda Sekreteri Eren Çekiç'le Muhasebe Mesleğini ve Meslek Mensuplarının Sorunlarını Masaya Yatırdı.
Elbette ki, 5510 Sayılı Kanunla Kanun’un 53. Maddesi’nde yer alan 1.10.2008 tarihinde yürürlüğe giren 4/b bendi kapsamında (Bağ-Kur) sigortalı sayılanların,
Bilindiği gibi, 213 sayılı VUK’nun 353/1 maddesi hükmüne göre verilmesi ve alınması gereken fatura ve gider pusulası ve müstahsil makbuzu ile
Yeni TTK’nın 390. maddesinin birinci fıkrasına göre, “Esas sözleşmede aksine ağırlaştırıcı bir hüküm bulunmadığı takdirde, yönetim kurulu üye tam sayısının
3 yıldır işsiz, etrafımın yardımıyla yaşıyorum. 1 Ekim 1977 doğumluyum. 25 Ekim 1999'da SSK kapsamında mühendis olarak işe başladım ve
Maliye Bakanlığı, Temmuz ayı bütçe sonuçlarını açıkladı. İlk 6 ayda 78.6 milyar TL açık veren bütçe, Merkez Bankası'nın ihtiyat akçesinin Hazine'ye devrinden sonra...
Otomotiv sektör temsilcileri yaşadıkları kriz karşısında bazı isteklerini ve önerilerini sıralıyorlar. Aralarında Rusya’da sektörün yaşadığı krizden
Toplantının hemen başında Zorlu Holding CEO’su Ömer Yüngül, “Tekstil sizin için ne anlama geliyor?” diye sordu. Ucuz işgücü, zorlu çalışma şartları, ç
Bankalarca verilen kredilere ilişkin usul ve esaslar, 19/10/2005 tarihli ve 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun hükümlerine dayanılarak hazırlanan ve
İdeal olan şirketlerin kendi öz kaynakları ile yatırımlarını yapmaları ve faaliyetlerini sürdürmeleri olmakla birlikte, bu her zaman mümkün olmaz ve kaynak ihtiyacı
Bu Kanunun amacı; Türkiye’nin turizm hedeflerine ulaşmasını teminen; turizm imkân ve fırsatlarının dünyada tanıtılmasına, turizm potansiyelinin tüm yönleri ile değerlendirilerek . . . . .
BİLSEM sonucu MEB tarafından adayların erişimine açıldı. Binlerce adayın merakla beklediği sonuçlar sonrasında kesin kayıt hakkı elde edecek isimler ortaya çıktı.
Gelir İdaresi özelgeleri, vergi cezası ve gecikme faizine karşı koruma sağlıyor. Aynı nitelikli özelgeler sadece özelgenin verildiği değil bütün mükellefler için aynı
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir)
2576 sayılı “Bölge İdare Mahkemeleri, İdare Mahkemeleri ve Vergi Mahkemeleri’nin Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun”un, “Vergi Mahkemeleri’nin Görevleri” başlıklı
7186 Sayılı Gelir Vergisi Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Torba kanun yayımlanmıştır.
Bilindiği gibi, ziraat odaları tarafından kendi üyelerine zirai araç kiralaması halinde bu işlemin kurumlar vergisi yönünden ve KDV yönünden
2012 yılında hayatımıza gönüllülük esasına dayalı olarak giren e-Fatura uygulaması 2014 yılı itibariyle belirli mükellef grupları için zorunlu hale gelmişti.