Mali müşavirlerden Kızılay’a destek
12 Mart 2019 Salı
Kızılay Kan Merkezi’nce yürütülen kan ve kök hücre bağışı kampanyasına mali müşavirler de destek verdi.
Mali müşavirlerden Kızılay’a destek
Mali müşavirlerden Kızılay’a destek

Kızılay Kan Merkezi’nce yürütülen kan ve kök hücre bağışı kampanyasına mali müşavirler de destek verdi. BAOB Yerleşkesi ortak alanında gerçekleşen kan ve kök hücre bağışı kampanyasında 33 ünite kan toplanırken, 51 de kök hücre numunesi alındı. 

Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (BSMMMO)  her yıl olduğu gibi bu yıl da Türk Kızılay’a kan bağışında bulunarak, destek verdi. BSMMMO Çevre, Sağlık ve Spor Komisyonu’nun katkılarıyla, BAOB Yerleşkesi’nde gerçekleşen kan ve kök hücre bağışı etkinliği kapsamında, Oda’ya gelen mali müşavirler 33 ünite kan toplanmasını sağlarken, etkinlikte 51 de kök hücre numunesi alındı. 

Etkinlikte hazır bulunan BSMMMO Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, “Odamızda geleneksel hale getirdiğimiz kan bağışı kampanyamıza bu yıl kök hücre bağışını da ekledik. Yıllardır Kızılay ile yürüttüğümüz işbirliğimizi, meslektaşlarımızın da desteğiyle sürdürüyoruz. Kan üretilemeyen bir dokudur ve tek kaynağı sağlıklı bağışçılardır. Kan bağışı hem toplumsal hem kişisel açıdan çok önemlidir. 

Her bir ünite kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanın hayatını kurtarmamızı sağlıyor. Bu yüzden herkesi kan bağışlamaya davet ediyoruz” dedi. Konuşmasında kan bağışının önemine de vurgu yapan Sönmez, bağışlanan kanların ve kök hücrelerin ihtiyaç sahiplerine ulaştığında anlam kazandığını söyleyerek, etkinliğe katılarak destek veren ve bağışta bulunan tüm meslektaşlarına teşekkür etti. 
1- Bursa SMMMO Başkan Yardımcısı Ömer İşçi Kürsüye Gelerek Oda Üyelerini ve Konukları Selamladıktan Sonra; Divan Başkanlığına Oy Birliği İle Prof. Dr. Halis Ertürk Seçilerek Katip Üye ve Diğer Üyeler Divanda ki Yerlerini Aldılar.
01 Ocak 2019 – 30 Haziran 2019 Tarihleri Arasında Yurt İçi ve Yurt Dışı Gelir Vergisinden İstisna Harcırah Tutarları
Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulunca (KGK) faizsiz finans muhasebe standartlarına ilişkin kurul kararları yayımlandı.
Türkiye'mizin doğum günü olan:19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'mızın 100'üncü yılı kutlu olsun!
Noyan Doğan’ın moderatörlüğündeki ; Oda Başkanı Vehbi Karabıyık 20 Mayıs Pazartesi Günü Habertürk Televizyonunda canlı yayında olacak.
Bugün Yönetim Kurulunun Yapmış Olduğu Toplantı Sonunda; İstanbul YMM Odası Yönetim, ...
Milyonlarca emeklinin yanı sıra aileleriyle beraber 200 bine yakın iş göremezlik geliri alan vatandaşa da bayram ikramiyesi verilecek.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi tarafından öğrencilerin kullandığı mavi kart öğrenci aylık abonman ücreti 85 liradan 40 liraya düşürülmüştü.
Son yazımda defter ve belgelerin vergi incelemesine yetkili elemanlara ibraz edilememesi halinde doğrudan KDV indirimi reddiyatı yapılması durumunda
Çalıştığı fabrikada, kendisiyle aynı işi yapan işçilerin daha çok maaş aldığını belirten işçi, işverenin 'eşitlik' ilkesine uymadığını öne sürüp noter kanalıyla istifa etti.
Genel kurulda verilen taahhütlerin yakın takipçisi olacağız.
Vergi, devletin ülkesi üzerindeki egemenlik hakkına dayanarak, kamu giderlerini karşılamak üzere, karşılıksız ve zorla aldığı ekonomik değerdir.
Son 3 yılda odamızın ne yaptığı hakkında bilgisi olan aramızda sadece oda yöneticileri var, bizler yokuz.
2018 Yılı Aktif Toplamı 3,449,600 TL veya Net Satışlar Toplamı 6,898,900 TL’nin aşan üretim ve hizmet işletmeleri,
“Siyaset tek kişilik bir oyun değildir.” Derler; uzun soluklu ve ekip işidir. Siyasete küskünlük, kırgınlık olmaz Mücadele ettiğin zemin ve şartlar gözden geçirilir ancak ....