Sayın, TC Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Gelir İdaresi Başkanlığı Yetkilileri:
25 Şubat 2019 Pazartesi
Rahmetli Maliye Bakanı Adnan KAHVECİ beyin GAYRETLERİ, MALİ MÜŞAVİR VE MUHASEBECİLER DERNEĞİ GNL. Bşk. Ziya DİSANLI, Bşk. Yrd. Mehmet Necip ÖZER ve
Sayın, TC Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Gelir İdaresi Başkanlığı Yetkilileri:
Sayın, TC Hazine ve Maliye Bakanlığı ile
Gelir İdaresi Başkanlığı Yetkilileri:

Tevfik Yılmaz - Mali Müşavir İşveren Sendikası 1 Nolu Şube Başkanı

Rahmetli Maliye Bakanı Adnan KAHVECİ beyin GAYRETLERİ, MALİ MÜŞAVİR VE MUHASEBECİLER DERNEĞİ GNL. Bşk. Ziya DİSANLI, Bşk. Yrd. Mehmet Necip ÖZER ve çalışma arkadaşlarının 30 lu yaşlarında yaptıkları çalışmalar neticesi 3568 sayılı meslek yasamız 1989 yılında yasallaşarak yürürlüğe girmiştir.

Bu yasayı hazırlayanların bir kısmı aramızdan ayrılmış, hayatta olanlar ise çoktan 70 lerine merdiven dayamışlardır.

3568 sayılı meslek yasamız geçerliliğini yitirmiş bir şekilde aynı yasa, mesleki oda yöneticilerimiz aynı yöneticiler 30 yıldır git gel Ankara aynı yöneticiler.

Günümüzde ise 3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu kapsamında ruhsat almış 110.000 meslek mensubu ile 20.000 stajyer imiz mevcuttur.

1994 yılında geçilen bilgisayarlı muhasebeyi, tek düzen hesap planını ve 2004 yılında başlayan elektronik işlemli muhasebeyi biz meslek mensupları başarı ile uygulamaktayız.

Devletin kayıt dışı ekonomi ile mücadelesinde, en büyük destekçisi bizleriz, Devletin en büyük gelir unsuru vergilerin tahakkukunda ve toplanmasında bizleriz, eğitim düzeyi belli personelinizin yapamadıklarını yapan yine bizleriz,


23 yaşına kadar yüksek eğitimini tamamladıktan sonra 1 yıl staja girme sınavlarına hazırlanan, 3 yıl staj yapan, aşağı yukarı 1 yılda da mesleğe giriş sınavlarını veren yine bizleriz.

Bu gün meslek mensuplarımız, devletimizin yapması gereken tüm bu iş ve işlemleri yaparken, personel, kira, bilişim, kırtasiye ile ulaşım giderlerinin tümünü kendisi karşılamaktadır.

Tüm bunların üzerine kesinti yoluyla muhtasar, KDV, GV, KV vergilerini ödeyen de yine bizleriz.

Buna karşılık meslek mensuplarımıza hiçbir vergi indirimi, istisnası veya muafiyeti tanınmamıştır.

Meslek mensuplarımız, bu çalışmaları süresince, insanlık dışı muameleye maruz bırakılmaktadır. Gecenin bir vaktinde beyannamelerin gönderilmesinin son günü, son saati nin son dakikasında saat 11.58 sularında beyannamelerin verilmesinde süre uzatmalar, devlet ciddiyetine yakışmayacak şekilde meslektaşlara sosyal medya üzerinden ulaştırılmaktadır.

Yine çok bilmiş bürokratlarınız sayesinde gereksiz, amaçsız, verimsiz şekilde yazar kasa fişi sayımı, su elektrik aboneliği numaralarının sisteme girilmesi gibi lüzumsuz işlerle de zamanla zamanımız çalınmıştır.

Poşet beyannamesinin de sigara gibi, petrol ürünleri gibi, otomobil gibi, alkollü içki gibi kaynağında vergilendirme şansı ve yetkiniz varken ve modern bir ülkenin modern maliyesi gibi davranılması yerine post saydırır gibi poşetlerin sayılması ve beyannamelerinin verilmesi yine bizlere bırakılmıştır.

Çalışmayan sistemleriniz sayesinde 3 dakikada verilebilecek bir beyanname için meslektaşlarımız saatlerce bilgisayar başında tutulmaktadır.

Hiç çalışmayan defter beyan sistemleriniz ile e defter, e fatura vs uygulamalarınızla meslektaşa zulüm ve işkence altındadır.

Uygulayıcı Meslektaşlarımızdan hiç bir görüş alınmadan hazırlanan programlarınızla meslek yapılamaz, meslektaşın yaşamını da çekilmez hale, Maliye teşkilatının bel kemiği haline gelmiş olan mesleğimizin ve meslektaşımızın onuruyla oynanır hale gelinmiştir.

Meslek mensuplarının SADECE İNSAN OLMALARININ GEREKTİRDİĞİ HAYATİ İHTİYAÇLARINDAN olan evlenme, doğum, boşanma, askerlik, taşınma, hastalık, tatil gibi bir çok konuda bir saniye bile opsiyon tanımayan zalimce uygulamalar içerisindesiniz.

Son bir ayda 6 genç meslektaşımız beyin kanaması, kalp krizi veya intihar nedeniyle hayatını kaybetmiş ve şu anda da bir o kadar meslektaşımız yoğun bakım veya kontrol altında sağlığı bozulmuş halde bir taraftan işini yapmaya bir faraftan da yaşam mücadelesi vermektedir.

Sizleri bürokrat olarak değil,

insan olarak düşünmeye ve göreve davet ediyoruz.

Bizi angaryalarınızla uğraştır mayınız,

Mücbir sebeplerimiz için acilen bir düzenleme yapınız.
.
Bir an önce görüşmek ve sıkıntılarımızı iletmek istiyoruz.

BİLİNİZ Kİ,
BIÇAK KEMİKTE ve
SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ.
59- Divan Başkanı Ziya Disanlı, Meslekte Birlik Grubundan Halil Erdem Gültekin' e Söz Verdi. Halil Erdem Gültekin Nispi Temsille İlgili Görüşlerini Sundu.(SON)
Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulunca (KGK) faizsiz finans muhasebe standartlarına ilişkin kurul kararları yayımlandı.
Türkiye'mizin doğum günü olan:19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'mızın 100'üncü yılı kutlu olsun!
Bugün Yönetim Kurulunun Yapmış Olduğu Toplantı Sonunda; İstanbul YMM Odası Yönetim, ...
Milyonlarca emeklinin yanı sıra aileleriyle beraber 200 bine yakın iş göremezlik geliri alan vatandaşa da bayram ikramiyesi verilecek.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi tarafından öğrencilerin kullandığı mavi kart öğrenci aylık abonman ücreti 85 liradan 40 liraya düşürülmüştü.
Son yazımda defter ve belgelerin vergi incelemesine yetkili elemanlara ibraz edilememesi halinde doğrudan KDV indirimi reddiyatı yapılması durumunda
Çalıştığı fabrikada, kendisiyle aynı işi yapan işçilerin daha çok maaş aldığını belirten işçi, işverenin 'eşitlik' ilkesine uymadığını öne sürüp noter kanalıyla istifa etti.
Genel kurulda verilen taahhütlerin yakın takipçisi olacağız.
01 Ocak 2019 – 30 Haziran 2019 Tarihleri Arasında Yurt İçi ve Yurt Dışı Gelir Vergisinden İstisna Harcırah Tutarları
Vergi, devletin ülkesi üzerindeki egemenlik hakkına dayanarak, kamu giderlerini karşılamak üzere, karşılıksız ve zorla aldığı ekonomik değerdir.
Son 3 yılda odamızın ne yaptığı hakkında bilgisi olan aramızda sadece oda yöneticileri var, bizler yokuz.
2018 Yılı Aktif Toplamı 3,449,600 TL veya Net Satışlar Toplamı 6,898,900 TL’nin aşan üretim ve hizmet işletmeleri,
“Siyaset tek kişilik bir oyun değildir.” Derler; uzun soluklu ve ekip işidir. Siyasete küskünlük, kırgınlık olmaz Mücadele ettiğin zemin ve şartlar gözden geçirilir ancak ....
Kıdem tazminatı, işçinin çeşitli sebeplerle işyerinden ayrılırken işveren tarafından İş Kanunu gereğince vermiş olduğu bir tazminat.
LPG'li araçların kapalı otoparklara girebilmesini sağlayacak düzenlemede önemli bir aşamaya geçildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı konuyla ilgili yönetmelik taslağını hazırlayarak,