Seçimlerden Sonra Hızlı Çıkış Yapan MMMBD Şişli Şubesi Yöneticileri Başkan Alim Kesik Başkanlığında;
12 Kasım 2018 Pazartesi
Meslek Mensuplarını , Taraklı-Göynük ve Mudurnu Kültürel Etkinliğinde Bir Araya Getirerek Rehber Ayfer Kuralay Eşliğinde Doyumsuz Bir Etkinlik Gerçekleştirdiler.
Seçimlerden Sonra Hızlı Çıkış Yapan MMMBD Şişli Şubesi Yöneticileri Başkan Alim Kesik Başkanlığında;

Seçimlerden Sonra Hızlı Çıkış Yapan MMMBD Şişli Şubesi Yöneticileri Başkan Alim Kesik Başkanlığında;

Meslek Mensuplarını , Taraklı-Göynük ve Mudurnu Kültürel Etkinliğinde Bir Araya Getirerek Rehber Ayfer Kuralay Eşliğinde Doyumsuz Bir Etkinlik Gerçekleştirdiler.

Seçim sonrası ilk icraatını Kültürel Etkinlikle gerçekleştiren Şişli Şubesi Yöneticileri; 10 Kasım Cumartesi Sabahı 07.10 da Mecideyköy Merkezden Yola çıkan meslek mensupları yolculuk esnasında  Yolda Sirenlerin Çalmasına Beş Dakika Kala Yani 09.05 Geçeye Beş Kala. Şube Başkanı Alim Kesik'in Duyarlı Hareket Etmesi Üzerine; Herkes Otobüsten İnerek 09.05 De Sirenlerin ve Araç Kornalarının Çalması Üzerine Saygı Duruşuna Geçerek Atamız Bu Yıl da Coşku İle Yollarda Anıldı. Çevre Yolda Berceste Tesislerinde Nice İnsanlarımız Atamıza Görevini Yapmanın Gururunu Yaşadılar. 

Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Şişli Şubesi Şube Başkanı Alim Kesik' in ve Yönetim Kurulu Üyelerinin Ayfer Kuralay Rehberliğinde Atamıza Yapılan Saygı Duruşundan Sonra Aşağıdaki Plan Dahilinde Kültürel Etkinlik Yolculuğu Başladı. 

10 – 11 KASIM 2018 TARAKLI - GÖYNÜK – MUDURNU 

GEZİ PROGRAMI İÇİN; 

10 Kasım Cumartesi Sabahı 07.10 da Mecideyköy' de bir araya gelen Şişlili Meslek Mensupları, Anadolu yakasından Metin Bayer ve arkadaşlarını da aldıktan sonra Taraklı, Göynük, Mudurnu Seyahatine Başladılar. 

OSMANLI KÖYLERİ:

Taraklı-Göynük+Mudurnu“Cittaslowşehirler Program 

1. Gün İSTANBUL – TARAKLI – GÖYNÜK - CUBUK GÖLÜ  buluşma noktalarında karşılayan rehber Ayfer Kuralay yol ve program hakkında kısa bilgilendirme yaptıktan sonra; Haftasonu turlarında en çok beğenilen rotalarımızdan İstanbul'a yakınlığı, doğa ve kültürel açıdan zenginliği. Bu gezi de 3 Cittaslow kentimiz olacak. 1. Yavaşşehir'le devam edecek diyen Kuralay;

TARAKLI; 150-200 yıllık eski tarihi konaklar,Mimar Sinan eseri olan Sinan Paşa Camii ve yöreye ait kültürel eserlerin sergilendiği etnografya müzesi. 2. Yavaş şehir GÖYNÜK , Taraklı gezisi sonrası Göynük'e hareket edilerek, Öğle yemeği yerel tadlardan. Yemek sonrası Çubuk gölünü kuş bakışı göreceğiz diyerek sözlerine devam etti.

Çubuk gölünde günü tamamlayıp otelimize dönüyoruz. Odalara yerleşme ve akşam yemeği.

Konaklama : Butik Sular otel + Hanedan Konak da gerçekleştirerek 1i gün etkinliğimiz sona ederecek.

İkinci gün etkinliğimiz:

2. Gün GÖYNÜK , SÜNNET GÖL , MUDURNU Sabah kahvaltının ardından Göynük gezisi ; Zafer Kulesi, Gazi Süleyman Paşa Camii ve Hamamı, Akşemsettin Türbesi ve Göynük evlerini görüyoruz.Kısa alışveriş molası. Sürdürülebilir turizme katkıda bulunabilmek için yerel ürünlerden alışverişle devam edecek.

Yolumuz bölgenin doğa harikası diğer gölü Sünnet Göl . Göl çevresinde kısa yürüyüş yaparak yolumuza devam edeceğiz.

Daha sonra; 

MUDURNU ; tarihi Yıldırım Beyazıt Külliyesi, Kanuni Sultan Süleyman Camii, Armutçular Konağı, Keyvanlar Konağı Pertev Naili Boratav Kültür Evi ve Müzesi. Yöreye özgü yemeklerden oluşan öğle yemeğininin ardından artık sakin şehirlere veda ederek saat 16.00da dönüş yoluna geçildi . Sizleri karşıladığımız noktalarda uğurluyor başka bir ayrıcalık yaratan etkinliğimizde görüşmek üzere vedalaşacağız dedi.

Saygı duruşunun ardından Şişli Şube Başkanı Alim Kesik kültürel etkinliğe katılan meslek mensuplarına teşekkür etti. Şarkılar türküler eşliğinde doyasıya 2 gün yaşadıktan sonra bu tür etkinliklere devam diyerek Alim Kesik beye şimdiden diğer etkinlikler için plan yapması için ricada bulundular.

İstanbul SMMM Odası Şişli İlçe temsilcisi sayın Yalçın Sütütemiz ve Değerli eşi, İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası Üyesi YMM sayın Sinan Aslan ve Değerli Eşi, Yine YMM Kamber Kaya' nında etkinliğe katılmaları ayrı bir renk kattı etkinliğe.

BİRİNCİ ve İKİNCİ GÜNDEN RESİMLERLE GÖRÜNTÜLER.