TÜRMOB da ne mi oldu?
14 Ekim 2019 Pazartesi
İdil Acaroğlu
Anlatıyordu....Herkes sessizce dinliyordu...
TÜRMOB da ne mi oldu?

İdil Acaroğlu - SMMM 

Anlatıyordu....

Herkes sessizce dinliyordu...

“Uzlaşmalıyız,birlik beraberlik içinde olmalıyız dedik,bizi tefe koydular” diyordu.

Unutmuştu...

“ezici çoğunluk ile seçimi kazandık”diye meslektaşlarımıza gönderttiği mesajı;odunu koysak seçilir dediği günleridemokrasi diye bir iddiamız yok bizim, sen işine bak” diyerek muhalefet grubu sözcüsüne bağıran Çağdaş! izmir Oda başkanına “sen ne diyorsun” bile demeden sadece dinlediğini....

“30 yıldır bu örgütte mücadele veriyoruz, örgüt kitlendi işlemez hale geldi. Şimdi yeni gelecek arkadaşlarımıza düzgün, temizlenmiş, işler bir örgüt bırakmalıyız. Bunun için buradayım.”diyordu.

Unutmuştu ...

30 yıldır başı çekenlerden olduğunu.

Yine aday oldu...Muhtemelen sessizce dinleyenlerin sessizliğine güvenerek...

Peki ya bunca yılı, söylenenleri, yapılanları, kendinden olmayan meslektaşları nasıl  ötekileştirdiklerini bir kenara bırakıp, her şeye rağmen yeniden güvenecek miyiz?

Diğer yanda TÜRMOB’ un sahibi imiş gibi davranan, birliğimizin çalışmasını kilitleyen kişiyi yok etmek adına, yıllardır onunla birlikte yol alan diğer kişiyi yönetime taşımak zorunda mı bırakılacağız?

Sorum bu...

13 Ekim günü alacağız sorumun ve sorun’un cevabını...diye yazmıştım seçimin bir kaç gün öncesi notlarıma...

Ve bu gün 14 Ekim...Sorunun cevabı geldi...Meslektaşlarımız “ Bize yapılanların tümüne razıyız, yeter ki 30 yıldır alışmış ve alışılmış olan malum kişilerin VIP alanlarına zeval gelmesin.”dedi...

Sorun’un cevabı da geldi..”Tüm sorunlar aynen devam.”

Dolayısı ile TÜRMOB’ da seçim sistemi baştan sona yanlıştır. Liste ile seçime girilmesi, bu tür ittifaklar  karşısında meslektaşların MECBUREN bu gibi kişilere de oy vermek zorunda kalmasına neden olmaktadır. Yönetim Kurulu, Denetleme kurulu, Disiplin kurulu ve hatta alt kurullar için Kişiler kendi iradesi ile aday olmalı, meslektaşlar kişileri oylayarak seçim yapmalıdır. Bir sürü yetkin meslektaşımız var. Ve hepimiz grupları değil, kişileri seçebilecek yetkinlikteyiz.

Bu yapılmadığı sürece gruplaşma, güç, ittifaklar daima örgütümüzün başına dert olmaya devam edecek, birileri birileri ile daima çıkar birliktelikleri içerisinde olmaya devam edecektir.

Netice olarak hepimiz meslektaşız,mesleğinin yücelmesi için ve ekmek parası için çalışan tüm meslektaşlarımızın beklentisi saygın, emeğinin karşılığını hak eden ve kazanan bir meslek, düzgün ve insana yakışır ilişkiler...Biz siyasi parti değiliz, meslek grubuyuz...

Devletin, işverenin, kendimizin karşısına  MALİ MÜŞAVİRLER olarak tek yürek çıkmadığımız, derdi sadece kendine VIP alan yaratmak olanları elemediğimiz sürece tüm kavgalar boşuna...geçmiş olsun TÜRMOB...
7- Beslenme Konusunda Dr. Aytül Gencer Sunumlarını Tamamladıktan Sonra Teşekkür Konuşmasını Dernek Başkanı Gülüzar Özev Yaptıktan Sonra Topluca İktisadi Dayanışma Kameralarına Resim Vererek Etkinlik Sona Erdi.
"İstanbul Sözleşmesi'ni Konuşuyoruz"
e-fatura e-arşiv fatura e-smm e-irsaliye e-defter, e-uygulamalara ilişkin özellikli konular
Dikkat ! . . . Bugün Üç Canlı Yayın Yapılacaktır. Bursa SMMM Odası, İstanbul SMMM Odası ve Kayseri SMMM Odası Tarafından Canlı Yayınlar Yapılacaktır.
"Nisan Ayı Bordro Uygulamaları " Konusunda Bugün Saat:15:00 Canlı Yayın Yapılacaktır.