TÜRMOB' u Göreve Çağırıyoruz
25 Mart 2019 Pazartesi
Hiç sağa sola sapmadan, lafı eveleyip gevelemeden direkt söylüyorum. Sayın oda başkanı odanın size tahsis etmiş olduğu cep telefonu ile
TÜRMOB

TÜRMOB' u Göreve Çağırıyoruz……..

Emir Es - SMMM - Bursa

Hiç sağa sola sapmadan, lafı eveleyip gevelemeden direkt söylüyorum. Sayın oda başkanı odanın size tahsis etmiş olduğu cep telefonu ile desteklediğiniz aday için meslektaşı arayarak seçim çalışması yapamazsınız..

Ayıptır…. Günahtır…

Dünya adalete muhtaçken, oda imkanlarını kullanmanız NE AHLAKİ NEDE ETİKTİR. 

SUÇTUR… 

Telefonla arayıp “AÇIK ARA ÖNDEYİZ” demek, cahilce kör dövüşten ibarettir.

Zülm etmek, hak yemek en büyük yanlıştır.

Adalet, insanlığın ortak özlemi olsa bile ortak paydaşı değilmiş mi? diyeceğiz.

“Kürsüden yaptığımız hatalar için herkesten tek tek özür diliyorum” dedikten sonra başkan aday adayları sizin sözünüze inanarak “bizde aman diyene el kalkmaz” dediler. Görünen o ki, sizin haktan adaletten, adil bölüşümden söz etmeniz artık inandırıcı gelmiyor.

Hırsınız ve öfkeniz sizi siz olmaktan çıkarmış.

Bir meslektaş acı çekse bizim ortak acımız olurken, benim adamım yada benim taraftarım acı çekiyorsa acımızdır demekten ne farkı var?

Siz ne tür hesaplar ve planlar yaparsanız yapın, ne türlü ihtimalleri bile göz önüne alırsanız alın, sonuçta meslektaş kimi uygun görürse o seçilecek. Ama şunu unutmayın, TAKDİR TEDBİRİ BOZAR.. 

Şimdi size soruyorum,

Adalet size göre nedir?

“Bu odada adalet yok” dediklerinde ne anlıyorsunuz?

“Zaten adalet mi vardı” dediklerinde size ne demek istiyorlar?
9- Sunumları İSMMMO Disiplin Kurulu Üyesi Alim Karataş Selamlama Konuşmalarını Yapması İçin İTO Muhasebe Meslek Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Salih Çakır'ı Daha Sonra TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Hayri Öztürk'ü Kürsüye Davet Etti.
Tarım Sigortaları Havuzu’na devlet tarafından taahhüt edilecek hasar fazlası olanları belli oldu.
Her 100 çalışandan 85’i kıdem tazminatını alamıyor. Mahkemelerde işçi ile işveren arasındaki uyuşmazlıkların yüzde 70’i kıdemden kaynaklanıyor.
Artan fiyat hareketlerinin önüne geçmek amacıyla Mart ayında yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile patates ve soğan için gümrük vergileri sıfırlanmıştı.
Zirve de açılış konuşması yapan ATSO Başkanı Sn: DAVUT ÇETİN; “Zor günler geçiyor, valimiz bize moral, bakanlıklar destek veriyor...
İstanbul Okan üniversitesi Meslek Yüksek okulu Hukuk Bölümü Adalet Programı Öğr. Gör. Sinan Derman' ın Oturum Başkanlığında;
14/5/2018 tarihli ve 2018/11818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar’ın ekindeki listede yer alan. . .
Kademeli indirim modeli kapsamında öncelikle geçici olarak yüzde 22'ye çıkarılan oranın 20'ye düşürülmesi bekleniyor.
Düzenlenen Etkinlik 13 Nisan 2019 Cumartesi günü 16;00 -19;00 saatleri arasında yapıldı.
Özellikle yakın akrabalar arasında karşılıksız para hareketi ya da mal hareketi yapılabiliyor. Örneğin, abi kardeşine, koca karısına daire alabiliyor.
Ekonomi reform paketinin en önemli ayağı yeni vergi sistemi hayata geçirilecek. Buna göre az kazanandan az vergi alınacak, asgari ücretlinin vergi yükü azalacak.
Sermaye Şirketleri (anonim, limited, sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketler), Sermaye Piyasası Kurulu’nun düzenleme ve denetimine tabi fonlar,
Anadolu Stratejik Koordinasyon Kurulu Bayram Dağlı Başkanlığında; Ataşehir Develi Restaurantta Gerçekleşti. Kurul Üyelerinden;
1990’lı yıllarda Hollywood’un gişe rekortmeni bilim kurgu filmlerinde 21. yüzyıl dünyayı ele geçirmek isteyen robotların, uçan arabaların,
Şirket tasfiyeleri daha da kolaylaşacak.Enerji ve inşaat için finansal fonlar kurulacak. Emeklilik sistemi değişecek. . . . . .
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak İstanbul'da düzenlediği toplantıyla Reform Paketi'ni açıkladı.
BMMG, MMMBD Fatih Şubesi İle Müşterek Düzenlediği; Kahvaltılı Etkinlikte; Fatih Ottamans Life Hotel Deluxe’ de 300 Civarında Meslek Mensupları İle Adeta "Fatih Çıkarması " Yaptı.