TÜRMOB' u Göreve Çağırıyoruz
25 Mart 2019 Pazartesi
Hiç sağa sola sapmadan, lafı eveleyip gevelemeden direkt söylüyorum. Sayın oda başkanı odanın size tahsis etmiş olduğu cep telefonu ile
TÜRMOB

TÜRMOB' u Göreve Çağırıyoruz……..

Emir Es - SMMM - Bursa

Hiç sağa sola sapmadan, lafı eveleyip gevelemeden direkt söylüyorum. Sayın oda başkanı odanın size tahsis etmiş olduğu cep telefonu ile desteklediğiniz aday için meslektaşı arayarak seçim çalışması yapamazsınız..

Ayıptır…. Günahtır…

Dünya adalete muhtaçken, oda imkanlarını kullanmanız NE AHLAKİ NEDE ETİKTİR. 

SUÇTUR… 

Telefonla arayıp “AÇIK ARA ÖNDEYİZ” demek, cahilce kör dövüşten ibarettir.

Zülm etmek, hak yemek en büyük yanlıştır.

Adalet, insanlığın ortak özlemi olsa bile ortak paydaşı değilmiş mi? diyeceğiz.

“Kürsüden yaptığımız hatalar için herkesten tek tek özür diliyorum” dedikten sonra başkan aday adayları sizin sözünüze inanarak “bizde aman diyene el kalkmaz” dediler. Görünen o ki, sizin haktan adaletten, adil bölüşümden söz etmeniz artık inandırıcı gelmiyor.

Hırsınız ve öfkeniz sizi siz olmaktan çıkarmış.

Bir meslektaş acı çekse bizim ortak acımız olurken, benim adamım yada benim taraftarım acı çekiyorsa acımızdır demekten ne farkı var?

Siz ne tür hesaplar ve planlar yaparsanız yapın, ne türlü ihtimalleri bile göz önüne alırsanız alın, sonuçta meslektaş kimi uygun görürse o seçilecek. Ama şunu unutmayın, TAKDİR TEDBİRİ BOZAR.. 

Şimdi size soruyorum,

Adalet size göre nedir?

“Bu odada adalet yok” dediklerinde ne anlıyorsunuz?

“Zaten adalet mi vardı” dediklerinde size ne demek istiyorlar?
3- Kahvaltılı Etkinlikte, Hakan Ustabaş,Bilgilendirme Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ethem Yüksel Kahveci'yi Kürsüye Davet Etti. (SON).
Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (KSMMMO) 23.Olağan Genel Kurul öncesi takvimi açıkladı.
KGK’nın “Bağımsız Denetçiler İçin Sürekli Eğitim Tebliği”ne uygun şekilde tasarlanmış “Bağımsız Denetim Standartları – II” Eğitimi düzenlenmiştir.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir)
Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Staj Başlatma Sınavı Hazırlık Kursları
Yeni askerlik sistemi TBMM Genel Kurulu’nda! Kalıcı bedelli ve tek tip askerlik sistemini kapsayan yeni askerlik sistemi henüz vatani görevini yapmamış
İmar barışından yararlanmak için başvuru süresi 15 Haziran’da, ödemeler ise 30 Haziran’da sona eriyor. Ancak,
İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası bir duyuru yayınlayarak “Danıştay 8.Dairenin vermiş olduğu nispi aidat kararı ve genel kurulda alınan
Bilindiği gibi, zamanaşımı belirli bir sürenin geçmesi ile bir hakkın kazanılmasına, kaybedilmesine veya bir yükten kurtulmaya neden olan süredir.
Diyelim ki; e bildirgeyi son günü veriyorsunuz. Ve elektrikler kesildi yada internet ağı bağlantısında sorun çıktı gönderme imkanı olmadı.
Bilindiği üzere, 85 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ve sonrasında Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın yayımladığı Tebliğ ile 32 sayılı Karar'da değişiklikler yapılarak
İzmit 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nca onaylanan Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası 23. Genel Kurul Hazirun Listeleri,
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre İmar Barışı için başvuru süresi yeniden uzatılmayacak.
Burgaz adasında Sait Faik Abasıyanık’ın kitapları değerlendirildi, yaşamı anlatıldı. Kadın Muhasebeciler Derneğinin düzenlemiş olduğu etkinlikte Yazar Emin Karaca çok güzel,
Her Şeyin Kalbiniz Kadar Güzel Olmasını Temenni Ederiz. İyi Bayramlar....
Bilindiği gibi GVK’nın 88’inci maddesine göre; Gelirin toplanmasında gelir kaynaklarının bir kısmından hasıl olan zararlar(80’inci maddede yazılı diğer kazanç ve . . .
Son dönemlerde en çok tartışılan, gündemden düşmeyen konu…. KIDEM TAZMİNATI…….Tasarının yasalaşması durumunda bir kıdem tazminatı fonu oluşturulacak.
Yeminli Mali Müşavirlik Tasdik Raporlarının Elektronik Ortamda Gönderilmesi Hakkında Genel Tebliğ (Sıra No: 1), Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği (Sıra No: 507)
Kendimiz İçin Akciğer Sağlığı Toplum İçin Temiz Hava İstiyoruz. Gelecek İçin Tütün Maddesi Kullanılmasını ve İzmarit İstemiyoruz…..