Türkiye ve Dünya Ekonomisi 2020 Gelişmeleri
31 Aralık 2019 Salı
Geçen hafta, Marmara Üniversitesinde 2020 yılında Türkiye ve Dünya ekonomisi hakkında epey kapsamlı ve doyurucu bir kongre yapıldı.
Türkiye ve Dünya  Ekonomisi 2020 Gelişmeleri
Türkiye ve Dünya  Ekonomisi 2020 Gelişmeleri

Cevdet Akçakoca
Yeminli Mali Müşavir
Bağımsız Denetçi

Geçen hafta, Marmara Üniversitesinde 2020 yılında Türkiye ve Dünya ekonomisi hakkında epey kapsamlı ve doyurucu bir kongre yapıldı. Ben de kongreye katıldım . Kongrenin ilk gün sunucu ve konuşanları:Dernek Başkanı Mustafa Karsavuran, Profesörler Nuran Cömert, Kerem Alkin, Erhan Aslanoğlu, Arif Yavuz, Mehmet Hüseyin Bilgin, Hurşit Güneş,  Bankacı ve akademisyen Tuğrul Belli , ekonomi yazarları Abdurrahman Yıldırım, Ali Ağaoğlu, Saruhan Doğan’ı sayabilirim. Kongre ertesi gün de devam etti ise de ikinci gün ben bulunamadım.

Kongre sunucularının tek tek fikirlerini yazmayacağım.  Çünkü zaten kendileri bir takım basın organlarında yazıyorlar. Ben bu kongreden edindiğim bilgileri özetleyerek siz sayın okuyucularımı bilgilendirmek istiyorum.

İlk konuşmacı, 2020 yılında ABD ekonomisindeki açıklar, dünya petrol arzında sıkıntılar, ciddi çevre sorunları, istikrarsız büyüme ve dalgalanmalar, Çin ve Hindistanın aşırı büyümesi, global likiditede genişleme, dünya ticaret örgütündeki zorluklar; küresel yoksullaşma ve göçler, jeopolitik çatışmalar ve küresel terör konularında konuşma ve sunumlar yaptı.

Devamı için tıklayınız >>>>>Türkiye ve Dünya  Ekonomisi 2020 Gelişmeleri
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Günlerce yazdık, daha pek çok kişi de yazdı. Basında ve medyada pek çok haber çıktı. İnsanlar neler yapabileceklerini araştırdılar, soruşturdular,
Ticari kazançlarda binek otomobili amortisman ve giderlerine getirilen sınırlamalar Mevcut uygulamada, işletme aktifine kayıtlı
12 Ocak Pazar günü Okmeydanı’nda bulunan Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinde yapılan genel kurulda seçilen yönetim görev bölümü yaptı
Danıştay' ın Nispi Aidatı Kaldırılması Sonrası, Üye aidatları Hakkında Görüşlerini Açıkladı.
Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu ülkemizde bir zamandan bu yana faaliyet gösteren faizsiz finans sektörünü geliştirmek . . . .
Borçlu borcunu ödemezse, alacaklı devlet yardımıyla alacağını alabilir. Devletin yardımıyla alacaklının alacağını tahsil etmesine, . . .
340 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ekinde yer alan sözleşmeler, 18.02.2017 tarih ve 29983 sayılı Resmi Gazete'de . .
07 Mart 2020 Tarihinde Düzenlenecek Olan Staja Giriş Sınavı Başvuru Listesi İlan Edilmiştir.
İşletme Ağırlıklı İngilizce Dil kursularımız, konularında uzman ve tecrübeli Türk ve yabancı eğitmenler tarafından verilmekte ve . . .
Yeminli Mali Müşavirlerin sonu "0" ve "5" olan yıllarda Mal Bildirimi yapmaları gerekmektedir. İlgi bilglendirme yazıları için tıklayınız
2019 Yılında 480,00 TL olan oda aidatları öncesinde % 56’lık zam oranı ile 750,00 TL ye çıkarılmış,
“Faizsiz Finans Etik Kuralları, Muhasebe ve Denetim Standartları: Tartışmalar ve Öneriler” konulu PANEL, 16 Ocak 2020 Perşembe günü,