Vergi (Usul) İncelemeleri ve Mesleki Sorumluluk konulu eğitim seminerimizi,
12 Kasım 2018 Pazartesi
08 Kasım 2018 tarihinde İstanbul SMMM Odası Eğitmeni Halim BURSALI ‘nın sunumu ile Antalya SMM odamızda gerçekleştirdik.
Vergi (Usul) İncelemeleri ve Mesleki Sorumluluk konulu eğitim seminerimizi,
Vergi (Usul) İncelemeleri ve Mesleki Sorumluluk konulu eğitim seminerimizi, 

08 Kasım 2018 tarihinde İstanbul SMMM Odası Eğitmeni Halim BURSALI ‘nın sunumu ile Antalya  SMM odamızda gerçekleştirdik.

Oda Başkanımız Emrullah Tayfun ÇAVDAR seminerimizin açış konuşmasında ilk olarak 2019 yılında başlayacak olan sürekli mesleki geliştirme eğitimlerine değindi. TÜRMOB tarafından kurulan merkez ile hem online hem de odamızda birebir eğitim verileceğini belirtti. 

Başkanımız daha sonra seminerimizin de konusu olan Vergi incelemelerinin önemini anlattı. Vergi Dairelerinden odalara sürekli vergi inceleme raporları geldiğini ve meslektaşlarımızın bu konuda hem kendilerinin daha bilinçli olmaları hem de müşterilerine bu konunun önemini anlatmaları gerektiğini söyledi. Oda Başkanımız Emrullah Tayfun ÇAVDAR konuşmasını;

 “Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü aramızdan ayrılışının 80. Yılında saygı ve sevgiyle anıyorum. İyi ki bu cumhuriyeti bize armağan etmiş. Onun sayesinde bizler bu mesleği gönül rahatlığı ile icra edebiliyoruz.” Diyerek sürdürdü. Başkanımız konuşmasını, odamızın eğitimlerine katkılarından dolayı İstanbul SMMM Odası başkanı Yücel AKDEMİR’e ve sunumu gerçekleştirecek olan Halim BURSALI’ya teşekkür ederek sonlandırdı.

Vergi (Usul) İncelemeleri ve Mesleki Sorumluluk konulu eğitim seminerimizin sunumunu yapan İstanbul SMMM Odası eğitmeni Halim BURSALI; inceleme kriterleri, izaha davet yazıları, mükellef hakları, meslek mensuplarının sorumlulukları, hesap planı çerçevesinde usul incelemeleri, örnek uygulamalar ve yargı kararları konularında meslektaşlarımıza bilgi verdi.
59- Divan Başkanı Ziya Disanlı, Meslekte Birlik Grubundan Halil Erdem Gültekin' e Söz Verdi. Halil Erdem Gültekin Nispi Temsille İlgili Görüşlerini Sundu.(SON)
01 Ocak 2019 – 30 Haziran 2019 Tarihleri Arasında Yurt İçi ve Yurt Dışı Gelir Vergisinden İstisna Harcırah Tutarları
Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulunca (KGK) faizsiz finans muhasebe standartlarına ilişkin kurul kararları yayımlandı.
Türkiye'mizin doğum günü olan:19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'mızın 100'üncü yılı kutlu olsun!
Noyan Doğan’ın moderatörlüğündeki ; Oda Başkanı Vehbi Karabıyık 20 Mayıs Pazartesi Günü Habertürk Televizyonunda canlı yayında olacak.
Bugün Yönetim Kurulunun Yapmış Olduğu Toplantı Sonunda; İstanbul YMM Odası Yönetim, ...
Milyonlarca emeklinin yanı sıra aileleriyle beraber 200 bine yakın iş göremezlik geliri alan vatandaşa da bayram ikramiyesi verilecek.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi tarafından öğrencilerin kullandığı mavi kart öğrenci aylık abonman ücreti 85 liradan 40 liraya düşürülmüştü.
Son yazımda defter ve belgelerin vergi incelemesine yetkili elemanlara ibraz edilememesi halinde doğrudan KDV indirimi reddiyatı yapılması durumunda
Çalıştığı fabrikada, kendisiyle aynı işi yapan işçilerin daha çok maaş aldığını belirten işçi, işverenin 'eşitlik' ilkesine uymadığını öne sürüp noter kanalıyla istifa etti.
Genel kurulda verilen taahhütlerin yakın takipçisi olacağız.
Vergi, devletin ülkesi üzerindeki egemenlik hakkına dayanarak, kamu giderlerini karşılamak üzere, karşılıksız ve zorla aldığı ekonomik değerdir.
Son 3 yılda odamızın ne yaptığı hakkında bilgisi olan aramızda sadece oda yöneticileri var, bizler yokuz.
2018 Yılı Aktif Toplamı 3,449,600 TL veya Net Satışlar Toplamı 6,898,900 TL’nin aşan üretim ve hizmet işletmeleri,
“Siyaset tek kişilik bir oyun değildir.” Derler; uzun soluklu ve ekip işidir. Siyasete küskünlük, kırgınlık olmaz Mücadele ettiğin zemin ve şartlar gözden geçirilir ancak ....
Kıdem tazminatı, işçinin çeşitli sebeplerle işyerinden ayrılırken işveren tarafından İş Kanunu gereğince vermiş olduğu bir tazminat.