Vergi (Usul) İncelemeleri ve Mesleki Sorumluluk konulu eğitim seminerimizi,
12 Kasım 2018 Pazartesi
08 Kasım 2018 tarihinde İstanbul SMMM Odası Eğitmeni Halim BURSALI ‘nın sunumu ile Antalya SMM odamızda gerçekleştirdik.
Vergi (Usul) İncelemeleri ve Mesleki Sorumluluk konulu eğitim seminerimizi,
Vergi (Usul) İncelemeleri ve Mesleki Sorumluluk konulu eğitim seminerimizi, 

08 Kasım 2018 tarihinde İstanbul SMMM Odası Eğitmeni Halim BURSALI ‘nın sunumu ile Antalya  SMM odamızda gerçekleştirdik.

Oda Başkanımız Emrullah Tayfun ÇAVDAR seminerimizin açış konuşmasında ilk olarak 2019 yılında başlayacak olan sürekli mesleki geliştirme eğitimlerine değindi. TÜRMOB tarafından kurulan merkez ile hem online hem de odamızda birebir eğitim verileceğini belirtti. 

Başkanımız daha sonra seminerimizin de konusu olan Vergi incelemelerinin önemini anlattı. Vergi Dairelerinden odalara sürekli vergi inceleme raporları geldiğini ve meslektaşlarımızın bu konuda hem kendilerinin daha bilinçli olmaları hem de müşterilerine bu konunun önemini anlatmaları gerektiğini söyledi. Oda Başkanımız Emrullah Tayfun ÇAVDAR konuşmasını;

 “Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü aramızdan ayrılışının 80. Yılında saygı ve sevgiyle anıyorum. İyi ki bu cumhuriyeti bize armağan etmiş. Onun sayesinde bizler bu mesleği gönül rahatlığı ile icra edebiliyoruz.” Diyerek sürdürdü. Başkanımız konuşmasını, odamızın eğitimlerine katkılarından dolayı İstanbul SMMM Odası başkanı Yücel AKDEMİR’e ve sunumu gerçekleştirecek olan Halim BURSALI’ya teşekkür ederek sonlandırdı.

Vergi (Usul) İncelemeleri ve Mesleki Sorumluluk konulu eğitim seminerimizin sunumunu yapan İstanbul SMMM Odası eğitmeni Halim BURSALI; inceleme kriterleri, izaha davet yazıları, mükellef hakları, meslek mensuplarının sorumlulukları, hesap planı çerçevesinde usul incelemeleri, örnek uygulamalar ve yargı kararları konularında meslektaşlarımıza bilgi verdi.
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki torba yasa teklifi görüşmelerinde yeni bir düzenlemeye gidildiğini söyleyen BSMMMO Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, “7143 Sayılı Kanun ile vergi ve . . . .
Mali müşavirlik için ilk adım olan SMMM Staja Başlama Sınavı’na yönelik düzenlenen hazırlık kursu, Öğr. Gör. Adem Yıldırım’ın verdiği ‘Finansal Muhasebe’ dersiyle başladı.
Türkiye'nin ilk mesleki haber ajansı ve mevzuat portalı 35. yıl dönümünü kutladı.
Teklif ile; 3096 sayılı Türkiye Elektrik Kurumu Dışındaki Kuruluşların Elektrik Ürteimi, İletimi, ...
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden: 5786 sayılı Yasa ile değişik 3568 sayılı Yasa ve 19 Ağustos...
MMMD Genel Merkezi 15 Aralık 2018 Cumartesi Günü Yeni Genel Başkanı Belirlemek Üzere Seçimli Olağan Genel Kurula Gidiyor.
Uyumsoft’ un sponsorluğunda, Vergi Müfettişleri Derneği İstanbul şubesi yönetim kurulu üyelerinin katkılarıyla Bağımsız Mali Müşavirler Grubu tarafından ....
"Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Ekonomi ve Vergi Ekseninde Muhasebe ve Denetime Bakış" Konulu Kongreyi Altınbaş Ünüversitesi Gayrettepe Kampüsünde Gerçekleştirdi.
Konya SMMM Odası Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında yapılandırılan borçlarını ödeyemeyen mükellefler için çıkarılan kanuna dikkat çekti.
İstanbul’da Marmara Üniversitesi Göztepe Kampusu’nda 01-02 Aralık 2018 tarihlerinde yapılan ‘SMMM Yeterlilik Sınavı’ Bursa’dan 295 mali müşavir adayının katılımıyla gerçekleşti.
Geçen ay basında çıkan bir haber Antalya kamuoyunun ilgisini Narenciye Bahçesi alanına yöneltmiştir. Şehrin ortasında neredeyse tek kalmış, Antalya’nın simgesi narenciye ağaçları ile
Mesleğimizin, Meslek Mensuplarının Geleceği Kişisel Çıkarlara ve Makamlara Feda Edilmektedir."
Kentsel dönüşüm kapsamına giren binalardan daire ve dükkan alan vatandaşlar tapu harç ödemelerini geri alabilecek.
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi . . . Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi . . .
"Burası 2019 Oda seçimlerinin başlangıç yeri olacaktır. Devrim burada başlıyor"
Yılın başından başlayıp artan bir hızla, ekonomideki olumsuz gelişmeleri ortadan kaldırmak için hükümet yoğun bir mesai harcamaktadır.