YMM Sinan Arslan'la Mini Söyleşide Buluştuk
19 Kasım 2018 Pazartesi
Arslan ;" Mozaik" olursa bu dönem İYMMO seçimlerinde bağımsız aday olacağım.
YMM Sinan Arslan
Arslan ; Mozaik olursa bağımsız aday olacağım. 

YMM Sinan Arslan'la Bir Mini Söyleşi Yaptık. 

Sivas İmralı Doğumlu Olan Arslan, Kabataş Ticaret Meslek Lisesi mezunu olup Uludağ Üniversitesinden Mezun Olmuştur.

KGK Bağımsız Denetçi ve Yeminli Mali Müşavir Arslan Serbest Kökenli Olup, İstanbul üniversitesi' nde Bağımsız Denetçi Eğitimi Okudu.

Türk Halk Müziği Tutkunu olan Arslan Birde Kendisinin Çalıp Söylediği Türkülerden Bir Demet Kayıt Yaparak, Eş, Dost ve arkadaşlarına Bilinmeyen Bir Yönünü de göstererek Youtube' da türküleri keyifle dinleniyor. 

Bizleri Kırmayan Arslan' dan Seyyah Olup Şu Alemi Gezerim türküsünü sizler için yapmış olduğumuz söyleşide dinleme imkanı bulacaksınız.

2015 yılı sonunda İstanbul YMM  odası halk müziği korosunu kuran ve 2016 - 2017 yıllarında birer konser yapılmasını sağlayarak gönüllerde taht kuran Arslan İş yaşamında da müşterilerine Farklı ve kaliteli hizmet sunarak, müşteri memnuniyetini en yüksek düzeyde tutma anlayışıyla Müşteri ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde analiz ederek ve yararlanabilecekleri hizmetleri sunarak, Müşterilerinin beklentilerinin üzerinde kaliteli hizmet sunabilmek için kendini sürekli yenileme eğitim ve geliştirme çabası içerisinde hizmetlerine devam etmenin mutluluğu içinde olan Arslan' la MİNİ söyleşiden dolayı Kendisine teşekkür ederiz.

Sorularımıza samimi bir şekilde cevap veren Arslan' a 2019 Yılında Türkiye genelinde SMMM ve YMM Odalarının seçimlerinin yapılacağı bir yıl olması nedeniyle; İlk sorumuzu MOZAİK ve MOZAİKLEŞME üzerine yönelttik. 

Sümer ;  Sayın Arslan; 2019 Yılı Seçimlerinde Mozaik ve Mozaikleşme  devam edecek olursa düşünceniz ne olur ?

Arslan; Mevcut oda yönetimleri seçimlerinde, Tek liste ile özellikle Mozaik isimlerle başka grupların oluşumuna izin verilmeyen durumlarda, önemi ve yararı tartışılmayan muhalefet oluşturmayı önleyen yöntemin terk edilmesi, aksi halde mesleğimiz ile meslektaşımıza zarar verdiğini ve vereceğini düşünüyorum. 


Sümer; Sayın Arslan Yapılacak olan 2019 seçimlerinde, Birden Fazla Gurup olmaması halinde sizce ne gibi sonuçlar doğar ve doğurur?

Arslan ; Sayın Sümer, Birden fazla gurup yok ise, bağımsız adaylar ile bu eksikliğin tamamlanabileceğini düşünüyorum. Son tahlilde yönetimleri takip eden muhalefet sayesinde daha iyi yönetim faaliyeti oluşacağı bilinen bir gerçektir.

Sümer ; Sayın Arslan; Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve Sanayi ve Ticaret odaları Hakkında Düşünceleriniz Nedir?

Arslan ; Sayın Sümer Başta TÜRMOB olmak üzere odalarımızın kurullarının; mutlaka her türlü hamle ile, meslek mensubunun çalışma koşullarının iyileştirilmesi, ayrıca mesleğimizin ülkemiz çalışma hayatı içindeki önemli yerinin doğru anlaşılmasına dönük doğru algının sağlanması, öncelikle Sanayi ve Ticaret odaları olmak üzere devamlı olarak STK’lar ile iletişim halinde olması ve benzeri hamleler ile MESLEKİ, yerel ve ulusal basında devamlı yer alması gerekliliğinin hayati önemde olduğunu düşünüyorum.

Sümer; Sayın Arslan, Seçimler yaklaşırken Mozaikleşme devam ederse ne yapmayı düşünüyorsunuz ? 

Arslan ; Sayın Sümer Mozaik olursa bağımsız aday olacağımı burada sizin kanalınızla belirtmek isterim.

Sümer; Sayın Arslan bize ayırdığınız zaman nedeniyle yayınımız İktisadi Dayanışma adına teşekkür ederim.

Arslan; Sayın Sümer Ben de teşekkür eder, yayın hayatınızda nice başarı dolu 35. yıllar dilerim.

59- Divan Başkanı Ziya Disanlı, Meslekte Birlik Grubundan Halil Erdem Gültekin' e Söz Verdi. Halil Erdem Gültekin Nispi Temsille İlgili Görüşlerini Sundu.(SON)
01 Ocak 2019 – 30 Haziran 2019 Tarihleri Arasında Yurt İçi ve Yurt Dışı Gelir Vergisinden İstisna Harcırah Tutarları
Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulunca (KGK) faizsiz finans muhasebe standartlarına ilişkin kurul kararları yayımlandı.
Türkiye'mizin doğum günü olan:19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'mızın 100'üncü yılı kutlu olsun!
Noyan Doğan’ın moderatörlüğündeki ; Oda Başkanı Vehbi Karabıyık 20 Mayıs Pazartesi Günü Habertürk Televizyonunda canlı yayında olacak.
Bugün Yönetim Kurulunun Yapmış Olduğu Toplantı Sonunda; İstanbul YMM Odası Yönetim, ...
Milyonlarca emeklinin yanı sıra aileleriyle beraber 200 bine yakın iş göremezlik geliri alan vatandaşa da bayram ikramiyesi verilecek.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi tarafından öğrencilerin kullandığı mavi kart öğrenci aylık abonman ücreti 85 liradan 40 liraya düşürülmüştü.
Son yazımda defter ve belgelerin vergi incelemesine yetkili elemanlara ibraz edilememesi halinde doğrudan KDV indirimi reddiyatı yapılması durumunda
Çalıştığı fabrikada, kendisiyle aynı işi yapan işçilerin daha çok maaş aldığını belirten işçi, işverenin 'eşitlik' ilkesine uymadığını öne sürüp noter kanalıyla istifa etti.
Genel kurulda verilen taahhütlerin yakın takipçisi olacağız.
Vergi, devletin ülkesi üzerindeki egemenlik hakkına dayanarak, kamu giderlerini karşılamak üzere, karşılıksız ve zorla aldığı ekonomik değerdir.
Son 3 yılda odamızın ne yaptığı hakkında bilgisi olan aramızda sadece oda yöneticileri var, bizler yokuz.
2018 Yılı Aktif Toplamı 3,449,600 TL veya Net Satışlar Toplamı 6,898,900 TL’nin aşan üretim ve hizmet işletmeleri,
“Siyaset tek kişilik bir oyun değildir.” Derler; uzun soluklu ve ekip işidir. Siyasete küskünlük, kırgınlık olmaz Mücadele ettiğin zemin ve şartlar gözden geçirilir ancak ....
Kıdem tazminatı, işçinin çeşitli sebeplerle işyerinden ayrılırken işveren tarafından İş Kanunu gereğince vermiş olduğu bir tazminat.