İKTİSADİ TV
23 - (15.02.2020) - (00065) - İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezinde Türk Sanat Müziği Korosu " Konser "Düzenledi.
23- ÖZEL BÖLÜM : TRT İstanbul Radyosu Sanatçılarından Konuk Sanatçı Nusret Yılmaz Eşliğinde Hep Birlikte Koro " Gezdiğim Dikenli Aşk Yollarında" ve " İndim Havuz Başına" Adlı Eserleri Okuyarak Bir Daha ki Konserde Buluşmak Üzere Konser Sona Erdi.
22- ÖZEL BÖLÜM : Plaket ve Çiçek Takdimi İçin Nusret Yılmaz Eşliğinde İYMMO Başkan Yardımcısı Sabri Tümer'i, Koro Başkanı Cumali Fırat'ı , Eren Yeşilyurt'u İYMMO Bşk. Yrd. İbrahim Aktan'ı, İYMMO Sekreteri Bayram Duran Çiftçi' yi ve Zafer Altuntaş'ı Sahneye Davet Ederek Birlikte Koroya Katılan Arkadaşlarına Hediyeleri Takdim Edildi. Tümer Tüm Katılımcılara Teşekkür Etti.
21- ÖZEL BÖLÜM : TRT İstanbul Radyosu Sanatçılarından Konuk Sanatçı Nusret Yılmaz Yusuf Nalkesen'in Eserlerinden " Saymadım Kaç Yıl Oldu Sen Ellerin Olalı" Adlı Eseri Okudu
20- ÖZEL. BÖLÜM : Sunucu Cumhur Enes Ergür Saz Sanatçılarını Takdim Ettikten Sonra Ayrı Ayrı Teşekkür Etti. TRT İstanbul Radyosu Sanatçılarından Konuk Sanatçı Nusret Yılmaz'ı Sahneye Davet Etti. Sanatçı " Ne Senin Aşkına Muhtaç Ne Esirin Olacağım" Adlı Eserle Giriş Yaptı.
19- ll. BÖLÜM : Sunucu Cumhur Enes Ergür - Koro Şefi Alper Ayorak Eşliğinde Koro; " Dürüyemin Düğümleri Kalaylı " Adlı Hüzzam Eseri Okudu
18- ll. BÖLÜM : Sunucu Cumhur Enes Ergür - Koro Şefi Alper Ayorak Eşliğinde Koro; " Uzun Yıllar Ötesinden Hatırını Sorayım mı ?" Adlı Hüzzam Eseri Okudu
17- ll. BÖLÜM : Sunucu Cumhur Enes Ergür - Koro Şefi Alper Ayorak Eşliğinde Solist Muzaffer Sözen " Böyle mi Esecekti Son Günümde Bu Rüzgar " Adlı Hüzzam Eseri Okudu
16- ll. BÖLÜM : Sunucu Cumhur Enes Ergür - Koro Şefi Alper Ayorak Eşliğinde Geçiş Taksimi Bora Dicle Yaptı. Solist Cumali Fırat " Beklerim Her Gün Bu Sahillerde" Adlı Hüzzam Eseri Okudu
15- ll. BÖLÜM : Sunucu Cumhur Enes Ergür - Koro Şefi Alper Ayorak Eşliğinde Koro " Bekledim de Gelmedin " Adlı Nihavend Eseri Okudu.
14- ll. BÖLÜM : Sunucu Cumhur Enes Ergür - Koro Şefi Alper Ayorak Eşliğinde Solist Düriye Akgül Karalar " Kalbe Dolan O İlk Bakış Unutulmaz " Adlı Nihavend Eseri Okudu.
13- ll. BÖLÜM : Sunucu Cumhur Enes Ergür - Koro Şefi Alper Ayorak Eşliğinde Solist Hamiyet Çakır " Dün Göztepe' nin Neşeli Bir Alemi Vardı" Adlı Nihavend Eseri Okudu.
12- ll. BÖLÜM : Sunucu Cumhur Enes Ergür - Koro Şefi Alper Ayorak Eşliğinde Solist Yurdanur Yıldıran " Bir Ben Sevdim Gönülden Bir de Mecnun Ben Kadar Sevmedim Hiç Kimseyi Seni Sevdiğim Kadar" Adlı Nihavend Eseri Okudu.
11- ll. BÖLÜM : Sunucu Cumhur Enes Ergür - Koro Şefi Alper Ayorak Eşliğinde Turay Dinleyen " Taksim Geçişi" Yaptıktan Sonra Koro; Bir Demet Yasemen" Adlı Nihavend Eseri Okudu.
10 - l. BÖLÜM : Sunucu Cumhur Enes Ergür - Koro Şefi Alper Ayorak Eşliğinde Koro " Yanık Ömer, Kasımpaşa Kıyıları Tersane ve Menekşe Kokulu Yarim" Adlı Hüseyni Eseri Okudu.
9- l. BÖLÜM : Sunucu Cumhur Enes Ergür - Koro Şefi Alper Ayorak Eşliğinde Solist Hüseyin Eğri " Havada Bulut Yok Bu Ne Dumandır " Adlı Hüseyni Eseri Okudu.
8- l. BÖLÜM : Sunucu Cumhur Enes Ergür - Koro Şefi Alper Ayorak Eşliğinde Solist Ayfer Gülsoy " Tez Geçse de Her Sevgide Bin Hatıra Vardır " Adlı Hüseyni Eseri Okudu.
7- l. BÖLÜM : Sunucu Cumhur Enes Ergür - Koro Şefi Alper Ayorak Eşliğinde Solist Oğuz Özkan " Leylak Takıvermiş Saçının Tellerine" Adlı Hüseyni Eseri Okudu.
6- l. BÖLÜM : Sunucu Cumhur Enes Ergür - Koro Şefi Alper Ayorak Eşliğinde Solist Nedim Utkan " Hayal Deryasına Ben Bazı Dalmasam Bir Türlü Dalsam Bir Türlü " Adlı Hüseyni Eseri Okudu.
5- l. BÖLÜM : Sunucu Cumhur Enes Ergür - Koro Şefi Alper Ayorak Eşliğinde Solist Necati Akın " Geçti Sevdalarla Ömrüm " Adlı Hüseyni Eseri Okudu.
4- l. BÖLÜM : Sunucu Cumhur Enes Ergür. Koro Hüseyni Eserlerden " Senden Bilirim Yok Bana Bir Faide Ey Gül" ve " Hicran Okunu Sinem Dedeler" Eserleri Seslendirdi.
3- l. BÖLÜM : Sunucu Cumhur Enes Ergür Konukları Selamladıktan Sonra Koroyu Sahnedeki Yerlerini Almaları İçin Davet Ettikten Sonra Yeminli Mali Müşavirler Odası Adına Selamlama Konuşmalarını Yapması İçin Başkan Yardımcısı Sabri Tümer'i Kürsüye Davet Etti
2- İstanbul YMM Odası Yönetimi ve Çalışanları Konser Öncesi Meslek Mensuplarını ve Konukları Kokteylle Ağırlamaya Devam Ettiler.
1- İstanbul YMM Odası Yönetimi ve Çalışanları Konser Öncesi Meslek Mensuplarına ve Konuklara Kokteyl Verdiler.
12- Divan Başkanı Dr. Masum Türker, Yönetim Kuruluna, Denetim Kuruluna ve Disiplin Kuruluna Aday Olan Adayları Tanıtmak Amacıyla Sözü Uğur Büyükbalkan'a Verdi. Dilek ve Temennilerden Sonra Seçimlere Geçildi.
11- Divan Başkanı Dr. Masum Türker, Yıllık Aidatların ve Yönetime Taşınır Alma Yetkisinin Verilmesinden Sonra Konuşmalarını Yapması İçin Sözü Bahri Olgun' a Verdi.
10- Divan Başkanı Dr. Masum Türker, Yıllık ve Giriş Aidatlarını Yazılı Olduğu Şekilde Oy Birliği İle Karara Bağladılar.Bütçe Üzerine Görüşlerini Sunması İçin Ahmet Hayri Durmuş'a Söz Verdi.
9- Divan Başkanı Dr. Masum Türker, Mesleki Konularda Detaylı Bilgi Vermeye Devam Etti. Y.K.Ü'si Olmayan Dernek Üyelerinden Etik, Sürekli Eğitim YMM ve SMMM, Denetim,Üye Kabul, Kalite Güvence Komisyon Başkanlarının Toplantıya Katılmalarına Oy Birliği İle Karar Verildi.
8- Divan Başkanı Dr. Masum Türker, Yönetim ve Denetim Kurulları Faaliyetlerini Ayrı Ayrı Oylatarak İbra Edildi. Daha Sonra Dokuzuncu Maddenin Görüşülmesine Geçildi. Ardından Konuşmalarını Yapması İçin Hüsnü Erdoğmuş' u Kürsüye Davet Etti.
Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 
12 Şubat tarihli DÜNYA’da tek işverenden alınan ücretlerin vergilendirilmesi ve bu konuda yeni yapılan düzenlemelerden bahsetmiştim.
Müstahsil makbuzu: Vergi Usul Kanunu’nun 235. Maddesinde şu şekilde açıklanmaktadır: Birinci ve ikinci sınıf tüccarlar ile kazancı basit usulde tespit edilenler ve defter tutmak
Yeni ekonomi torba teklifiyle kredi garanti kuruluşlarına sağlanan kaynak 35 milyar liraya çıkarıldı. 39 maddelik yeni ekonomi torba teklif Meclise sunuldu
Dünyada birçok ülkede kişilere, Anayasal haklarının ihlal edilmesi ve bu ihlallere karşı diğer yolların etkisiz ya da sonuçsuz kalmış olması durumunda;
6245 sayılı Harcırah Kanununun 33 ve 50’nci maddeleri uyarınca 2020 yılının ilk altı ayında verilecek yurtiçi gündelikleri yeniden tespit edilmiştir.
Bilindiği gibi, 6183 sayılı kanunun md. 79 hükmü gereği üçüncü şahıslar nezdinde ki mal ve alacakların haciz edilebileceğine ilişkin hükümler
Sosyal güvenlik sistemimizde sigortalılık açısından “teklik ilkesi” söz konusu. Yani kişinin aynı anda tek bir statüde sigortalı olması esas.
103 bin konuttan 3 milyar lira gelir hedeflenen Değerli Konut Vergisi'nde geri adım atıldı. Anayasa'ya aykırı vergideki aykırılıklar
Günümüzde miras ile ilgili konularda birçok problem yaşanıyor ki bunlardan bir tanesi de “reddi miras” konusu... Reddi miras, miras bırakanın
Basit usule tabi mükelleflerle defter tutmak zorunda olmayanların muhafaza ve ibraz ödevleri Gelir vergisine tabi ticaret ve sanat erbabı,
Hazine ve Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı)’ndan:
2018 yılının son aylarında 13 Kasım 2018 günü İktidar Partisi tarafından TBMM’ne “Çevre Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik ...
Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği 2017-2019 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısını yapmak üzere....
Asılacaksan İngiliz sicimi ile asıl demişler. Kim demişse Halt etmiş….Neymiş karar alınmış gönderilen beyanname sayısı ortalamanın üstündeymiş....
İkinci el otomobil alım satım işiyle uğraşan kişiler için yetki belgesi alma süresi 31 Ağustos 2020’ye kadar uzatılırken, “al-sat” adı verilen
Mecliste Torba Kanun görüşülürken AK Parti ve İYİ Parti Grup Başkanvekilleri imzası ile verilen önergelerle Değerli Konutlar Vergisi baştan sona değişti, adeta yeniden düzenlendi.
Tartışmalara konu olan Değerli Konut Vergisi’nde yeni düzenlemeyle tek konutu olanlar kapsam dışında tutuldu ve kademeli uygulamaya geçilmesi kararlaştırıldı.
KYK ve vergi borçlarına düzenleme yapılandırma, sicil affı için düzenlemede son durum açıklandı. Düzenleme torba yasa ile gelecek.